josefina

  • pohlaví: kočka
  • narození: srpen 2012?
  • kastrace: ano
  • vakcinace: ano
  • odčervení: ano
  • handicap: ne
  • čip: ne

Josefínka, tříbarevná kočička přijmuta v pondělí z Roudnice n.L., je už po kastraci. Je to ohromný mazlík, asi se jí u nás nelíbí, i přes síťě v oknech, uteče. Naštěstí nehodlá utéct úplně, ale navštěvuje družně sousedy a Ti ji zase přinesou k nám. Takto se to opakuje již po několikáté, myslela jsem, že se mrouská a že to po kastraci přestane, zatím se tak nestalo. Málokterá kočka nezdomácnělá v novém domově (alespoň tři týdny jen v bytě) však zůstane v okolí a druží se s lidmi. Josefka je unikát!

!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

9. LISTOPADU 2013

Josefínka je svébytná kočka. Má ráda lidi, ale hlavně miluje venek. Byla do Sluníčka přivezena s tím, že je to koťátko. Místo toho dorazila fešná dospělá kočka. Josefínka je mazlivka, ale v útulku doslova řvala a dožadovala se ven. To se jí dokonce povedlo a utekla. Nicméně hned jsme měli zprávy od sousedů a od přátel, že Josefínka je v pohodě. Prochází se po Roudnici, oblézá lidi a papkat co má. Zase se tedy Josefínka lapila, ale zase utekla. Zas a znova – několikrát. Informace o Josefínce byly. Potuluje se po dolní části Dobříně. Chodí dokonce na úřad…. Naši známí dokonce řekli, že si rozumí s jejich kocourkem a že si jí nechají, ale nic nebylo závazné, šlo o předběžnou dohodu.

Před několika dny však Josefína zase zmizela a nikdo o ní nic neví. Začínají tedy obavy, co se kočičce přihodilo. Dnes byly vylepeny letáky. Někdy se opravdu kočička nedá zvládnout a je umanutá. Bůh ví kolik už měla domovů. Je to kočka s toulavýma botama. Tím se snažíme uklidňovat. Jsme rádi, že je Josefínka alespoň vykastrovaná a doufáme, že se jí nic nestalo. Je opravdu velmi důvěřivá. Je taková kočička vůbec umístitelná? Jen do bytu určitě ne, to by byl vyrvál… Na zahrádku? Ale to odchází a střídá lidi jako ponožky… Opravdu zvláštní povaha. Moc na ní myslíme. Pokud někde narazíte na informaci, že se našla přítulná tříbarevka (v našem okolí), prosím, dejte nám vědět.

___

26.7.14

– Pamatujete si na Josefínu? Občas se stane, že kočka uteče z domu, ale vždy se všechny vrátily, až na Josefínu a Rózinku, ale u Rózinky se vzhledem k jejímu věku obáváme, že se jí něco stalo. Kéž by to tak nebylo a ona se prostě jen přesunula k jiné misce s jídlem…
Nicméně zpět k Josefíně. Byla to důra důrovitá. Chodila po vesnici, všude byla známá. Chodila dokonce až na úřad. Prostě nešla udržet za žádnou cenu v domě, vydrápala i pletivo z okna, i když byla mazlivá. Tak nějak se přestěhovala k sousedům a plán byl, že se jí sousedé ujmou. Jednoho dne však zmizela a nikde o ní žádná zpráva. Hledalo se intenzivně, ale marně. Nedávno jsme se to dozvěděli – řemeslník, který pracoval o pár domů dál si ji odvezl a Josefína u něj od té doby žije! Jasně! Byli jsme naštvaní, že nám to nedal vědět. Tolik hledání a strachu. Pán se prý i sousedům svěřil, že mu Josefína učarovala a že jí chce, radili mu, ať jde za námi a že proběhne normální adopce se vším všudy. To neudělal a prostě jí odvezl. Nevíme v čem byl problém. Nedávno sousedé zjistili, že Josefína je u něj. Žije si v peřinách, má se dobře. My to dále nebudeme řešit a už vůbec ne kočku odebírat, bylo by to na škodu pouze jí a my jsme rádi, že už víme, kde tahle důra našla domov, ale prosíme případné zájemce o naše skvělé kočky – takhle ne!