V neděli v podvečer jsme přijali zubožené, černé kotě, údajně nalezené u rybníka v Třebušíně. Je to holčička, měla veliký průjem, je jen kost a kůže. I když se trošku najedla, raději jsme udělali test na panleukopenii a vyšel pozitivní. Nyní je Maryška na samotce, pořád jen pláče, nechce být sama, je neuvěřitelně kontaktní. Stolice se jí trošku formuje, avšak vyměšuje často a myslím, že jí nezbývají v tělíčku žádné živiny. Jsem ráda, že jsme hned zareagovali a panleukopenii odhalili ihned při přijetí. I když jsou kočičky v karanténních klecích, které jsou v jedné místnosti, je i tak riziko přenosu, je třeba takto nemocnou kočičku zcela izolovat do samostatné místnosti. Dnes zopakovaný test je stále pozitivní. Koťata byla nalezena dvě, do Sluníčka docestovalo pouze jedno, druhému byl nalezen nový domov. Kontaktovali jsme nálezce ohledně zdravotního stavu kočičky, aby se tato informace dostala i k novým majitelům druhého koťátka.

Včera se vrátil z adopce kocourek Karamel. Měl úžasné páníčky, bohužel nejstarší kočička ve smečce se nedokázala s novým, dospělých přírůstkem smířit a nastala situace, kdy přestala mít ráda i prostřední kočičky, naši původní Ohři, o kterou se starala, když byla kotě a dodnes byly kamarádkami. Napadala Karamela, napadala Ohři, čůrala paničce do postele. Karamel je moc hodný kocourek, žil v neustálém stresu, vlastně úplně všichni byli vystresovaní. Po téměř měsíci nenastal žádný posun a tak jsme se s jejich paničkou domluvili na vrácení Karamelka, i když to slečna velmi těžce nese, chtěla dát Karamelkovi domov a takto to dopadlo. Nikdo za to nemůže, tolik se snažila, děkujeme za její vstřícnost a i jejímu příteli. Prostě se toto může stát.
Ve Sluníčku Karamel stále naříká, leze po síťkách v okně, dokonce i do ventilačky. Chce mermomocí ven, což v minulosti vůbec nedělal. Karamel byl bezvadný, nekofliktní, mazlivý a nádherný kocourek. Nyní je pohublý. Je to trápení. Karamelek by potřeboval domov s přístupem ven.

Koťátka od Perly se stále potýkají se záněty v očičkách, je to zdlouhavé, úmorné a mám velký strach o jejich očička.
Příspěvek z Facebooku