Máme za sebou dlouho očekávanou I. Valentinskou umisťovačku. Hned na úvod musím říct, že je mi líto, že to tak rychle uteklo. Vůbec jsme s Terkou nečekaly, že to bude tak fajn. Pro kočičí lásku si přišlo 43 náhradních kočičích rodičů, takže přesně 50% kočiček našlo nový domov. Největší radost jsem měla z umístění „Last minute“… starý kocourek Honzík našel laskavou paní až těsně před pátou hodinou. Budeme jim držet palce, aby se jim spolu dařilo. Lidé utratili v charitativních krámečcích spoustu korunek. Naše mamina Maruška Michlanová s paní Hajskou u vstupu statečně čelily nejrůznějším smlouvačům, ale holky se nedaly a vyprodaly všechny vstupenky a ještě si musely vyzvednout náhradní lístky ze šatny. Celkem se prodalo 705 vstupenek.

Návštěvníci z řad dětí velice ocenili malování na obličej paní Věrkou z Devítek. Po Zahradě pak pobíhali rozesmátí dvounozí tygříci, víly, upíři a spidermani. Jen mi bylo paní Věrky k večeru trochu líto. Docela si mákla. Na fcb profilu včerejší výstavy se na krátkou chvilku objevil komentář nějaké dámy, že kočičky teda nebyly hezké a dokonce jsme je uspaly, aby byly klidné. Co na to říct?? Pisatelka evidentně nepochopila smysl takové akce a o kočkách mnoho neví. Každopádně svůj komentář rychle smazala. Útulkoví příznivci spustili lavinu odporu a tomu se bránit je mnohdy velice těžké. Zřejmě vždycky se najde nějaký nespokojenec nespokojený, někdo kdo očekává něco jiného, něco lepšího, něco „luxusního“, třeba živého lva :-).

Je třeba všem pěkně poděkovat, Míle Petráskové ze Sluníček, která se dala krásně řídit a udělala vše, co udělat měla, aby výstava proběhla, pí. Tobolkové z Podbrdska za půjčení záchůdků, mističek a záclonek do klecí, pí-Klímové a Animal SOS za proševy, Srdcařům z Vrbičan za odvoz klecí. Ivaně z Devítek za cenné rady, PESOSu za dary pro útulky, Andree Švehlíkové za uspořádání sbírky a za hmotné dary od jejích kolegů, všem dobrovolníkům (i těm nedobrovolným) za pomoc při stavbě klecí a v sobotu při úklidu výstavy, pí. Polcarové, p. Broukovi a také panu recepčnímu z KC Zahrada. Za dary děkujeme všem, ale bohužel nevíme jména. Děkujeme Nuclear Holocats za polovinu jejich tržby pro Sluníčka, děkujeme pí. Kašparové za pomoc s propagací, děkujeme Kultuře 21 a Pražandě za propagaci na jejich servrech, děkujeme Nativia s.r.o. za sponzorství výstavy. Určitě jsem na někoho zapomněla, ale určtě děkuju všem, kdo pomáhají a starají se o nechtěňátka s kožíšky. S KC Zahrada se budeme snažit komunikovat o další výstavě, která by mohla být na podzim. Určtě dáme vědět, propagovat a budeme se těšit na další a další kočičí příznivce, na další a další lidské bytosti, které se rozhodnout být kočkám k dispozici.

Jana Michlanová