Družinka

  • DRUŽINKA...

Kočka Družinka

Pohlaví: Kočka
Věk*: 1 rok a 2 měs.
Kastrace: Ne
Čip: Ano
Odčervení: Ano
Očkování: Ano
Datum příjmu: 5.9.2019
Doba v útulku: 10 měsíců
Umístění kočičky:Hlavní útulek - Dobříň
Virtuální maminka
nebo tatínek**:
Ingrid Kozlerová
Sdílejte ZDE:

* Kočičkám, u kterých neznáme datum narození jsme stanovili jejich věk ve spolupráci s veterinářem.
** Virtuální maminkou nebo tatínkem se může stát každý, kdo chce finančně podpořit konkrétní kočičku. Zde najdete informace jak Adopce kočky na dálku funguje.

Dárek pro Družinku

Snažíme se našim kočičkám a kocourkům zajistit tu nejkvalitnější péči, a to nejen v oblasti krmení, ale také veterinární péče. Bohužel se k nám často dostávají kočičky v žalostném stavu a právě náklady na léčení (zlomeniny, virové nemoci, průjmy, záněty očí apod.) jsou velmi finančně náročné. Každý Váš příspěvek nám nesmírně pomůže v péči o kočičky.


Pro Družinku krmení na 1 týden
Podestýlka na 1 měsíc
Pro Družinku granulky nebo konzervy na 2 týdny
Veterinární péče
Měsíční náklady na Družinku

Pár slov o kočičce

Kočička Družinka byla nalezena v díře pod schody školní družiny. Již delší dobu bylo slyšet občas mňoukání. Až po nějaké době si tamní zaměstnankyně uvědomila odkud mňoukání vychází, z pod schody na chodbě. Objevili tedy černobílou kočičku Družinku snažili se ji vyprostit.

Na záchranu Družinky byli povolání hasiči, kteří do díry vsunuli prkno, aby mohla kočička vylézt. Bohužel to nevyšlo. Druhý den ráno se jedné zaměstnankyni povedlo ji vytáhnout za ocásek.

Družinka byla po svém nedobrovolném pobytu pod schody velmi dehydrovaná, nemohla se postavit na nožičky,  byla hladová a velmi žíznivá.

Vzali jsme ji na veterinární kliniku, kde dostalainfuzi a teď se ve Sluníčku zotavuje. Je milá a trpělivá. Vděčná za pozornost a pomoc. Zdravotní stav Družinky je po dlouhodobém hladovění a žíznění horší, toto vše vykonalo své, má trvale poškozené ledviny a stále jí chybí svalová hmota. Nechce se jí běhat, pořád jen polehává a jídlu též moc nedá. Dietu nechce vůbec, jsme rádi, pokud si zobne čehokoliv jiného.

Chodíme na pravidelné prohlídky k doktorovi a její ledvinové hodnoty se zlepšily. Zadní nožičky však má slabé, přední nožičky má trochu vytočené do strany, srst je pořád matná a ubyly jí červené krvinky.

To vše je důsledkem dlouhodobého uvěznění na nepřístupném místě bez vody a jídla a jak se snažila zoufale dostat ven.