Fildík

Kocour Fildík

Pohlaví: Kocour
Věk*: 3 roky a 8 měs.
Kastrace: Ano
Čip: Ano
Odčervení: Ano
Očkování: Ano
Datum příjmu: 20.4.2020
Doba v útulku: 9 měsíců
Umístění kocourka:Hlavní útulek - Dobříň
Virtuální maminka
nebo tatínek**:
Lenka Gráfková
Sdílejte ZDE:

* Kočičkám, u kterých neznáme datum narození jsme stanovili jejich věk ve spolupráci s veterinářem.
** Virtuální maminkou nebo tatínkem se může stát každý, kdo chce finančně podpořit konkrétní kočičku. Zde najdete informace jak Adopce kočky na dálku funguje.

Dárek pro Fildíka

Snažíme se našim kočičkám a kocourkům zajistit tu nejkvalitnější péči, a to nejen v oblasti krmení, ale také veterinární péče. Bohužel se k nám často dostávají kočičky v žalostném stavu a právě náklady na léčení (zlomeniny, virové nemoci, průjmy, záněty očí apod.) jsou velmi finančně náročné. Každý Váš příspěvek nám nesmírně pomůže v péči o kočičky.


Pro Fildíka krmení na 1 týden
Podestýlka na 1 měsíc
Pro Fildíka granulky nebo konzervy na 2 týdny
Veterinární péče
Měsíční náklady na Fildíka

Pár slov o kocourkovi

Fildíček má v životě jen samé trápení. Tolik by potřeboval nový domov, lidskou přízeň a hlavně lásku, časté pomazlení a možná i hodného kočičího kamaráda.
Fildíček vidí jen maličko, je nedůvěřivý, nemůžeme se však tomu divit. Jako malý neměl domov, kopaly do něho děti, měl ošklivou zlomeninu nožičky, byl operován, tížila ho příšerná rýma, která mu poškodila očička, našel nový domov, ale po dvou letech ho zase ztratil, byl vrácen do Sluníčka. Je to prostě šmudlínek, naše srdíčko.

Trošku z historie miláčka Fildíčka – Bílorezavý kocourek, kterého jsme přijali zhruba dvouměsíčního a jeho život už byl od začátku jen jedno veliké trápení. Měl už týden starou zlomeninu stehenní kosti a hodně nemocná očička. Jedno očičko už bylo vyteklé díky neléčeným virům a bakteriím. Zachránila ho paní, která šla okolo romských děti, kteří si s kotětem hrály – kopaly do něho a házely si s ním, dospělí přihlíželi. S incidentem jim ho prostě sebrala.

Operace nožičky proběhla hladce, operoval ho velmi šikovný chirung. Z důvodu maličkého průměru kosti, se nožička musela sešroubovat od patičky a Filda ji nebude mít moc hybnou, bude trochu kulhat. Horší je však pravé očičko, kde to vypadalo, že se zachrání, dělá se tam i přes léčbu vřed. Levé očičko je vyteklé. Takže se může stát, že Filda bude slepý. Máme už i výsledky stěrů z očiček, kde se nic zásadního nenašlo. K poškození očiček došlo neléčenou rýmou. Rýma u kočiček není jen tak, je to velice nebezpečná nemoc a je nutné ji ihned léčit!!!!!

Kocourek je veliký mazlík, pohybu ruky se ale ještě hodně bojí a není se čemu divit, po tom, co zažil. Nemůže se stále dojíst. Je velice šikovný, chodí krásně na záchůdek.

Kocourek našel domov