Kryšpínka

Kočka Kryšpínka

Pohlaví: Kočka
Věk*: 1 rok a 10 měs.
Kastrace: Ne
Umístění v novém domovu:Pouze do bytu
Čip: Ano
Odčervení: Ano
Očkování: Ano
Datum příjmu: 14.1.2019
Doba v útulku: 1 rok a 5 měs.
Umístění kočičky:Hlavní útulek - Dobříň
Virtuální maminka
nebo tatínek**:
Jitka Kumpánová
Sdílejte ZDE:

* Kočičkám, u kterých neznáme datum narození jsme stanovili jejich věk ve spolupráci s veterinářem.
** Virtuální maminkou nebo tatínkem se může stát každý, kdo chce finančně podpořit konkrétní kočičku. Zde najdete informace jak Adopce kočky na dálku funguje.

Dárek pro Kryšpínku

Snažíme se našim kočičkám a kocourkům zajistit tu nejkvalitnější péči, a to nejen v oblasti krmení, ale také veterinární péče. Bohužel se k nám často dostávají kočičky v žalostném stavu a právě náklady na léčení (zlomeniny, virové nemoci, průjmy, záněty očí apod.) jsou velmi finančně náročné. Každý Váš příspěvek nám nesmírně pomůže v péči o kočičky.


Pro Kryšpínku krmení na 1 týden
Podestýlka na 1 měsíc
Pro Kryšpínku granulky nebo konzervy na 2 týdny
Veterinární péče
Měsíční náklady na Kryšpínku

Pár slov o kočičce

PLAŠŠí ALE ÚŽASNÁ KOČIČKA, PŘIJATÁ  S POŠKOZENOU PACIČKOU

KRYŠPÍNKa je plašší, ale úžasně milá kočička, která k nám přišla z Litoměřic s poškozenou pacičkou. V Litoměřicích ji odchytila děvčata, že Spolku na ochranu zvířat Litoměřice a jelikož by léčba a péče o ní byla nad jejich finanční a prostorové možnosti, dohodli jsme se, že kočičku převezmeme. Moc děvčatům děkujeme.

KRYŠPÍNKA prošla standardním vyšetřením včetně RTG poškozené packy. Úraz je již starý, došlo zřejmě k přeraženi kosti na několika místech vlivem nějaké rány nebo si packu poškodila, když se jí snažila vytáhnout z místa kam se jí zaklinila. Žila v areálu firmy.

Kost v lokti špatně srostla, v kloubu jsou i její fragmenty a tak pohyb tlapky v lokti nemá takový rozsah, jaký by měl mít. Spodní část packy je nějakým způsobem vyživovaná, nijak neatrofuje. Bohužel došlo k fatálnímu poškození nervů a svalů a celá část je necitlivá a kočička ji neovládá.

Kryšpínka je však na situaci poškozené přední pacičky zcela zvyklá, je to pěkná lumpice, ne zcela funkční nožička jí vůbec nevadí.

Je to veselé a hravé stvořeníčko, u kterého stále přetrvává bojácnost vůči lidem.

V novém domově by potřebovala podobně starou kočičí kamarádku, se kterou by řádila. Časem by při spoustě trpělivosti určitě svoji bázlivost vůči lidem překonala. Jejím domově z důvodu handicapu může být pouze byt.

Kočička našla domov