Poirot

Kocour Poirot

Pohlaví: Kocour
Věk*: 1 rok a 9 měs.
Kastrace: Ano
Čip: Ano
Odčervení: Ano
Očkování: Ano
Datum příjmu: 2.2.2023
Místo nálezu:Dobříň
Doba v útulku: 1 rok a 4 měs.
Umístění kocourka:Hlavní útulek - Dobříň
Ev. číslo:2924
Sdílejte ZDE:

* Kočičkám, u kterých neznáme datum narození jsme stanovili jejich věk ve spolupráci s veterinářem.
** Virtuální maminkou nebo tatínkem se může stát každý, kdo chce finančně podpořit konkrétní kočičku. Zde najdete informace jak Adopce kočky na dálku funguje.

Dárek pro Poirot

Snažíme se našim kočičkám a kocourkům zajistit tu nejkvalitnější péči, a to nejen v oblasti krmení, ale také veterinární péče. Bohužel se k nám často dostávají kočičky v žalostném stavu a právě náklady na léčení (zlomeniny, virové nemoci, průjmy, záněty očí apod.) jsou velmi finančně náročné. Každý Váš příspěvek nám nesmírně pomůže v péči o kočičky.


Pro Poirot krmení na 1 týden
Podestýlka na 1 měsíc
Pro Poirot granulky nebo konzervy na 2 týdny
Veterinární péče
Měsíční náklady na Poirot

Pár slov o kocourkovi

Aktuální informace: Kocourek Poirotek je moc krásný, veliký, mazlivý, hodně hravý, není to žádný pecivál. Má samé „plus“ přesto nenašel dosud milující domov. Potřebuje „živou“ domácnost, nejlépe s dětmi, větším bytem, bude neustále součástí rodinného dění. Poirotek už dávno ukončil léčbu FIP, je ve skvělé formě, nemoc je zcela vyléčena.

Kocourek Poirot se vrátil z adopce ve značně zuboženém stavu s plně rozvinutým onemocněním oční a neurologické FIP. Jen ležel s hlavičkou zakloněnou, měl zkoprnělé tělíčko, silně dehydrovaný. Ihned byla zahájena léčba, Poirotek dostává infuze. Po dvou dnech začal chodit, vyskočil i na poličku, začal papat, jeho stav se o mnoho zlepšil. Léčba však bude vzhledem váze kocourka – 3600 g a nutnosti vysokých dávek léku finančně hodně náročná a nelze ji hradit ze Sluníčkových peněz. I tak se o kocourka musíme postarat. Majitelé se ho bohužel zcela vzdali🙁 a podílet na léčbě se nebudou. Poirotek je krásný a nesmírně milý kocourek.

Historie: Před vrátky Sluníčka byla jedno mrazivé únorové ráno nalezena, v přepravce, dvě koťa ve věku cca 5 měsíců. Byla ušmudlaná s ušním svrabem, ale dobře živená. Jednalo se o kocourka s bílým knírkem, který dostal jméno Poirot, vážil 2090 gramů. Druhé kotě,  holčička Christie s váhou 1765 gramů, měla zraněnou pravou, přední nožičku, stáčela ji a nemohla se na ni postavit. Koťátka byla celá vyjukaná.

 

Kocourek našel domov