Silvestr

Kocour Silvestr

Pohlaví: Kocour
Věk*: 1 rok a 1 měs.
Kastrace: Ne
Čip: Ano
Odčervení: Ano
Očkování: Ano
Datum příjmu: 31.12.2019
Doba v útulku: 6 měsíců
Umístění kocourka:Hlavní útulek - Dobříň
Sdílejte ZDE:

* Kočičkám, u kterých neznáme datum narození jsme stanovili jejich věk ve spolupráci s veterinářem.
** Virtuální maminkou nebo tatínkem se může stát každý, kdo chce finančně podpořit konkrétní kočičku. Zde najdete informace jak Adopce kočky na dálku funguje.

Dárek pro Silvestra

Snažíme se našim kočičkám a kocourkům zajistit tu nejkvalitnější péči, a to nejen v oblasti krmení, ale také veterinární péče. Bohužel se k nám často dostávají kočičky v žalostném stavu a právě náklady na léčení (zlomeniny, virové nemoci, průjmy, záněty očí apod.) jsou velmi finančně náročné. Každý Váš příspěvek nám nesmírně pomůže v péči o kočičky.


Pro Silvestra krmení na 1 týden
Podestýlka na 1 měsíc
Pro Silvestra granulky nebo konzervy na 2 týdny
Veterinární péče
Měsíční náklady na Silvestra

Pár slov o kocourkovi

Silvestr byl nalezen ve velmi těžkém zdravotním stavu náhodnými chodci v Roudnici nad Labem u zahrádek směrem na Slavín.

Kontaktovalo nás Město Roudnice, kočourek se nehýbala velice špatně dýchal, byl zcela apatický. Co nejrychleji jsme jej dopravili na veterinární pohotovost, kde dostal první pomoc, teplota chlapečka nebyla měřitelná, byl naprosto studená, v agónii. I přesto veterináři začali bojovat.

Stal se zázrak, tedy ani veterináři sami moc nedoufali, ale dokázali téměř nemožné, děkujeme za skvělou práci.
Silvestr po veškeré pomoci byl stabilizován a mohlo se přistoupit k vyšetření.
Krevní testy dopadly téměř dobře, změny jsou na játrech, což je způsobeno úrazem. Rentgen odhalil naštípnutou pánevní kost. Z chudáčka Silvestra vyšla spousta škrkavek, tvrdé bobky, blechy v kožíšku se jen hemžily.
Naštěstí hezky začal baštit a byl propuštěn do domácího (útulkového) ošetřování.

Silvestr se hned rychle rozkoukal a chtěl začít běhat, avšak jeho pohyby byly nekoordinované a dostal epileptické záchvaty. V současné době je opět hospitalizován.