Voin/Vendulka

Kočka Voin/Vendulka

Pohlaví: Kočka
Věk*: 10 měsíců
Kastrace: Ne
Čip: Ano
Odčervení: Ano
Očkování: Ano
Datum příjmu: 28.9.2019
Doba v útulku: 9 měsíců
Umístění kočičky:Depozitum u Markéty - Litoměřice
Virtuální maminka
nebo tatínek**:
Simona Šafandová
Sdílejte ZDE:

* Kočičkám, u kterých neznáme datum narození jsme stanovili jejich věk ve spolupráci s veterinářem.
** Virtuální maminkou nebo tatínkem se může stát každý, kdo chce finančně podpořit konkrétní kočičku. Zde najdete informace jak Adopce kočky na dálku funguje.

Dárek pro Voin/Vendulku

Snažíme se našim kočičkám a kocourkům zajistit tu nejkvalitnější péči, a to nejen v oblasti krmení, ale také veterinární péče. Bohužel se k nám často dostávají kočičky v žalostném stavu a právě náklady na léčení (zlomeniny, virové nemoci, průjmy, záněty očí apod.) jsou velmi finančně náročné. Každý Váš příspěvek nám nesmírně pomůže v péči o kočičky.


Pro Voin/Vendulku krmení na 1 týden
Podestýlka na 1 měsíc
Pro Voin/Vendulku granulky nebo konzervy na 2 týdny
Veterinární péče
Měsíční náklady na Voin/Vendulku

Pár slov o kočičce

Když k nám Vendulka přišla, dostala jméno Voin, což znamená bojovnice. Je z ní tedy Vendulka bojovnice.

Přijali jsme ji v tak špatném stavu, ani jsme nevěřili, že přežije noc. Stalo se a tím její cesta bojovnice začala. Musela být krmena stříkačkou, protože měla tak strašnou rýmu a byla tak malinká, že sama jíst nedokázala. Očička měla v naprosto příšerném stavu. Celá zhnisalá, vředy, prostě hrůza.

Nějakou dobu pobyla v hlavním útulku, ale teta Míla měla a má neustále tolik práce, že Vendulce nemohla poskytnout intenzivní péči, kterou kočička potřebovala.

Vendulka byla tedy přijata do vykrmovacího depozita u Markéty, kde se daří koťátka častěji a pod dohledem krmit a hlavně intenzivně léčit.

Vendulka je velká zvědavka průzkumnice, neustále od jídla odbíhá a vydává se na výpravy bytem. Po jednom kolečku se vrátí a s velkou slávou a chutí jídlo znovu objeví! Je s ní velká legrace. Neustále by řádila a ráda by si pohrála i s místními kocoury Vincentem a Jardou, ale Vincent by ji stále jen olizoval a vychovával a Jarda se jí bojí, takže se musela zatím spokojit s myškou a rukama dvounožců.g

Vendulka nám v depozitu u Markéty roste do krásy. Stále má v léčení očička a rovněž bojujeme s lehkou rýmou, ale přesto nám dělá jen samou radost.
V depozitu si zamilovala dospělé kocoury, se kterými lumpačí a taky se nemůže nabažit mazlení s místním chlapem!  má evidentně slabost pro mužské pokolení. Ženské jí nevadí, taky se s nimi spokojí , ale chlap je chlap. Děláme si srandu – miluje všechny lidi… chlapy obzvlášť.
Je to moc chytrá kočička, zvládá i kočičí dvířka a vymyslí, jak se dostat prakticky kamkoli. Přes týden většinou jezdí s Markétou a kocoury do práce, takže bravurně zvládá cestování. Vydrží ale i klasicky sama doma, což většinou stejně prospí.
Oči ji nijak zvlášť neomezují, přesto jí hledáme domov v bytě s kočičím kamarádem.
Momentálně je pro ni všechno kořist, takže je hra s ní zatím o kousání a lovení, ale umí se i krásně pomazlit. Divočandou určitě zůstane.
Zatím nevíme, kdy bude moci odejít Vendulka domů, ale 3 týdny to budou minimálně.

Kočička našla domov