ZPRÁVA Z NOVÉHO DOOVA

Fufískova cesta domů (dříve Kucík)

Jmenuji se Réza. Mám zrzavá očka a proto nejsem Modroočko. Říkají mi ale různě. Nejčastěji asi Fufísek nebo Felísek. Vypadám totiž trochu jako bych vypadl z reklamy na kočičí mňamky FelixKdyž jsem přijel ke své současné a pořád ještě tak trochu nové rodině moc jsem se k nim neměl a oni tak o mých mazlících schopnostech slyšeli je od té hodné paní, která se o mě starala, když jsem byl na světě ještě sám, a které vděčím za to, že už mám svou smečku a žiji si docela kočkovsky spokojeně.
První den jsem byl schovaný ve své přepravce a celá rodina se na mě chodila dívat jako na svatý obrázek. Byl tam už jednoletá fenka Parson Russell teriéra a jedno a půl letá černá kočka domácí tzv. Chat Noir. Ani jeden se mi ze začátku nelíbili a tak jsem na ně syčel a vůbec všelijak pouštěl hrůzu. Pak mi se vždy jak se patří vzdálili a já měl klid se rozhlížet a vnímat všechny ty nové zajímavé pachy.
Ale hned první noc jsem svou bezpečí přepravky a opustil a projevil se jako pravý odvážný a hlavně hrozně zvědavý průzkumník. A už jsem se do ní nikdy nevrátil.
Nyní už jsem se všemi kamarád a šála pro své páníčky, protože jakmile se ocitnou v horizontální poloze stočím se jim kolem krku a vrním dokud neusnou. Je to už náš uspávací rituál. S kočičí kámoškou vycházím bezvadně a zkoušíme si vždy jídlo z misek, aby jeden náhodou neměl lepší. Papám a rostu jako o život. Nejradší mám lipánky a kapsičky se želé ale mám k dispozici neustále i kvalitní granule, abych měl všechny potřebné živiny. Pít, jak si můžete všimnout v obrázkové příloze, chodím nejvíce do psí misky a kulatého akvária, kde pořád doufám se jednou objeví zlatá rybka a splní mi přání, aby se všechny kočičky a kocourci světa měli dobře.
S kočičkou a pejskem se honíme po celém bytě a pak vždy vyskočím na kočičí strom a schovám se u stropu na polštářku. Jsem rád, že nikdy nejsem doma sám.
Jsem umazlený a roztomilý a vám všem, kteří třeba tohle čtete a nemáte ješte alepoň dvě šelmy kočičí ve své domácnosti to doporučuji honem napravit.
Všem spolu s mými páničky přejeme krásné a klidné prožití svátků Vánočních.
P.S. A jako jeden z dárků si společně dáme pod stromeček drobný finanční příspěvek kočičím kamarádům z domovu Sluníčko, kteří ještě neměli tolik štěstí jako já. :.


Příspěvek z Facebooku