Zpravodajská relace – 1. 9. 2013
– Dneska jsme přijali kočičku na kastraci. Kočička je z Hněvic, , hodně plachá a syčí. Je po kastraci a odpočívá, po následná pěči bude vrácena zpět do původní lokality.
– Přijela k nám paní veterinářka a naočkovala pět našich svěřenců.
– Dnes se nám bohužel vrátil hluchý Matýsek. Matýsek si nesedl s místním kocourkem. Prali se a Matýsek se trošku bál malých dětí. Hledáme mu tedy zase nový domov, kde by byl buď jedinou kočkou, nebo by šel do domova s koťetem. Koťátka mu nevadí. Raději by byl u klidných páníčků s většími dětmi. On tím, že je hluchý, tak je hodně lekavý a nejistý. Páníčci Matýska si po dlouhém rozmýšlení odvezli Alfíčka. No doufejme, že jemu to vyjde. Alfík je hodně přizpůsobivý.
– Máme skvělé zprávy z nového domova od Mourečka. Nyní Ťapík. Už si zvykl. Pomáhá v kuchyni a je velikým oblíbencem.
Moureček
Dobrou noc, Tereza
Zpravodajská relace 2.9.
 – Dnes se nám vrátil Oskárek. Oskárkův nový domov byl „na zkoušku“, jestli Osky překousne alespoň jednu další kočku, stejného věku. Nepřekousne. Osky musí být jedinou kočkou. Pejsci nevadí. Oskárek se vrátil se vší parádou a nastolil zase Oskárkův mordovací řád. Naštěstí nenese změnu nijak dramaticky. Je to šílený, „vracecí“ týden. Běluška se ještě moc nevzpamatovala, čurá stále mimo záchodek. Pokud nepřestane, pojede prý na vyšetření. Matýsek je zase v koupelně, teď večer už se i trošičku k Míle přišmajchloval.

– Tobík odjel do nového domova! , Paní nám přivezla spousty darů, hlavně čisticí prostředky! I taková pomoc je pro útulek nezbytná. Všichni víme, že kočky jsou sice čistotné, ale jen pokud jde o jejich vlastní srst. Moc děkujeme a Tobíku, Tobě hodně štěstí chlape!

– Ulicí zhuntovaný kocourek Flíček má průjem. Dostává jen granulky. Není divu. Žádné jídlo a najednou jídla dostatek. Flíček má tendence přecpávat se „do zásoby“, neví, že už mu hladovění nehrozí.

– Naše kočička Martinka má novou adoptivní maminku. Je jí Míša Rýznarová. Moc děkujeme!

– Máme nový příjem. Měli jsme echo, že přijede koťátko, které se přitoulalo nálezcům ke kůlně. Z koťátka se vyklubala přibližně roční tříbarevka Josefínka. Kočičku čeká kastrace, vypadá dobře, na lidi je zřejmě zvyklá.

– Máme zprávy o včera umístěném Alfíčkovi. Podle všeho si rozumí jak s lidským obyvatelstvem, tak i s kočičím domorodcem Maxíčkem (dříve Kubík, z našeho útulku). Držíme palce.

– Zítra odjíždím na dovolenou. Info Vám sem tedy bude dávat Míla, ale má málo času, protože se po práci plně věnuje kočičkám. To nejpodstatnější se určitě dozvíte.

Dobrou noc, Tereza

 

Zpravodajská relace z 3.9.2013
Terezka odjela na dovolenou, je moc šikovná a bude mi opravdu chybět. Prosím o trpělivost, zpravodajství bude asi méně obsáhlé. Míla

Dnes přišel balík pro kočičky od Káti Čepelkové s granulemi Ontario pro koťata. Káťo opravdu moc děkujeme! Koťata rostou jako z vody a jedí snad s malými přestávkami celý den. Dárek – kvalitní granulky koťatům je velmi aktuální. Díky!

Běluška se už zklidňuje, opět se začíná mazlit, přestává na mě vrčet, ale čůrá, hlavně manželovi do klávesnice. Asi díky svému handicapu je nejistá a nejraději je stále nahoře – na stole, na parapetu, na křesle… Dala jsem jí záchůdek na parapet a možná to pomůže, už ho použila. Zkoušela jsem jí dát s Matýskem do koupelny, ale „ukecala mě“ a já ji zase pustila. Uvidíme, snad se zcela srovná. Teď večer se i proběhla po bytě, viz. video.

Matýsek je také už zase mazlíčkem, po příchodu z adopce byl na očkování a bolelo ho tělíčko. Nechtěl na sebe moc nechat sáhnout.

Náš včerejší přírůstek Josefínka se mrouská, stále mňouká a nejraději by utekla ven. Jinak je hodně mazlivá a kontaktní. Musím ji dát vykastrovat, ale v týdnu se z práce o ordinační dobu nedostanu.

Kulíšek roste jako z vody a očička se mi zdá, že se malilinko zlepšují, mažeme a mažeme. Ve čtvrtek večer jedeme na kontrolu.

Jituška má v levém očičku zánět spojivek, tak také mažeme. Je to další nemoc, která nás postihla. Nejdříve Filípek, pak Čertík a nyní Jituška.

Macíček je už úplně v pořádku z otřesu mozku, hraje si a lítá, už by nikdo nevěřil, že minulý týden a sám skoro nenajedl. Není již v kleci, ale trochu mu teče ještě z očiček.

Z Tobíčka jsou dle zprávy jeho páníčkové celí vedle. Je miloučký, slaďoučký, prostě mají miminko.

Ode dneška je u nás ve Sluníčku na hlídání dlouhosrstá černá Nelinka, která získala nový domov před čtyřmi měsíci na For Pets v Letňanech. Původně jí někdo ještě jako kotě vyhodil ve Štětí v zimě k panelákům. Nyní je jí jeden rok. Páníčkové letí na dovolenou a požádali mne, zda bych ji pohlídala. Je to jejich zlatíčko. Paní je po úraze na vozíčku a velmi si Nelinky váží. Nelinka se zatím schovala a já ji nemohla najít. Hledali jsme ji dvě hodiny, byla jsem z její ztráty zoufalá. Do toho volala paní, jak si počíná, má o ní strarost. Naštěstí se našla. Moc jsem si oddychla. Zvlášní je, jak se kočka dokáže schovat do malého prostoru, kde by ji člověk nehledal. Snad si Nelinka rychle zvykne.

V pátek pojede do nového domova Jersey a Matýsek. Snad už Matýskovi adopce konečně vyjde. Jersey by mu neměla vadit, je to kotě, které zná a jiné kočky tam nebudou. Budou se o ně starat dvě sestry, už velké slečny, jsou z Roudnice n.L., byla jsem adopci přímo s nimi a jejich maminkou projednat a moc se mi celá rodina líbila.

Nejmenším miminkem je nyní Ondrášek a je opravdu „boží“. Mazlík první třídy. I když je to bratříček Macíčka a Štěpánka, je o hodně menší.

 

Zpravodajství ze 4.9.2013 od Denisy
Vzhledem k tomu, že Terezka si užívá zaslouženou dovolenou a Míla má moc práce s kočičkami, budu se Vám hlásit s novinkami občas já – Denisa .

Jak už víte, Běluška se vrátila, protože se nemohla adaptovat na nové prostředí, kde už byla jedna domácí kočička a byla dost nešťastná. Po návratu si udělala záchůdek z klávesnice pana domácího , ale Míla to snad vyřešila tím, že jí dala toaletu na okno – tedy do výšky. A vypadá to, že to zabralo… Budeme tedy držet palce!

Nelinka, která je teď ve sluníčku “ na prázdninách“, se Míle schovala za postel , a tak se Míla po návratu z práce bavila tím, že se ji snažila asi hodinu ulovit .

Oskárek pořád valchuje koťata a snaží se je udržet v disciplíně, jinak je to ale velikánský mazlík, který by opravdu potřeboval už k nějakým hodným podnájemníkům.

Matýsek a Jersey snad v pátek odjedou do nového domova, doufáme tedy, že se jim tam bude líbit .

Míla objednala konzervy Carny 800g, protože koťata rostou a pořád papají a papají …. , mají se prostě k světu !

Další novinky zítra …
Dobrou noc přejí všichni ze Sluníčka !

 

Zpravodajství z 5.9.2013 od Míly.
Dneska se omlouvám, vůbec jsem neměla čas. Z práce v 17. hodin jsem vyzvedla Josefku z vet. ordinace z Roudnice n.L. po kastraci a jela s Kulíškem na kontrolu k veterináři do Litoměřic, kde jsme byli objednáni na 18,20 hod. Domů jsme přijeli v 20,15 hod. a čekal tam na mě příjem z Kladna – kotě z kontejneru. Paní jsem během dne slíbila, že ho přijmu, nemohla si ho nechat a všechny útulky, které kontaktovala ji sdělily, že jsou plné. Řekla jsem si, že snad jedno kotě ještě zvládneme a snad se bude dařit s umísťováním na Zahradě Čech a na umísťovacích výstavách, které nás nyní na podzim čekají a je to moc dobře. Za necelou půlhodinu po prvním příjmu kotěte, byla dovezena další čtyři koťátka asi 14 dní stará s velkou rýmou a zalepenýma očima ze Štětí. Velmi v křoví již nějaký čas brečela, neví se, kde je jejich máma. Nastal mi tedy maratón s krmením koťat, s úklidem záchodků, krmením ostatních, mazání očí…..Zítra jedu na celý den na školení a tak jsem musela uprosit kamarádku, která je nyní doma, aby koťátka během dne nakrmila. Příští týden mám dovolenou, tak snad všechno zvládnu.
Zítra by měl jít do nového domova Matýsek a Jersey.
Míla

 

Večerní zpravodajství ze Sluníčka 6.9.2013
Dnes má Sluníčko opět nový přírůstek – malého zrzavého kocourka, který se původně schovával pod autem. Byl tak hrozně vystrašený, že nakonec vlezl až do motoru. A protože byl hrozně špinavý, zablešený a měl i pár klíšťat, dostal jméno Šmudla. Špinavá byla i paní Marcela, která ho z motoru vytáhla! Ta ale nové jméno nedostala …
Šmudla měl obě očíčka zalepená, takže pan doktor na veterině si myslel, že kocourek snad ani neuvidí. Nakonec to ale dopadlo dobře, oči se podařilo vyčistit a zdá se, že všechno bude v pořádku.

Včerejší koťata jsou tak malá, že je nutno je ještě kojit, což dneska obstarala kamarádka Milunka, protože Míla byla celý den na školení. A i když koťata umí jenom sát, do misky s granulemi se prý vrhají zcela neohroženě …

Včera odešli do nového domova Matýsek a Jerry. Budou teď bydlet v Roudnici u dvou úžasných slečen. Doufáme, že se budou mít u svých podnájemnic dobře, rychle si je ochočí a zavedou domácí řád, který bude vyhovovat všem.

Kulíšek byl včera opět na kontrole. Vidí pouze na jedno oko, ale zdá se, že mu to nijak nevadí. Aktivně a neohroženě se účastní her s ostatními koťaty.

Zdá se, že Tobiášek dostal zánět spojivek, Míla mu tedy bude prokapávat oči, aby se nenakazili i ostatní členové 46-ti členného osazenstva Sluníčka…

Macíček, který přišel do útulku s otřesem mozku už je docela v pořádku. Vypadá to , že mu nic nechybí a jistě už se těší na nové dvounožce.

Tobiášek, který odjel do nového domova začátkem týdne je prý také v pořádku, zvyká si na nové prostředí a zatím si s novými spolubydlícími dobře rozumí.

Míla i s kočičkami se bude následující týden chystat na výstavu do Litoměřic. Všichni se jistě dají „do pucu“ a řádně se umyjí, aby se svým budoucím spolunájemníkům co nejvíce líbili….

Krásný páteční večer všem přejí obyvatelé Sluníčka

 

Večerní zpravodajství ze Sluníčka 7.9.2013
Dnes máme za sebou krásný, téměř letní den a Míla první den zasloužené dovolené. Všichni jí přejeme, aby si ji nádherně užila a stejně tak i kočiček do sytosti ….

Včera se nám do pojmenování kočiček vloudil malý šotek, takže včerejší Šmudla musel být dnes ze závažných důvodů přejmenován.Od dnešního dne se tedy jmenuje na přání Míly Motůrek. Šmudlu totiž už jednoho máme Dodatečně se tedy omlouvám!

Nová jména dostala i ostatní koťata: bílo-mourovatá kočička se jmenuje Sandra, mourovatá je Fia, černý kocourek je Rostík a kouřový se jmenuje Vendelín. Naše kotěcí miminka nechtějí moc pít, takže Míla je musí poněkud nutit, ale zdá se, že jim zachutnaly konzervy pro koťata. Asi už se nemohou dočkat až vyrostou – jako každé malé dítě .

Liborek z Kladna (z popelnice) dnes byl znova na veterině, ale paní doktorka říkala, že je snad v pořádku. Nicméně, Míle se zdá, že má pořád velké a tvrdé bříško, tak zítra to snad ještě nějak pořeší.

U veta byla i ostatní koťata – Jituška, Kulíšek, Štěpánek, Ondrášek, Macíček a Lojzík a všichni byli zaočkováni, aby byli zdraví.

Jinak všichni noví obyvatelé z tohoto týdne berou antibiotika a dostávají i kapičky do oka, protože bojují se zánětem spojivek. Malým koťátkům bezprizorní pobyt venku přece jen neprospívá.

Míša s nemocným zadečkem už je úplně zdravý a žádné problémy na záchůdku mu nehrozí. Jsme moc rádi, že se podařilo jeho velký problém vyřešit, protože ho to určitě muselo hodně bolet a navíc jsme měli obavy, zda se to vůbec dá nějak léčit.

Krásný večer vám všem přejí všichni mňoukalové za Sluníčka

 

Večerní nedělní zpravodajství ze Sluníčka 8.9.2013
Dnešní zpravodajství bude krátké dle hesla – žádné zprávy , dobré zprávy…

Liborek z kontejneru z Kladna s nafouklým bříškem byla dnes opět u veta, protože se pořád potýkal s nafouklým bříškem. Výsledná zpráva je více než pozitivní – nic to není, byl jen přejedený !

Koťata z tohoto týdne vypadají už zdravěji. Míla jim dnes koupila chlupatý pelíšek, který by jim měl alespoň částečně nahradit chybějící maminku.

Více než dobře také pokračuje stavba voliéry. Je na ní ještě hodně práce, ale pan Standa je velmi šikovný a pracovitý, takže kočičky už tam jistě zanedlouho budou moct běhat. Tímto mu také za jeho práci moc děkujeme!

Dnes Míla celé osazenstvo odčervila. Některé kočičky běhají venku, takže je třeba zabránit tomu, aby se případně nakazila koťata, která se zdržují doma.

Příjemný následující týden přejí všem obyvatelé Sluníčka

9. 9. 2013
Čtvrteční  přírůstky – čtyři mrňavá koťata 2 a půl týdne stará a dnešní přírůstek hnědozrzavý kocourek starý 5 týdnů. Všech pět koťat má zhnisané očička a rýmu. Koťata se musí ješt ručně krmit. Snad to přežijí, číhá na ně ještě hodně nástrah v podobě nemocí.
Včerejší bílomourvaté kotě, vytažené z kontejneru v Kladně, má z dnešního dne nezvykle velké a tvrdé bříško. Večer jsme doma navštívili paní vet. a pokud stav bude přetrvávat, zítra ráno pojedeme do ordinace. Kotě je veliký mazlík a nezvykle klidné – bojím se bojím….nedá se pořádně vyfotit, chce se jen chovat a pořád se dere ke mne.
Zakoupení chlupatých pelíšků pro koťata bez maminky.

 

10. 9. 2013
Zakoupili jsme pro kočičky, hlavně pro koťátka měkkoučké, chlupaté, prací pelíšky. Koťátkům se moc líbí, připomínají jim maminku.
Zpravodajství z 9.9.2013 od Denisy.
Dnes byly v útulku na návštěvě dvě milé dámy a přinesly našim kočičkám a kočičákům hromadu dobrot, konzervy, granulky pro koťata a stelivo. A také se s našimi svěřenci řádně pomazlily. Tímto moc děkujeme jak za návštěvu, tak i za dárky!

Dnes se bylo opět na veterině ( ostatně jako skoro každý den), protože se vyskytla u jednoho koťátka plíseň a tu je potřeba hned řešit. Míla tam nechala 2 500,- Kč za pastu na odčervení a léky a dalších 5 500,- Kč bude stát vakcinace proti plísni, která proběhne zítra přímo v útulku. Vzhledem k tomu, že kočiček je moc, přijede paní doktorka do Sluníčka a kočičky zaočkuje. Musejí být všichni fit na blížící se výstavu v Litoměřicích.

Kočičky dostaly také nový záchůdek ( v pořadí už 11.), protože původní počet 10 se jim zdál zřejmě nedostačující, a tak některé chodily místo na záchod do sedačky

Míla dnes také volala do Litoměřic, aby se ujistila, že budeme mít volný vstup na Zahradu Čech. Paní, se kterou Míla mluvila velmi ochotně naši účast potvrdila. Klece se budou stavět ve čtvrtek. Kdyby tedy někdo mohl a měl chuť, budeme rádi, pokud se připojíte.

Nemocná Valentýnka bere zase antibiotika, protože je nějaká prostydlá. Další léky dostala také Pavlínka, která neustále bojuje s vleklým a hlavně opakujícím se zánětem dýchacích cest. Doufáme, že se oběma kočičkám co nejdříve uleví…..

Liborek s nafouklým bříškem už je trochu lepší. Zatím se neví, jestli se pořád jenom cpe nebo se jen málo hýbe. Budeme si na něho muset posvítit !

Krásnou a vrnivou přejí všichni ze Sluníčka

 

Zpravodajství z 10.9.2013 od Denisy.
Miminka se mají čile k světu. Hrají si, honí se, skotačí a cpou se a cpou se…
Někteří jsou obzvláště přítulní. Jituška, Ondrášek, Kulíšek, Tadeášek a Liborek jsou největší mazlíci, Liborek dokonce leze Míle po zádech vždy, když se k tomu naskytne příležitost.
Ondrášek za ní chodí pořád jako pejsek. Doufáme, že se mu brzy podaří najít nějaké hodné podnájemníky, ke kterým by se mohl nastěhovat a tulit se k nim, co hrdlo ráčí.

Dnes byla v útulku paní doktorka. Kromě toho, že zaočkovala některá koťata ( běžná vakcinace), prohlédla i ty ostatní.

Flíček, který měl zlomenou nožičku moc nechodí, ale jí dobře. Zatím moc nepřibírá, ale byl asi hodně vyhladovělý, takže chvilku potrvá, než si vytvoří nějaké podkožní zásoby.

Motůrek začal mít problémy s okem, takže Míla musí mazat a kapat kapičky. Jinak se mu daří dobře.

Ozval se nám také Tobíček prostřednictvím svých nových podnájemníků. Má se dobře a docela v pohodě si zvyká na svého nového kamaráda.

Běluška s jednou nožičkou se přestěhovala z pracovny už také do kuchyně a do koupelny, začala se pohybovat po celém bytě. Začíná se také chovat dost dominantně vůči ostatním kočičkám a když něco chce, dokáže si to v klidu vybojovat. Tu bude také asi potřeba umístit nejlépe někam, kde by byla jedinou kočičkou. Zřejmě se cítí poněkud nejistě, vzhledem ke svému handicapu.

Dobrou noc všem přejí Sluníčka

 

Zpravodajství z 11.9.2013
Začneme hned zprávou dne : Liborek dnes odjel do nového domova! Bude bydlet s jednou starší paní v domečku se zahrádkou. Vzhledem k tomu, že Liborek je ještě ve věku kotěcím, měl by se adaptovat na nové prostředí dobře. Přejeme mu tedy krásné bydlení a hodné spolunájemníky

Od dnešního dne je také zamluvený Filípek. Ten by se měl stěhovat do Račiněvse, v nejbližší době. Bude mít také kamaráda, který už u hodné paní domácí bydlí a čeká na něho.

9.10.2013 by se měl ve Sluníčku natáčet jeden díl pořadu „Chcete mě ?“ , který jistě všichni známe z televizních obrazovek. Datum vysílání pořadu v televizi samozřejmě upřesníme, aby všichni měli možnost podívat se, jak to kočičkám ze Sluníčka sluší na televizní obrazovce.

Zítra by měla Míla dát na FB fotky voliéry a také dárku, který dnes přišel od slečny Míši R.. Moc děkujeme, kočičky z něho měly velkou radost a už se těší na všechny dobroty!

Dnes se také stěhovala koťata z voliéry. Prostor pro ně začínal být poněkud těsný a hlavně už jsou živější, takže byla poněkud umazanější… Teď tedy budou obývat koupelnu, která je o dost větší. Až trochu povyrostou, půjdou mezi ostatní kočičky.

Pokud jde o jejich stravování, Míla je ještě kojí, ale už jim začíná také přimíchávat mlíčko do konzerv. Zdá se, že jim chutná, rostou jako z vody.

Pavlínka bere pořád antibiotika, už třetí v pořadí. Stále má rýmu a nemůže se jí nějak zbavit. Rýmu, i když už mnohem lepší, mají také Fia, Rostík, Vendelín a Sandruška.
Léky bere i Motůrek, který má zánět spojivek.

Krásnou a klidnou noc přejí všem kočičáci ze Sluníčka

 

12. 9. 2013
Stavba voliéry se řítí ke konci. Ještě nějaké úpravy a bude hotová. Chybí mám tam však pro kočičky škrabadla. Pokud by jste měli doma někdo nepotřebné škrabadlo, budeme za něj moc rádi. Samozřejmě ještě chybí ložnice, aby měly kočičky soukromí a měly se kam schovat.
12. 9. 2013
Naše upatlaná mrňata jsem přestěhovala z klícky do pro ně velké koupelny. Vrhají se do plné misky celým tělíčkem. Protože odmítají mlíčko dudlíkem, injekčné stříkačkou a i v misce, ředím jim kotětím mlíčkem paštičku a prťata také dle toho vypadají. Krásně přibírají, mají z 200 g přes 300 g za necelý týden a Motůrek z 500 g už 700 g. O toho mám však strach, i když užívají všichni ještě antibiotika, Motůrek nemá v pořádku oči a přijde mi i smutnější. Raději navštívíme veterináře. Máme tedy zrzavého Motůrka, bílomourovatou Sandru, mourovatou Fiu (je největší ze svých sourozenců), černého Rostíka a kouřového Vendelína.
12. 9. 2013
Od zítra se účastníme Zahrady Čech v Litoměřicích. Prosím všechny dobrovolníky o zprávu, zda se dostaví dle rozpisu. Nemohu bohužel najít na fb rozpis (jsem stále ve fb málo zdatná), který Terezka zajistila a Terezku mám bohužel ještě na dovolené. Výstava je každý den od 9,00 do 18,00 hodin. Nejlepší by bylo přijet do útulku na osmou hodinu a společně bychom vyjeli na výstavu. Zítra 13.9.2013 začínáme a přijede Denisa Z. Budu moc ráda pokud mě budete kontaktovat na tel. 607245648. Mockrát Vám děkuji za nabídnutou pomoc.

 

Zpravodajství z 12.9.
 Míla dnes byla i s manželem na Zahradě Čech, stavět stan a klece. Vše už je teda na zítřek připravené a může se vyrazit!
Budeme v Litoměřicích fotit, takže o reportáž určitě nepřijdete.

Koťátka utěšeně rostou, do jídla se vrhají přímo “ po čtyřech“, takže Míla musí prát pelíšek téměř denně . Důležité je, že se jim daří dobře, že už nebudou nikdy trpět hlady, a že už budou v pořádku.

Brzy už se kočičky budou moct nastěhovat do venkovní voliéry. Dnes jste podle fotek mohli vidět, že pan Standa je opravdu šikovný , se stavbou velmi pokročil. Klobouk dolů!

Jinak všechny kočičky jsou, zdá se, v pořádku. Žádné změny, hlavně ne k horšímu .

Dnes je zpravodajství krátké, ale slibuji, že zítra večer se s Vámi podělím o všechny zážitky.

Krásný večer přejí Sluníčka ze Sluníčka

 

Zpravodajská relace 13.9.
 – Uf… Máme nedobrou zprávu, která přesně pasuje na třináctého pátek. Při krmení čičinek na Zahradě Čech v Litoměřicích nám utekla naše milovaná Beruška. Zmizela za tujkama v křoví a je možné, že prolezla dírou ve zdi do dalšího areálu. Je to hrůza. Celý den jí Míla s Denisou volali a nic. Jsme dohodnuti s tamní ostrahou, že areál v noci projde a kdyby jí viděli hned nám dají echo. Nastražila se i odchytová klec. Já (Tereza) jsem poměrně optimistická. Taky jsem hledala kočku, tři dny a bylo to peklo, ale našli jsme jí v noci. Beruška taky nejspíš vyleze na noc, určitě neutekla někam úplně daleko, věřím, že se URČITĚ NAJDE. Achjo…

– Jinak dojmy z výstavy: Počasí se prý docela vyvedlo, koťata od Julinky vůbec nebyla vystresovaná, asi jsou zvyklé z voliéry na venkovní ruch, ostatní čičiny to moc dobře nebraly. Kočička se žádná neumístila, ale do kasičky se vybraly nějaké peníze. Všechno však zastínila nešťastná příhoda s Beruškou. Míla i Denisa jsou z toho nešťastné.

– Ráno, před odjezdem na výstavu zazvonil na útulek soused z Dobříně. Nalezl u silnice vyjukané koťátko. Je to holčička. V místním rozhlase se vyvolávala zpráva, zda někomu nechybí. Zatím to však vypadá, že máme nový, regulérní přírustek.

– Zítra jede na výstavu pomoci zase Denisa, moc děkujeme. Bylo by fajn, kdyby se někdo přihlásil ještě na neděli.

– Do Sluníčka dorazilo sedm obrovitánských balíků! Míla ještě nestihla nahlédnout a nafotit. Moc děkujeme!

– Motůrka/Zrzečka očička se docela vylepšila.

– Míle přijde, že Ondrášek nějak neroste, ale baští.

– Dnes jsme na webíku přesunuli nějaké kočičky do aktuální nabídky. Je mezi nimi i Jituška a Míša zadečkový. Oba jsou v pořádku. I Macíček. Ten se z otřesu mozku již zcela vzpamatoval.

– Josefínka je útěkářka, ale pobíhá po sousedech a okolo domu. Kdyby měl někdo zájem o krásnou tříbarevnou, avšak neviditelnou kočičku, je pro něj Pepinka to pravé.

– Moc prosím držte palce Berušce!

Zpravodajská relace 14.9.
– Beruška se našla!!! Ráno přijely Míla s Denisou na Zahradu Čech a Míla hned běžela k odchytové kleci. Návnada byla vyžraná, ale klec nezaklaplá a kočka nikde. Najednou Denisa volá „Mílo!! Mílooooo!“. Beruška byla ve výstavní kleci! Hodný pán z ostrahy (kočkomil) jí v noci bez problémů chytl. Ta potvůrka si za ním přišla na prachobyčejné „či či či“.

– Tímto šťastný Beruščin příběh nekončí. Berušku si z výstavy odvezli nový majitelé. Držíme palce!

– Novou majitelku má i náš Mikešek. Dokonce už máme první fota. Fotku Mikeška z nového domov přikládám do rubriky „z nových domovů“

– Do kasičky se vysbíraly pěkné peníze. Děkujeme!

– Kulíškova očička jsou špatná, je tu strach… Možná neuvidí vůbec, ale zatím je to úřasné, aktivní, zvídavé a mazlivé koťátko.

– Josefínka (neviditelná kočička) opanovala sousedství. Je to hraběnka. Chodí po sousedech, vyžírá jim to tam a stává se z ní známá firma. Drží se však u útulku.

– Sourozenci Oliver, Čiko, Tadeáš, Daneček a Merlin začínají pěkně zlobit. Už aby si je někdo odvezl! Je jich plný dům!

– Zítra jede na Zahradu Čech Míla sama, možná jí vypomůže kamarádka. Snad vyjde počasí a bude prima umisťovací den, jako ten dnešní.

Dobrou noc, Tereza

 

Zpravodajská relace 15.9.
 – Dnešní Zahrada Čech působila na Mílu depresivně, počasí, pokřiky jednoduchých lidí („Podívej… vezmem ty naše a budeme je tu taky prodávat, aspoň vyděláme…cha, cha, cháá“), kočičky byly v klecích nešťastné. Na chvilku však přijela vypomoci Lenka. Moc děkujeme!

– Dneska se Míla dopočítala svých koček. Je jich 50 a to je opravdu STOP stav, kapacita útulku není pro tolik kočiček uzpůsobená. Budeme-li chtít zachránit všechny, nezachráníme žádnou. Míla pátrá na internetu, jak jít do předčasného důchodu. Je vyčerpaná. Kulatou padesátku dnes zpečetil nový příjem. Koťátko Zlatuška. Ze stejné lokality jako je náš milovaný Kulíšek.

– Flíček s polámaným nártem se Míle vůbec nelíbí. Nechce se mu nic dělat, žere, ale nepřibírá. Pořád je v kleci. Veliká voliéra sice ještě není úplně dokončená, zbývají poslední úpravy, ale Flíček tam bude přesunut, aby měl prostor pro pohyb a zároveň klidový režim.

– Zrzeček Motůrek pšíká. Pojede s Kulíškem a Flíčkem v úterý na veterinu.

– O kotě, jenž přinesl dobříňský soused se „kupodivu“ nikdo nehlásí. Má jméno Zuzanka. Zuzka má zasvrabené ouška, ale vypadá dobře rostlá.

– Dlouho jsme se nezmínili o vážně nemocné Valentýnce. Hodně spinká, ale papá a to je nejdůležitější.

– Zítra jede s Mílou na Zahradu Čech Eva Matějíčková a poveze s sebou ručně dělané, krásné medvídky. Třeba se nějaký prodá ve prospěch Sluníček. Moc děkujeme!

Dobrou noc, Tereza

………………………..
doplnění Denisy
Jen bych ráda doplnila pár slov k dnešnímu večernímu zpravodajství.

Pobyla jsem s Mílou ( a velmi ráda) na Zahradě Čech dva dny. Musím říct, že to pro mě byla docela velká škola života. Člověk se pohybuje v určité společnosti, vybraném okruhu lidí a vůbec si neuvědomuje, že jsou i jiní lidé, kteří mají zcela odlišné názory.

Podobných, rádoby vtipných výkřiků jsem tam slyšela nespočet. Podobných a i jiných… Musím říct, že ignorance některých lidí je až neskutečná a alespoň pro mě absolutně nepochopitelná! A to si myslím, že už jsem v životě viděla a slyšela poměrně dost…

Nemá smysl se tady rozčilovat, ale fakt je, že ačkoli osvěta ( o skutečné pomoci ani nemluvě) je prostě nevyhnutelná a potřebná, dokážu pochopit Mílu, že se cítí unavená a frustrovaná. Člověku to opravdu může připadat jako boj s větrnými mlýny.
Takže – Milanko – MOC DĚKUJEME ZA TVOJI PRÁCI, KOČIČKY I MY TĚ MÁME MOC RÁDI !

P.S. Jinak na Zahradě bylo i mnoho hodných lidí, kteří si kočičku sice neadoptovali, protože už jich měli doma několik, ale aspoň naši práci ocenili, popřípadě dle svých možností přispěli. Těm patří náš velký dík také!

Dobrou noc, Denisa

depozitování  – 16. 9. 2013
 Hledáme domácnosti, které by byly ochotny depozitovat koťátka. Kočičky by byly vedené jako kočičky Občanského sdružení Kočičí domov Sluníčko. To znamená, že by byly inzerovány na našem webu, facebooku, jezdily by se Sluníčkem na umisťovací výstavy… Finanční výdaje na veterinu jsou v takovém případě s „útulkovou“ slevou. Sluníčko by se podílelo i na spolufinancování a veškeré pomoci. Pokud Vás toto zajímá a méte jakékoliv dotazy, neváhejte se na náís obrátit.

 

Zpravodajská relace 16.9.
– O Zuzanku se přihlásil původní majitel! Míla má opravdu intuici… Myslela si, že je něčí a nechala to vyhlásit v rozhlase. Páníček Zuzky nám donesl dobrotky pro kočičky. Máme radost.

– Dneska Míle na Zahradě Čech moc pomohla Eva Matějíčková a přinesla krásné, ručně dělané medvídky k prodeji. Děkujeme!

– I přes vyhlášený STOP stav Sluníčko dnes přijalo dvě koťata.

– 1. koťě (Šarlotka) přinesli Míle její příbuzní, že jej našli kdesi venku a naříkalo.

– 2. kotě (Šipík – v překladu z japonštiny Ocásek) nám donesli přímo na Zahradu Čech dva mladí lidé. Viděli nějakou babu, jak kotě odšťouchává holí a Šipíka zachranili. Vzali ho domů, ale maminka jim kotě nedovolila. Vzpomněli si, že na Zahradě Čech viděli Mílu a Sluníčko a Šipa donesli. Je těžké odmítnout kotě, když už ho vidíte. Tato umisťovací výstava má lehce opačný efekt .

– Flíček a přesun do voliéry, jak jsem psala včera: Pokus nevyšel. V nehybném Flíčkovi se probudila šelma, vyšplhal po pletivu a prolezl neprolezitelným. Alespoň byla voliéra otestována a pan Petrásek tam přidá ještě nějaký trám.

– Kočky zloběj! Při telefonátu s Mílou p….l Štěpánek postel. Míla vyváděla, Štěpa byl ok a absolutně nerozhozen.

– Lidé jsou opravdu tupci. Pán na Zahradě Čech udělal velkorysou nabídku… Prej věnuje útulku dvě kočky, aby si je Míla mohla prodat…

– Od zítřka do pátku bude na výstavě pomáhat Andrea Horejší. Moc děkujeme .

Dobrou noc, Tereza

 

Zpravodajská relace 17.9.

– Kulíšek, Motůrek a Flíček byli na veterině: Kulíškovo očko udělalo oproti očekávání pokrok. Motůrkovi se musí čistit a mazat téměř všechno 4x denně, což je poměrně technicky složitější. Flíček šel místo voliéry do sklepní místnosti a vypadá to, že se rozchodí.

– Na Zahradě Čech se sice nikdo neumístil, ale také žádná kočka nepřibyla, takže vlastně úspěšný den. I penízky se vybrali.

– Za pomoc moc děkujeme Andree a Lucce. Tohle dobrovolničení ohromně usnadní práci Míle. Může ošéfovat útulek, veterinu apod.

– Náš krásný Filípek je zamluven, měl by být s kocourkem a s pejsky. Noví majitelé už se na něj prý moc těší.

– Dneska Míla počítala umístěné kočičky od založení O.S. (3 měsíce) Je jich 19 a to je velmi slušná bilance  Předtím umístila spousty kočiček pod Šantou kočičí. No zkrátka Petráskovi jsou velcí zachránci

Dobrou noc, Tereza

 

Zpravodajská relace 18.9.
– Flíček byl dnes na kastraci, všechno je ok, nyní odpočívá.

– Naši nejmenší (Fia, Sandra, Rostík a Vendelínek) jsou opravdická miminka. Moc rádi se tisknou k Míle, která jim nahrazuje maminku a pořád křičej.

– Dnes jsem byla na Zahradě Čech já a Andrea. Mně osobně to velmi uteklo, i přes nepřízeň počasí. S některými návštěvníky člověk dobře popovídá o zvířatech, u některých jsem nechápala. Jedna zájemkyně na Macíčka se velice podivovala, že útulek žádá po nových majitelích kastraci, že ona má osm nevykastrovaných kocourů a ona je prý v pohodě… Další pán má prý deset nevykastrovaných kočiček a je to příroda. Ale jak říkám, povídali jsme i s moc prima lidmi. Za Sluníčko tam byli: Macíček, Ondrášek a Oskárek. Vybrali se i peníze. Moc děkujeme!

– Přišla za námi paní Radka Pňačková s maminkou a donesla nám super chundelatý tunel pro kočičky a taky kočičí ňamky. Díky!

– Oskárek je zlatíčko, když jsou v nedohlednu koťata. Je mazlivý, má heboučký kožíšek a nevinný kukuč. Na výstavě si pozornost užíval a byl v kleci v klidu. Moc by si zasloužil páníka.

– Valentýnka je velmi pohublá, ale papá, vrní, chce hladit. Je to tak milá kočička…

– Julinky koťata jsou pěkní ďáblíci, ale mají rády člověka. Rostou jako z vody a mají krásnou srst. Zřejmě proto, že jsou ve venkovní voliéře.

– Nová veliká voliéra je krásná! Prostorná, rozdělená na tři části. Už se dolaďují detaily a království bude hotové a připravené na kočičí obyvatelstvo.

Dobrou noc, Tereza

 

Zpravodajská relace 19.9.
– Motůrek je celý pořád nemocný. Furt něco. Teď má miláček zakalené očičko.

– Fia z party nejmenších je nemocná. Všichni tito koťata začali průjmovat, ale Fia byla schovaná, jenom vykukovala a ležela. Míla jí tedy ráno vzala na veterinu. Paní doktorka na Fiunce hned poznala, že je něco špatně. Je dehydratovaná a zůstala na veterině na kapačce. Je tak malinká. Paní veterinářka říkala, že u takhle malinkých koťat je výhoda, že se rychleji vzpamatovávají z nemocí, ale zároveň mají ty nemoce velice rychlý nástup

– Flíček je po kastraci v pořádku. Všechno proběhlo tak, jak má.

– Na Zahradě Čech je Andrejka s Mílou, se Štěpánkem, Míšou a výstavním inventářem Oskarem.

Hezký den, Tereza

 

Zpravodajská relace 20.9.
– Dnes nás opustila naše milovaná Valentýnka. Bojovala s hnusnou, zákeřnou nemocí. Valentýnku se svými sestřičkami Matyldou a Růženkou přinesla jejich maminka na zahrádku jedné paní odkud putovali k nám. Valentýnčina cesta útulkem byla provázena neustálými nemocemi. Pořád jí zúžovali záněty dýchacích cest. I přesto to byla kočička s chutí do života. Milovala Mílu, teploučký pelíšek a plnou mističku. Vděčná, mazlivá a absolutně nekonfliktní kočička, v kolektivu oblíbená… V posledních týdnech, po napadnutí tělíčka zlou chorobou Valentýnka doslova mizela před očima, pořád však chodila pro pomazlení. Dneska paní veterinářka už usoudila, že Valentýnku nebudeme déle trápit. Byla kost a kůže. Valentýnka měla štěstí, že byla adoptována na dálku úžasnou paní Romanou Krejčovou, která se o ní pořád a pořád zajímala a posílala jí i Míle spousty energie. Jsme moc rádi, že Valentýnka neměla veliké bolesti a že tu s námi v útulku byla tak úžasná kočička.

– Fia je stále v nemocnici, stav se prý nehorší, ale ani nelepší. Bude tam určitě ještě přes víkend.

– Na Zahradě Čech je Maruška Michlanová a Andrea Horejší. Moc děkujeme děvčata!

– Zítra nás čeká krásná umisťovací výstava Sen zvířat ve Vinoři. Přijďte se podívat! Míle pomůže Marcelka.

Tereza

 

Zpravodajská relace 21.9.
– Naši nejmenší, kterým hledáme kojnou se tak nějak udržují. Jen Rostík nepapá, dostal antibiotika, Fiunka je stále na veterině.

– Moc děkujeme všem dobrovolníkům ze Zahrady Čech a ze Snu zvířat. Jmenovitě díky Denise Zikmundové, Evě Matějíčkové, Andree Horejší, Marii Michlanové a Marcelce Kupové. Díky, byly jste skvělé!

– Máme dobré zprávy! Na Snu zvířat se umístil Béďa a Bibinka. Oba jsou to koťátka od Julinky. Držíme palce!

– Další dobrou zprávou je, že dnes odjela do nového domova třínožková Běluška. Novým páníčkům bohužel zemřel kocourek a rozhodli se právě pro Bělušku.

– Míla je po návratu z výstavy grogy. Všude nepořádek a rozjančené kočky. , Skoro se nabízí přísloví… Kocour není doma, myši mají pré… Jen je to nějak celé opačně .

– Moc děkujeme za dary, které jste nám donesli na výstavu. Krásná dětská trička s motivem kočiček, stelivo od Katky Čepelkové a taky jste přispívali do kasičky! Díky.

Dobrou noc, Tereza

 

Zpravodajská relace 22.9.
– Dnes je smutný den. Opustili nás sourozenci Fia a Rostíček. Nevyhráli boj s nevytvořenou imunitou, kterou by jim mělo upevňovat mléko od maminky. Byli to drobečci, kteří za necelých 14 dní co byli ve Sluníčku přirostli Petráskovým a mnoha návštěvám k srdci. Bůh ví, co se stalo s maminkou… Kde se vzala 4 kotěcí naříkající miminka v křoví bez péče kočičí mámy. Broučkové, i když jste tu s námi byli krátce, tak nikdy nezapomeneme.

– Další dva sirotky Vendelínka a Sandru přivezli Petráskovi k nám do Prahy. Budou týden u mě, mamka je doma a tak se jim bude věnovat a mazlit je a Míla bude mít snad na chvilku o starost s nedopočenými miminky míň. Vendelín je parádní, aktivní kotě, Sandra má velikou rýmu a tak je nejistější. Oba baští.

– Šipík a Šarlotka jsou naočkováni. Jsou zdrávi a byli přesunuti z karanténí klece do voliéry k Julinčinu klanu.

– Josefínka alias neviditelná kočička je pod dohledem. Obhlíží dolní část Dobříně a moc si rozumí s tamním kocourkem naší kamarádky. Dneska si Joska dokonce udělala čas a přišla se podívat na Mílu.

– Moc děkujeme za báječné dary pro kočičky Tereze Trojanové a omlouváme se, že jsme ještě nedodali fotky. Napravíme!

Dobrou noc, Tereza

 

Zpravodajská relace 23.9.
– Miminka Sandra a Vendelín, co jsou dočasně u nás se mají (snad) v rámci možností dobře. Mamka jim podstrojuje a řádně za nimi dolejzá. Vendelín přes den nebaštil, měl hodně starostí ohledně honění prachu a mučení Sandry, takže nás popadla mírná hysterie, ale už se do toho dal a papká o sto šest. Průjem už nemají, snad to vydrží. Pít jim musíme dávat ze stříkačky, protože si na to neuměj udělat čas.

– Míle se nelíbí očička Motůrka, zrzavého fešáka. Bádá na internetu. Jisté je, že Motůrka čeká zevrubná prohlídka u nějakého kočičího očaře.

– Dneska měl Ondrášek šťastný den! Přijela si pro něj Katka Čepelková, velká pomocnice Sluníčka a její přítel. Už jsou i první zprávy: Ondra je přísavka, je naprosto v klidu, těžce nad věcí. Rozhodně se nenechal přesunem znervóznit .

– Máme i zprávy o Bibince (nyní Shy), která se umístila na Snu zvířat, že je se svou novou paničkou spokojená, i když z počátku byla vyjukaná, ale teď už se muchluje a tulí.

– Další zprávou z nového domova je pozitivní sdělení o třínožce Bělušce. Miluje svou paničku a dává to najevo neustálým předením a mazlením.

– Moc děkujeme za zprávy od nových majitelů. Je to pro Petráskovi strašně důležitá zpětná vazba.

Dobrou noc, Tereza

 

Zpravodajská relace 24.9.
– Oskárkovu roli mučitele maličkých zodpovědně přebírá Čiko. Hopsá na ně a křičí na ně a naplácává jim. Čiko, Čiko… sotva jsi si setřel mlíčko z bradičky a už vystrkuješ růžky, co?

– Dneska byla Míla z kapacitních důvodů nucena odmítnout další koťátka. Bohužel, tímto by trpěly všechny kočky v útulku. Nemají už kde být. Snad se to po umísťovací výstavě v říjnu rozvolní. Achjo! Jak někdo může vyhodit koťata, místo toho, aby kastroval?

– Motůrkovi očka jsou špatné. Zítra jede na oční prohlídku.

– Naši prozatimní svěřenci Sandra a Vendelín jsou pěkní ďáblíci. Naštěstí jedí, průjem už je fuč, jenom rýma je furt otravuje a Sandra má třetí víčka, ale berou nejrůznější léky a snad to zabere. Ty víčka se taky lepší. Chtěly bychom s mamkou, aby jsme Míle předali vypasené, pořádné šelmy , ale to se zřejmě nepovede i když šelmácké manýry už pochytávají.

 Dobrou noc, Tereza

 

Zpravodajská relace 25.9.
– Zrzeček Motůrek a černoušek Kulíšek byli dnes na oční prohlídce. Motůrek zůstal na veterině. Bohužel to není dobré. Koťata sice smějí jít pod narkózu až když váží 1 kg a více, ale u Motůrka je prý operace nutná. Takže buď riskantní operace, nebo jisté oslepnutí a následně by mu herpes vir vlezl na mozek a to je pak hodně ošklivé a bohužel neslučitelné se životem. Takže zítra prosím všichni držme Motůrkovi palce, ať narkózu jeho drobné tělíčko zvládne.

– Kulíšek na pravé oko už neuvidí, to víme, ale důležité je, že to levé se zlepšilo.

– Míla stále musí odmítat další a další koťata. Bohužel. Útulek by to neunesl a kočičky by už neměly takovou péči. Přitom stačí tak málo …kastrovat…

– Moc děkujeme za dary, které kočičkám přivezla Katka Čepelková s přítelem, když si přijeli pro Ondráška! Díky, moc nám pomáháte…

– Znovu Vás musíme poprosit o finanční podporu. Každá korunka by nám moc pomohla. Účet je již prázdný a Motůrka čeká operace, už dneska stála prohlídka kluků 1600,-. Do toho nás čekají přeočkování některých koťat, neustále jsou nějaké nečekané výdaje na veterinární péči a v neposlední řadě musejí neustále Petráskovi dokupovat stelivo, krmivo a léky. Finanční dar si můžete odečíst ze základu daně, stačí si mailem vyžádat potvrzení o příspěvku pro útulek. Příspěvky můžete posílat ve prospěch účtu: 2500438542/2010

Děkujeme, že nám pomáháte.

Dobrou noc, Tereza

 

Zpravodajská relace 26.9.
(psano z mobilu, omluvte prosim chybejici hacky, carky…)

– Neni dobry den. Na utulek se vsechno vali. Mila je cela nestastna…

– Moturkovi v noci na veterine praskl vred v oku, takze nakonec operovan nebyl. Ted ma obe oci zasite, ale ne nastalo. Je to proto, aby se mu tam nic nezaneslo. Zrejme to s nim bude jako s Kuliskem. Dlouhe leceni a nejisty vysledek.

– Zlatuska dnes rano zvracela krev. Mila ji hned nasadila antibiotika, separovala ji od ostatnich a musela jet do prace s tim, ze potom pojede se Zlatuskou na veterinu.
Bohuzel, kdyz prijela nasla Zlatusku mrtvou. Je to strasne smutne. Mila se tolik tesila, ze ji vezme na umistovaci vystavu, ze si Zlatunku nekdo osvoji… Byla totiz uplne zlata. Opravdu Zlatuska. Mela moc krasnou, tribarevnou srst a privetivou povahu. Je mi to moc lito. Jak milacka Zlatusky, tak Mily na kterou ted vse pada. Zlatuska bude predana k pitve, je tu strach z toho, co to bylo. Tak nahle a osklive. Doufejme, ze vysledky pitvy budou co nejdriv a ze neslo o nic prenosneho.

– Jak uz jsem predesilala odpoledne – budeme 5.10. na svetovem dni zvirat a potesi nas, kdyz se prijdete podivat. Krome nas a nasich kocicek tam bude bohaty program a charitativni kramky O.S. Devet Zivotu a O.S. Srdcem pro kocky. Je to v centralnim parku na praze 4, viz predesly prispevek.
Doufejme, ze situace v utulku se do te doby zklidni.

– Znovu Vas prosime o financni podporu pro Slunicko. Finance dosly a veterinarni naklady vzrostly. Jakakoliv castka pomuze…

Dobrou noc, Tereza

 

Zpravodajská relace 27.9.
– Motůrek se vrátil z veteriny. Je to chudátko. Má obě oči zašité a krunýř, aby si nemohl tlapkat do očiček. Naříká a brečí. Na pravé oko jisto jistě neuvidí, budeme tedy bojovat o to levé. Motůrek byl jediný ze Sluníček, kdo byl v kontaktu s naší milovanou, zesnulou Zlatuškou, takže musí být v důsledné karanténě. Nebude to mít teď těch pár dnů lehké, ale je to pro jeho dobro a pro dobro ostatních kočiček. Motůrkovi Míla na chvilku límec sundala a on ožil, vrhnul se na misku a začal honit ocásek, i když nevidí. Límec, ale musí mít, má tendence si do očiček hrabošit.

– Naše miminka Sandra s Venoušem, co nám Míla svěřila do Prahy do péče prospívají. Sandra, která zápasila s velikou rýmou se hodně polepšila a třetí víčka jí mizí. Jsou to velicí pomocníci, rádi asistují mamce při práci na počítači, což ona vyloženě zbožňuje. Večer s nimi inhaluji v koupelně a docela to na to jejich prskání pomohlo.

– Ve Sluníčku jsou kočky vegetariánky. Míla nakoupila housky a jablka a právě teď se snaží vytahat přibližně dvanáct kočičích hlav z igelitek. Kočky totiž nákup náááramně zajímá a chovají se, jako kdyby to co nakoupila bylo to, co jim celou dobu chybělo. Hodně štěstí Mílo! Do půlnoci času dost!

– Máme info o Bělušce. Její nová panička je trpělivá a laskavá duše.
Včera proběhlo první oficiální seznamování s ostatními kočičími domorodci a vypadá to dobře.

Dobrou noc, Tereza

 

Zpravodajská relace 28.9.
– Motůrek baští o sto šest, což je snad známka toho, že mu je v rámci možností dobře. Motůrek samozřejmě z prozatimně sešitých očních víček nadšený není, ale ve hře mu to nebrání. Ten jeho ocásek mu prostě nedá pokoj!

– Dlouho jsme Vám nic nenapsali o naší bojovnici Jitušce. Jituška je úžasná. Míla říká, že zlobí, že furt něco rachtá v kuchyni a ve dřezu. Já bych řekla, že Jituška je holt praktická žena do domácnosti…

– Dneska si přijeli pro Nelinku její majitelé. Nela je původně sluníčková kočička. Měla štěstí a osvojili si jí báječní lidé. To už je dlouho. Nelinka tu byla pouze na krátké hlídání.

– Sandra a Vendelín Vás zdraví z pražské dočasky a vzkazují Vám, že jsou v pořádku a zítra je čeká odčervení, které prý hodlají bojkotovat a budou bojovat za svou čest všemožnými drápacími způsoby! Takovýchto útrp už bylo prý dost v podobě podávání léků a čaje ze stříkačky!

Dobrou noc, Tereza

 

Zpravodajská relace 29.9.
– Máme dobré zprávy o Kulíškovi. Oko, o které bojujeme, se viditelně zlepšilo a „rozsvítilo“, věříme, že to tak bude za čas i s Motůrkem.

– Kočky v útulku mají nějakou dobrou náladu. Povedlo se jim rozbít květináč a Čipo neskutečně vyvádí… Míla slyšela mňoukání, tak tedy hledala a hledala. Čipo alias ďábel byl v lednici! Dále pak kočky pomáhaly Míle při vaření a ulovili maso. Pan Petrásek si balí batůžek, protože mu kočky všechno sežerou…

– Flíček byl dneska poprvé ve voliéře. Byl z toho celý vyjukaný a chtěl zase zpět do domu. Ani se mu po tom krušném, válečném, pouličním životě nedivíme.

– Máme zprávy od majitelů Bédy. Béda byl umístěn na Snu zvířat a daří se mu přímo fajnově.

– Dnes Míla s Marcelkou Kupkovou pracovaly na jmenné tabulce kočiček. Dalo jim to zabrat, ale zvládly to. Ještě nějaké dolaďování v excelu a bude hotovo.

– Během příštího týdne bude účet Sluníčka ztransparentněn a Vy budete moci sledovat pohyby na účtě online.

– Jak už jsem předeslala, tak pomalu, ale jistě budeme náš web a fb převlékat do nového kabátku a to za veliké pomoci Hanky Bierové. Moc děkujeme.

– Sandra a Vendelín byli dnes odčerveni, přibírají na váze a my jim aktivně hledáme nové páníky do budoucna. Řádí tu jak bratrstvo pomsty…

 

Zpravodajská relace 30.9.
– Dneska nemám moc zpráv, což je vlastně dobře. Všechno je tak nějak, jak má…

– Motůrek zítra jede na kontrolu, ale stehy se asi ještě sundavat nebudou.

– Moc děkujeme všem kdo poslali za finanční příspěvky. Můžete si finanční dar odečíst ze základu daně. Pokud máte zájem, napište na mail: kocicidomovslunicko@seznam.cz

– Voliéra je hotová a pan Petrásek půjde do důchodu… To znamená, že ze současné pracovny bude obývací pokoj a ze současného obýváku bude království koček. Vedou jim odtud schody přímo do voliéry. Moc by se nám do místnosti hodily škrabadla, pelíšky a podobné kočičí věci. To je priorita. Časem se budou inovovat i karanténní klece za bytelnější, ale tyto dřevěné zatím slouží. Vše je ve fázi vymýšlení, promýšlení a úprav.

– Chtěly bychom začít s facebookovým aukcovaním. Možná to znáte z jiných útulků. Jde o to, že budete moci dražit krásné výrobky a peníze poputují ke kočičkám. Už máme do aukce medvídky od Evy Matějíčkové a dětská kočičí trička. To je dobrý začátek, ne?
Nyní sháníme dobrovolníka, který by se toho ujal po technické stránce. Obnáší to: nafocení výrobků, veškerá organizace samotné aukce tady na fb a potom odeslání vydražených věcí kupujícím. Nějaký čas to asi zabere, ale odměnou je dobrý pocit z pomoci .

– Moc děkujeme všem za nabídnutou pomoc s nafocením kočiček. takový zájem jsme nečekali. Už jsme dohodnuti s Pavlem Sinaglem a moc mu tímto děkujeme. Nicméně vynořilo se mnoho fotografů a to je skvělé. Čím víc fotek našich koček, tím větší šance umístění, takže klidně můžete vzít foťák a po domluvě vyrazit směr Roudnice. Budeme samozřejmě rádi za jakoukoliv návštěvu. Jak s foťákem, tak bez.