Zpravodajství 5. a 7. 1 2019

V pátek odjel do nového domova konečně Fordíček. Už mám o něm první zprávy, jel ke kočičímu kamarádovi, Sluníčkovému Rozmarýnkovi. Fordíček byl dlouho zamluven, čekalo se až bude Fordíček zcela zdráv. Kluci už jsou doma kamarádi.

V sobotu odjel do svého „domů“ kocourek Dortíček. Jel ke stejně staré kočičí kamarádce, ke Sluníčkové Žežulce. Měli jsme o Dortíčka trošku starost. Vyšetření očiček specialistou dopadlo skvěle, váha Dortíčka se však snížila, přišel mě poslední dobou nějaký méně hravý. V pátek a v sobotu mě však přesvědčil, že to tak není, chtěl si hrát s většími kočičkami a ony zrovna nebyly v dobré náladě, hlavně Janička. Usoudili jsme, že v novém domově bude Dortíčkovi daleko lépe. Ještě před tím jsme raději nechali koťátku vyšetřit krev, což dopadlo dobře, takže nám zlatíčko odjelo.

V sobotu našel domov i mourovatý, dosti bojavý, kocourek Syčík. Bydlí s mladou kočičkou. Získal skvělou a trpělivou rodinu. Za dva dny se už mazlí, vrní a spinkají všichni společně v postýlce. Stačí trochu trpělivosti a mohou najít bezva domov i plašánci. Děkuje mladému páru za odvahu, udělali hodně dobrý skutek.

Další šťastnou kočičkou, která jela do nového domova je černá Mozzarellka. Bude bydlet se psím kamarádem. Zprávu z nového domova ještě nemáme.

V neděli si přijela rodina z Mimoně přímo pro kočičku Pražandu. Holčička naše bude bydlet v bytě se dvěma velikými, ale údajně hodnými pejsky. Snad to Pražanda zvládne, moc na ni myslíme.

Náš sladký a milovaný Toníček měl včera velký epileptický záchvat. Brzy se z něho však oklepal a už si zase žije ve svém světě. Je to takové naše zlatíčko, o kterém ani nevíme, že ho máme. Nezlobí, neprudí, ničeho se nedožaduje, je mi ho moc líto.

Nedávno přijatý rezavý kocourek Horstík to ve Sluníčku špatně snáší. Byl to sice mazel, ale tolik kočiček pohromadě není pro něho to ideální. Stále se schovává venku v garsonkách, ani najíst se nejde, musíme ho vyndavat. Navíc v sobotu jsme v sobotu zjistili, že zvrací, zvracel už jen vodu, byl pohublý, nehydrovaný, takže hajdy na veterinu, kde mu byla vyšetřena krev, dána kanyla, napíchány léky proti zvracení, vitamíny, antibiotika. Krev je v pořádku, Horstík byl celou sobotu na infuzi, jíst se mu pořád nechtělo. V neděli si zničil kanylu, maličko jedl, ale doposud to není s jídlem žádná sláva.

Kocourek Soplík špatně dýchá. I po dlouhodobějším podávání antibiotik se jeho dýchání zhoršilo. Jinak je milý, baští, nechce však být sám. Je to s ním potíž kvůli jeho onemocnění Felv. Musíme hlídat, aby nejedl s ostatními. On chce tak moc bydlet doma. Pojede na prohlídku na veterinu.

Dalším plánovaným vyšetření m bude stav Margotky. Kočička pajdá na pravou, zdaní nožičku, má stále takové zvláštní tělíčko s větším bříškem o očička uslzená už od dobu přijetí, i když nyní jí nehnisají, jen vlhnou. Margotka je kouzelná, škoda, že si stále nejsme jisti jejím zdravotním stavem.

K adopci máme ještě hodně kočiček, ale mazlivých již moc není. Moc si přejeme, aby i plašší koťátka našla domov. Markétka, která vede ve Sluníčku adopce, moc hezky se stará o to, aby kočičkám našla domov perfektní. Je šikovná a obětuje Sluníčkovým kočičkám hodně svého osobního volna.

Skončilo vánoční Kočičí přání. Děkujeme Vám všem za poskytnutí dárků našim kočičkám. Dárky jsou již nakoupeny a už se pomalu fotí kočičky s dárky. Tady ujal se toho náš Michal. Je to dlouhodobá práce zvláště vyfotit plachou kočičku s dárkem je hodně náročné, je třeba hodně trpělivosti a že těch plašanů máme.
Kočičky dostaly z kočičího přání i nová škrabadlo, což již bylo hodně potřeba. Moc za to děkujeme. Michal je kočičkám smontoval, staré dá dohromady a vymění za špatné ve voliéře. Michal každodenně stráví ve Sluníčku pracovně hodně času.Příspěvek z Facebooku