Zpravodajství do 13.6.2018

Především bych chtěla poděkovat všem dobrovolníkům, kteří se podíleli na velice vydařeném sobotním charitativním bazárku-blešáku. Děkuji i za pomoc všem, kteří pomáhali s úklidem, trvalo to dva dny než se dalo vše do původního stavu. Děkujeme všem příznivcům a návštěvníkům, kteří přišli na bazárek podpořit Sluníčkové kočičky.

Od sobotního večera mě trápí černá koťátka, hlavně tedy Bobánek. Vlastně jsem začala mít obavu o všechna koťata ze stejné skupiny a to hlavně i proto, že šla odtud domů Kofolka. Bobánek měl mokrý zadeček a vypadal daleko klidněji než ostatní koťátka. Všem byla nasazena důkladná odčervovací pěti denní kůra. Koťátka po několika dnech mají hezká hovínka, dobře jedí, tedy až na Bobánka. Z Bobánka vyjde všechna konzerva ze zadečku ve stejném stavu pozření. Není to vyloženě průjem, ale stolice mu vychází samovolně. Na veterině dostal antibiotika, vitamíny a další léky na úpravu zažívání. Uvidíme dneska, zda se zlepší. Děkuji nové rodině Kofolky a Fantíka, které rychle zareagovaly na zhoršující se zdravotní stav adoptovaných koťátek a s perfektní péčí a láskou se o koťátka starají, vlastně je vypiplávají.

Koťátka od maminky Perly už mají otevřená očička, je jim již 14 dní. Maličký mourovatý Dráček má však očička neustále slepená i přes aplikaci očních kapek. Byla by veliká škoda kdyby se mu očička poškodila. Dnes to budeme řešit na veterině. Ostatní koťátka vypadají, že jsou v pořádku.

Tentýž problém s jedním očičkem máme u černého koťátka Morganka od maminky Bohemky. Koťátka jsou jinak v pořádku, hodně papají, mají krásná kulatá bříška. Maminka Bohemka je takové prtě a má šest dětí, je to neuvěřitelné. Až na Morgankovo očičko se mají koťátka krásně k světu.

Koťátka o kočiček Kateřiny Veliké a Glorie již chodí po celé voliéře a dokonce si i hrají. Dnes jim je jeden měsíc. Kateřina Veliká je hodně plachá kočička, všeho se bojí a jakmile se něco šustne, odchází od koťátek se schovat do „bezpečí“.

Maličká Merylka, která byla minulou středu úplně apatická, nejedla, začala rychle ubývat na váze, řekla bych, že i během pár minut, tak tenhle brouček je zaplať pánbu zase v pořádku. Přišla k nám s Christiánkem úplně maličká s váhou 220 gramů, prázdným bříškem a nyní obě koťátka už umí sát i z lahvičky a papají i kotěcí konzervičky. Když jsem Merylku minulou středu ráno viděla, jak je „gumová“, strašně jsem se bála, že umře. Bylo to zničeho nic, večer ještě baštila a ráno takový zvrat. U těchto malých koťátek je to fakt o nervy, jak jim něco začne být, zdravotní stav se zhoršuje z minuty na minutu a je třeba opravdu rychle zasáhnout veterinárním vyšetření a léky, jinak umřou.

V neděli jsme přijali kotě z Bechlína, údajně bylo nalezeno před jedním domem pod autem. Je to bílá holčička s černými flíčky, šlo jí vyloženě o život. Byla úplně apatická, vláčná, nepostavila se na nožičky, měla pouhých 34 st. C a 210 gramů. Je sice maličká, ale dle vyvinutých smyslů na hlavičce je jí kolem pěti týdnů. Koťátko se nakonec podařilo zachránit, zahřát, nakrmit, nyní si maličká už i hraje. Je však stále oddělena. Holčička dostala jméno Dušinka.

Kluci Školník a Gargamel ještě marodí. Školníček je na tom lépe, už zase „prudí“ ostatní, užívá antibiotika, čekáme na výsledek punkce z velkých uzlin, které má na zadních nožičkách.
Gargamel je stále hospitalizován, zlobí ho močové cesty. Nyní se čeká na výsledek rozboru moče, zda se jedná o bakteriální infekci či je příčina jeho potíže jinde. Gargamel byl vykastrován, rozlízal si však šití, proto musela být jeho hospitalizace prodloužena. Dnes snad již pojede domů do Sluníčka.

V pondělí jsme přijali přítulnou, mazlivou, mourovatou kočičku Renatku, která se z ničeho nic ocitla na zahradě v Dušníkách naší kočičí kolegyně. Kočička je mlaďoučká, maximálně roční, zatím se o ní však nikdo nepřihlásil.

Koťátka o slepic Uzlíček a Knoflíček jsou už „pořádní“ kluci, mají se k světu, jsou na svůj věk silní. Oproti kojených koťátkům kočičkou jsou tato koťátka z umělé výživy dvakrát větší, úžasně kontaktní, prostě závisláčci na člověku a pěkní raubíři, což je moc fajn (právě mě tu okupuje počítač a ruce Knoflíček s hlasitým vrněním, chce se mazlit a vůbec nepomůže, když ho dám na zem, okamžitě vyleze zpět, má spoustu energie a vůbec se nenechá odbýt. Jsou to zlatíčka, hlavně, když jsou zdravý.

Za poslední týden odjely domů kočičky Keira, Grey, Renda, Tečík, Zorinka, Maximek, Kofolka a Fantík.
I přes přeplněný stav útulku byly přijaté kočičky Renatka a Dušinka, která byla přímo v ohrožení života.
Děkujeme všem za přízeň, finanční i duševní podporu.

Přes velký příliv koťat letos narozených musíme více práce vynaložit do osvěty kastrací a více propagovat náš kastrační program – Kastrace za 100,- Kč. K jeho šíření potřebujeme Vaši pomoc. Z finančních důvodu platí kastrační program stále na okolí Roudnice nad Labem k Litoměřicům a Lovosicům – Litoměřický okres.

Příspěvek z Facebooku