Zpravodajství do 19.7.2018

Každý den máme několik telefonátů, zpráv nebo emailů s prosbou na přijetí kočiček. Je to opravdu příšerné. Nemůžeme bohužel pomoci lidem v nouzi, ani kočičkám, které nejsou přímo ohrožené na životě. Už delší dobu „balancujeme na hraně“ v počtu kočiček. Je to velice náročné, nemůžeme ohrozit stávající kočičky. Příjmy nemají konce. Tolik opuštěných koťátek jsem snad v minulých letech nezažila. Lidé se zbavují koťat narozených na jaře. Jejich nekastrovaná kočička má totiž již další vrh. Vůbec tomu nerozumím, když existuje tak jednoduché řešení jako je kastrace. Bezcitnosti k živým tvorům každým rokem přibývá, přibývá i počet kočiček.
Takže za poslední týden máme opět příjmy.
Přijali jsme želvovinovou kočičku Bohdanku se starší, otevřenou zlomeninou přední, levé nožičky. Nožička visela na kůži. Bohužel jí musela být celá amputována. Včera jsme si Bohdanku vyzvedli z nemocnice. Má velkou chuť k jídlu, je mazlivá. Bude na tom stejně jako Víťánek, který bez nožičky chytí i myš. Bohdanka si na novou situaci bez levé nožičky musí zvyknout. Alespoň, že už nemá velikou bolest, se kterou musela žít a na nožičku se stejně postavit nemohla.

Přijali jsme tři koťátka vyhozená do pole u bývalé silnice E55, která lemuje dálnici směrem do Prahy. Koťátka Gregor, Vasyl a Kolja byla hladová, vyhublá se zanícenýma očima a rýmou. Byla dehydrovaná, nemohla se dopít. Koťátka se rychle vzpamatovávají, jsou úžasná, očička a rýma se léčbou lepší.
V poli jsou ještě další dvě větší koťátka, ta jsou však plašší. Každý den na místo jezdí Michal, kočičky se krmí, ale už tři dny je nezahlédl.

V pondělí přijely do Sluníčka dvě novorozená koťátka, která byla nalezena na soukromé zahradě u domu. Nálezci a majitelé zahrady hledali jejich maminku, ptali se sousedů, čekali, zda si pro koťátka nepřijde nějaká kočička, ale marně. Koťátka zatím prochladla, černé koťátko bylo proto zahříváno v troubě, proto dostalo jméno Troubík – Troubíček. Druhé černobílé koťátko byla na tom o trošku lépe, dostalo jméno Strakáček. Nálezci hledali pro koťátka pomoc, všude v útulcích je však přeplněno, takže novorozenci skončili ve Sluníčku. Začal opět maratón, neboť koťátka nechtěla jíst, byla slabá, hlavně černý Troubíček. Váha oběma klesala, každou hodinu pár kapek do pusinky. Strakáček maličko sál, Troubík neměl sílu ani zájem. Nasadila se antibiotika a koťátka začala sát a konečně jde jejich váha pomaloučku nahoru. Je to úplně stejné jako u Borečka, Uzlíčka a Knoflíčka. Maličké množství antibiotik zatím vždy pomohla. K takovýmto miminům, kdy balancujeme mezi životem a smrtí člověk strašně rychle přilne. Tak doufám, že už nejhorší máme za sebou. Troubík váží 73 gramů a Strakáček 82 gramů.

Borečkovi, který přišel do Sluníčka v den svého narození, ještě neočištěný od plodových obalů, se daří dobře. Má už krásně kulaté bříško, váží 189 gramů, má otevřená očička, roste jako z vody. Je to sice náročné pravidelně krmit každé dvě hodiny, ale člověk má radost, že mimino prospívá. Borečkovi je dnes čtrnáct dní. V prvních dnech jsme se potýkali s váhou kolem 62 až 65 gramů, nyní váží téměř třikrát tolik.

Pán z Podlusk nám přinesl tři nalezená koťátka, která našel na svém pozemku, kde má dva velké psy, kteří kočičky vůbec nemusí. Říkal, že by nerad, aby koťatům ublížili. Hledal majitele koťat po sousedech, ale nenašel. Má větší pozemek, příhodný k odložení dalších nechtěných koťat? Takže nám přibyli dva kluci – černobílý Oreo, černý Bueno a holčička – želvovinová Čokoška. Koťátka jsou zdravá, přítulná, nemohou se dojíst, jsou vděčná za každou dobrou konzervičku. Mají pouze ušní svrab.

Posledním příjmem jsou dvě koťátka z Dobříně od pískovny, kde jsme nechávali kastrovat kolem deseti kočiček. Bohužel tam je zřejmě další nevykastrovaná. Pan Miloš, který má zde zahradu a o kastrované kočičky se stará, na koťátka přišel náhodou. Koťátka jsou čtyři, podařila se mu chytit zatím jen dvě. Černý Brumík a mourovatá Margotka s bílýma ponožkama mají příšernou rýmu, hrozné, zhnisaná očička, jsou jim asi čtyři až pět týdnů, mají ještě modrá očička, jsou strašně hubená. Nevíme, kde se tam vzala.

Černobílá koťátka u černobílé maminky Bohemky jsou už zdravá, tedy kromě očička Aperolky, kde stále bojujeme s vředem na rohovce.

U koťátek kočičky Glorie v další voliéře bojujeme s rýmou a velikým zánětem v očičkách u Čerti a Blackie. Očičko začalo zlobit už i u Ervínka. Ivísek se zatím drží. Koťátka začala dostávat ke klasické léčbě ještě antivirotika. Byla bych strašně nerada, kdyby jim zůstaly poškozená očička.

Velikou starost nám dělá malý bílý Drobeček. Nejedl, antibiotika nezabírala, horečku a ani jiný příznak nemoci nemá. Máme podezření na FIP. Po kortikoidech se trošku zlepšil a hlavně s chutí najedl. Chce být plašánkem jako jeho sourozenci, ale nemá na to moc sil. Nakonec mu prospělo vrácení k sourozencům, ožil, je to lepší.

Koťátka od černé kočičky Perly přestala jíst, některá i zvracela. Přepadla mě panika z panleukopenie. Nakonec se z toho vyklubala kaliciviróza. Koťátka mají vřídky na jazyku a ušmudlané pusinky. Takže nastoupilo krmení stříkačkou a velký strach. Nyní jsou na tom koťátka už lépe, lítají, hrají si a už i zase sama baští. Vyzáblé mamince Perle, která absolvuje stejnou léčbu jako její koťátka, antibiotika hodně pomohla, konečně se začíná spravovat. Byla úplně průsvitná, už jsme nevěděli, čím ji krmit, jedla za tři velké kocoury, ale nepřibyla ani gram. Tak doufám, že už bude lépe.

Koťátka Lužík, Syčík a Vltavka dobírají léky, ale jsou už v pořádku.

Osm kočiček z Černoučka je už po kastraci. Rekonvalescence probíhá dobře, kočičky se spravují. Tedy až na kočičku Ťapinku, které zatvrdávalo mléko pod cecíkami, zvracela, je strašně hubená. Kočička před přijetím do Sluníčka měla koťátka. Musela být nasazena léčba. Ťapinka už krásně baští, čtyři Gourmetky denně. Začala se i spravovat. Bude v pořádku.

Do nového domova odjel Školník, zprávy v nového domova jsme již dávali v minulých dnech. Má se naštěstí skvěle, velice si to zaslouží.

V sobotu bude vrácena do své lokality Kateřina Veliká. Není u nás šťastná, hodně se bojí, bude jí zase dobře, má tam své krmiče.
Děkuji Vám všem za přízeň a podporu v tomto pro mne těžkém období.
Příspěvek z Facebooku