Zpravodajství do 25.2.2019

Pokračujeme v kastracích lokality Dobříň a lokality Cítov. Do dnešního dne bylo odchyceno a vykastrováno 16 kočiček z Dobříně a 10 kočiček z Cítova. Jedenáctý kocourek z Cítova je hodně nemocný, má velkou rýmu, dýchací potíže, zatím je léčen a na kastraci půjde až bude zaléčený. Rezavá kočička z Dobříně s vypouklým očičkem, na které neviděla a očičko by každým dnem vyteklo, absolvovala vyndání očička a jeho zašití. Kočička je hodně plachá, musí jí být léky podávány injekčně, musí však ještě deset dní u nás vydržet. Je tak bojácná, že mi ukousla nehet. Z lokality v Dobříni zůstala ve Sluníčku pouze černá kočička Flavie, která je jako jediná kontaktní a mazlivá a nyní již hledá svůj šťastný domov.

Z lokality Cítov zůstal ve Sluníčku kocourek Jidášek, který včera našel nový domov, dále černobílá kočička Inézka, je moc hravá a mazlivá a kočička tricolora kočička Pipi, která je nejen mazlivá, ale má vyteklé očičko, je celkově léčena a jamka po očičku bude muset být ještě chirurgicky upravena.

Včera byl odchycen rezavý kocourek s ošklivou ránou na přední pravé nožičce a s hodně špatnými zoubky. Rána musela být oškrábána a budeme doufat, že o nožičku nepřijme. V pusince měl ohromný zánět, horní špičáky mu vylezly z kosti, příšerný pohled. Zoubky musely být všechny odstraněny, dáseň zašita, kocourkovi zůstaly pouze dolní špičáky. Jeho léčba ještě nějakou dobu potrvá.

Z lokality zahrádek ve Štětí se kastrovaly tři kočičky, tricolora Otýlie, která je sice maličko obezřetná, ale hlazení si dokáže i užít. Dalším kocourkem z této lokality je černobílý Morrisek s vyteklým očičkem, které se ještě léčí, je to bojavka, ale ještě to s ním zkusíme. Třetím kocourkem je krásný černobílý kocourek Knírek, který se však bojí hodně a nyní zvažujeme o jeho navrácení do zahrádek, kde si žil spokojeným kočičím životem.

Bez pomoci a vstřícnosti Veterinární ordinace MVDr. Tešnarové Blanky a Veterinární kliniky Live, bez nichž bychom byli společně s Felitikastruje.cz takové množství bezprizorních kočiček krátcí. Od začátku roku bylo za Sluníčko vykastrováno 47 kočiček.

Když už jsme v té statistice, v tomto novém roce bylo přijato 53 kočiček, domů jich odešlo 40 a 21 jich bylo vráceno do původní lokality.

Přibyl nám kocourek Benzínek z benzínové pumpy od Grobiána, který zde byl krmen, nyní však pohubl, má velkou rýmu a zánět očička. Nyní se léčí, je sice trochu kontaktní, ale umí i kousat.

Další kočička, která nám přibyla je nádherná Mňoukna, kterou našel náš Michal osiřelou před Alzou. Je moc hodná, kamarádská s ostatními kočičkami zrovna není, ale lidi má ráda.

Kočička Calamity musela být vykastrována, neboť delší dobu mrouskala, přestala jíst a v jejím zdravotním stavu to zrovna nebylo dobré. Vše absolvovala skvěle, brzy bude naočkována a předána do nového domova. Za čtyři týdny jí bude ještě z čelisti vyndán fixační drát, ale to už budeme řešit s novými páníčky.

Kocourek Meigretek po vysazení léků opět začal hodně zvracet a tak mu byly léky vráceny. Bude muset dlouhodobě užívat kortikoidy. Stav jeho střev je stále hodně špatný, zvracení je však nutné odstranit. Bohužel žádná léčba nefungovala. Je důležité, aby alespoň nějaké živiny byly vstřebány do jeho krásného tělíčka.

Krásné černobílé holčičky Dečka a Chňapka dostaly k plísni ještě rýmu. Totéž postihlo i kočičku Kryšpínku s nefunkční nožičkou. Kočičky jsou izolovány v horním pokoji s ještě plesnivkou Jazzy, na kterou čeká nová rodina, tak doufejme, že nám Jazzy po léčbě už začne obrůstat.

Naše mourovaté štěstíčko Vestička, kterou jsme nemohli dostat z úporného průjmu, je už konečně bez průjmu a dobírá léky na rýmu. Přišla k nám se zakaleným levým očičkem, to je však klidné a zákal je trvalý. To ji však vůbec neubírá na kráse. Je to moc milá, hravá a abnormálně mazlivá kočička.

Do nového domova v uplynulých dnech odjely kočičky Bedřiška, Raimond, Jidášek, Grácie, Pao, Bořivoj, Hynek, Drobeček našel domov napodruhé a dva velcí plašánci Šmíráček a Kroužek. Mnohokrát děkujeme novým páníčkům za domovy pro naše Sluníčka.Příspěvek z Facebooku