Zpravodajství do 26.1.2019

Největší starostí v posledních dnech nám dělá kočička Calamity, které držíte tlapky spolu s námi. Velice děkujeme za finanční příspěvky od Vás. Kočička má už dobré hodnoty krve, vypadá to, že se červené krvinky tvoří. Přesto však je její stav s prognózou velice opatrnou, neboť Calamity pusinka je tak bolestivá, že nemůže jíst. Dosud je krmena sondou z úst do krku. Dělá jí problém i polykání a nosní dutiny jsou zahleněné. Mohla by jít už do Sluníčka s tím, že jí budeme rozkrmovat stříkačkou. Upřímně se toho bojím, neboť u podobného případu s Byšinkou se krmení nedařilo až do vyndání drátu ve spodní čelisti, což trvalo více než šest týdnů a Byšinka měla po celou dobu zavedenu sondu na straně krku do žaludku, což může být takto dlouhou dobu. Raději bychom byli, pokud by Calamity přišla k nám s touto sondou, je to jistota a může přitom začít jíst i sama. Ještě jednou děkujeme všem za podporu.

Zdravotní stav Sluníčkových kočiček je v tuto chvíli celkem uspokojivý. Zvonilka v Depozitu u Marušky už vyhlíží nový domov, Alíček užívá stále léky, aby se jeho střeva zlepšila, už zmizela všechna voda z bříška.
Ťapinka stále hodně chrčí, i když absolvovala dlouhodobou léčbu. Z tohoto důvodu v příštím týdnu Ťapinka podstoupí bronchoskopii a budeme vědět příčinu jejich obtíží.

Kocourek Maigretek přestal často zvracet, léky bude užívat ještě delší čas. Vyléčení střev Maigretka však není možné. Jeho kvalita života je výborná, chutná mu jíst, i když třeba zvrací. Není na něm vidět, že by strádal.

Soplíček také už dýchá lépe. Jeho úplné uzdravení však očekávat nemůžeme vzhledem k pokročilému stádiu onemocnění virové leukémie (Felv). Soplíček však už baští, má zase chuť do života. Léky bude užívat ještě delší dobu.

Kočička Margotka po užívání antibiotik dlouhodobě má očička bez výtoku. I přes nevyvinuté kloubní jamky a poruchu ve vývoji páteře, běhá, hraje si, je moc krásná a správňácká. Snad ji nic nebolí, často na to myslím, kočičky nedají bolest najevo.

Bílý kocourek s černými skvrnami – Flekoušek začal mít uslzené očičko, začala mu opět rýma, takže opět léčba. Bude však brzy zase v pořádku.

Kocourek Kalimero nám začal hodně hubnout. Býval to macatý kocourek. Kalimero je ve Sluníčku již čtyři roky a je pořád hodně plachý. Kalimerek se musel odchytit a bylo třeba se mu podívat do pusinky. Vzhledem k jeho pravděpodobně vyššího věku, jsme typovali na špatné zoubky, což se potvrdilo. Některé stoličky měl čerstvě vypadlé, ostatní zoubky mu budou vytrženy v příštím týdnu.

Kočička Kryšpírnka s deformovanou nožičkou po zlomenině je tak hodně plachá, že jen jí odčervit je příšerným bojem, Michalovi ukousla kus prstu. To tedy nevím, co s ní budeme dělat.

V minulém týdnu odjely do nového domova kočičky Zástěrka, Sazínek a Poldíček. Už máme zprávy z nových domovů. Zástěrka byla maličko nedůvěřivá a novém domově je z ní ohromný mazel. Sazínek má skvělého páníčka, který s ním neustále dovádí. No a Poldíček je doma teprve krátce, ale už prozkoumal byt a určitě nebude trvat dlouho než z něho bude postelový kocour.

Přijali jsme dva černé, nádherné kocourky Lakyho a Happyho. Kocourci byli nalezeni v Brozanech nad Ohří. Ujala se jich dobrá duše, s tím, že jim najde nový domov, což se nezdařilo a tak z důvodu vážné rodinné situace již kocourci u hodné paní nemohli být, byli tedy přestěhováni k nám. O kocourci se paní vzorně starala, jsou nádherní, s lesklou srstí, tlušťoučtí a moc hodní.

Další příjatou kočičkou byla černobílá kočička Calamity s tak vážným zraněním, že dle veterinářů ji byla poskytnuta pomoc skutečně za minutu dvanáct. Její stav všichni s námi sledujete.

Přijatý byl i černý kocourek Dobromil, jméno dostal, neboť je příznačné pro jeho dobrotu. Kocourek měl zakalené očičko, byl hodně hladový, chodil do sklepení panelového domu v Neklanově ulici v Roudnici nad Labem a dožadoval se přízně obyvatelů. O kocourka se přihlásila jeho majitelka, takže se vrátil do svého původního domova.

Kočička Grácie, nádherná, mourovatá chlupatá byla vyhozena z automobilu v Roudnici n. L. Na Krásných horách. Auto jedoucí za „pachatelek“ zastavilo a jeho pan řidič kočičku sebral a přivezl do Sluníčka. Smutný případ, kdo ví, kolik nalezených kočiček bylo takto vysazeno z auta. Nepohodlná kočička, dědictví, dítě, kdo ví, co mají lidé za důvod, proč se nemohou o kočičku postarat, sobectví?

Další kočičí holčičkou přijatou včera je kočička Pao (původně měla být kluk), která se čtrnáct dní potulovala po parkovišti v Roudnici n.L. mezi Havlíčkovou ulicí a ulicí Jana z Dražic. Jméno dostala kočička od svých záchranářů, studentů střední školy, která sídlí hned naproti. Studentům patří poděkování.

Děkujeme Vám všem na podporu!!!!!!!!!
Příspěvek z Facebooku