Zpravodajská relace 1.11.

– Dnes příjem, o kterém jsem se kraťounce zmínila včera. Je to kocourek, který byl loni kastrován ve Štětí, ale není to klasický venkovní plašan… Tedy, tak napůl. Krmila ho Marcela a on jí to oplácel velikou přízní a gentlemanskými doprovody domů. Marcelka, která má opravdu velikou alergii (i její syn) se nad kocourkem slitovala a sehnala mu útočiště v jedné kanceláři dvou kočkomilných dam. Mysleli jsme, že by to mohlo fungovat. Kocourek by byl v teple, časem by si na holky zvykl a měl je rád tak, jako Marcelu. Zárověň to není klasický závislák na člověku, tak by mu nemusely vadit víkendy a večery o samotě. Nicméně kocourek v kanclu i přes všechnu snahu nebyl spokojený. Schovával se, utíkal…
Když ho přišla navštívit Marcela, tak byl šťastný a hned k ní běžel. Přemýšlelo se tedy co dál. Vypustit ho zpět? Nechat ho venku a dát mu boudičku, že by ho Marcela krmila? Ale tam je rušná silnice a sousedé nejsou příliš nakloneni krmičům. Navíc ani Marcela a ani holky z kanclu už neměly to srdce vrátit ho na ulici, protože jim i přes svou plachou povahu přirostl k srdci. Po dlouhém rozmýšlení je tedy Mates Kupka (budeme mu říkat Kupka) ve Sluníčku a doufejme, že si oblíbí i někoho jiného než Marcelu. Prozatím jej můžete adoptovat, ale musíte si k němu osvojit i jí. Budete mít rovnou celý manželský pár. Matesa a Marcelu Kupkovi.

– Motůrek moc rád okusuje nabííječky na cokoliv. Musí se před ním schovávat každý kabel.

– Velmi děkujeme Jakubovi Hrdinovi za příspěvek kočičkám a Tadeáš děkuje Patrikovi Pýchovi za příspěvek k jeho svátku.

Na dobrou noc Vám představuji nový přírustek – fešáka Kupku.

Dobrou noc, Tereza

 

 

Zpravodajská relace 2.11.

– Dnes byla v útulku na výpomoc Zuzka Lakomá a zanechala za sebou veliký kus odvedené práce. Vrhla se do mytí škrabadel, mytí oken, vytírání…. Prostě je úžasná a moc Míle pomohla! Díky!

– Kupka je zalezlý. Asi bude muset přijet Marcelka, aby vylezl a přesune se do voliéry k Flíčkovi. Možná bude jistější, když bude ve „svém“. Uvidíme. Musí se zkoušet.

– Krásná zpráva! Do nového domova odjel Tadeášek! Své majitele okouzlil a konečně si vybojoval mazlící páníky. Bude bydlet v Litoměřicích.

– Další super zpráva je, že odjel domů i fešák Štístko. Majitelé už jen čekali, až bude mít Štístko po svrabu a mezitím mu sestrojili báječné škrabadlo. Držíme palce!

– V soutěži Provident jsme díky Vám vyhráli třetí místo, což je krásných 8 tisíc pro Sluníčko. Ještě není nic oficiální, ale myslím, že už se můžou pomalu vybírat nové pelíšky

Dobrou noc, Tereza

 

Zpravodajská relace 3.11. a 4.11.

– Společně odjeli do nového domova kocourci Mac a Štěpánek. Budou v domečku se zahrádkou

– V útulku se rozjelo veliké pšíkání. Hlavně Merlin a Daneček jsou nemocní. Do kočičí místnosti se musela přestěhovat klec a Dan s Merlinem tam musí být. Řvou a nadávaj.

– Dnes byli na očkování Flíček. Motůrek taky jel, ale paní doktorce se nelíbí, protože taky pšíká, takže očkování se odložilo. Měl jet i Kupka, ale nepodařilo se ho lapit, musí přijet Marcelka a nalákat ho na sebe.

– Od paní doktorky se do Sluníčka přivezla kočička navíc. Je to přibližně pětitýdenní miminko. Nemocné a unudlané, které někdo donesl na veterinu, že jej našel u silnice. Je to černo-bílý kocourek a jmenuje se Dudlík.

– Kočička Tepličanda, kterou jsme inzerovali už má zálusk na nový domov, ale je tu problém s převozem. Není tu někdo, kdo jezdí trasu z Teplic do Prahy a byl by ochotný pomoci? Více info na tel: 607 869 987

– Na závěr mám velmi smutnou zprávu. Kocourek Ondra Koudelka, kterého si adoptovali Katka Čepelková s přítelem nás dnes opustil. Bylo to nečekané, ošklivé a rychlé. O Ondráškovi jsme měli samé dobré zprávy. Užíval si svých páníků plnými doušky a oni jej milovali. Moc rád se s nimi mazlil a byl v novém domově opravdu šťastný. Je tomu jenom pár dní co na Ondráškovi zpozorovali změnu a najednou šlo vše ráz naráz. Ondrášek měl ošklivou FIPku. Hnusnou a zákeřnou nemoc. Oba jeho rodiče dělali v Ondráškových posledních dnech co mohli. Zkoušela se léčba kortikoidama, Ondra byl i hospitalizován. Jakmile svitla naděje ve formě léčby, hned do toho Katka s Martinem šli. Ondrášek se do posledních chvil dožadoval mazlení, ale nejedl a chřadnul. Katko a Martine! Moc Vám za Ondru děkujeme! Udělali jste mu ty nejbáječnější 4 týdny jeho života! Všichni jsme poslední dny proživali velmi intenzivně s Vámi a Ondráškem…

Na rozloučení posílám fotografii miláčka Ondry Koudelky…

Ondra

Dobrou noc, Tereza

 

5. 11. 2013

Našel se přítulák! Hledáme domov!

 

Veliký mazlík a přátelský kocourek hledá domov…

Kocourek od Kladna se přitoulal na zahrádku k hodným lidem a dožaduje se bydlení u nich, avšak jejich domácí kocour ho nesnese. Hledáme tedy pro tohoto venkovního fešáka láskyplný domov, aby nemusel být na zimu venku. Je to přibližně roční kocour, který se venku vzal zřejmě tak, že byl vyhozen, nebo se zaběhl a nikdo se po něm neshání. Je totiž na toulavou kočku nezvykle přítulný.
Informace na:https://www.kocicidomovslunicko.cz/clanky/kontakt.html

 

 

Zpravodajská relace 5.11.

– Včera večer, až po zpravodajství, přijel do Sluníčka další příjem. Květnové kotě Bobeš. Zatím je plachý, zmatený. Údajně se mu ztratila maminka z lokality, kde byli krmeni a on tam zůstal sám. Navíc je paní krmička kvůli kočičkám v nelibosti u sousedů.

– A máme to oficiálně! Získali jsme od Providentu krásné třetí místo. Nyní musíme vše vypapírovat a potom nám bude zasláno 8000,- Kč. Děkujeme Vám za trpělivost při našem neustálém opakování, ať klikáte a sdílíte .

– Dnes se Sluníčko taky bez příjmů neobešlo. Míla přijala dvě koťata z Litoměřic, které už byly předjednané (tedy jen jedno), ale pak se nikdo neozýval a najednou BUM a jsou tu rovnou dvě. Mourek a vyhublý zrzeček. Nálezkyně dovezla i dary pro kočičky. Stelivo a kočičí dobrotky.

– Merlinek se vůbec nelepší. Pšíká a pšíká. Achjo…

– Dnes jsme obdrželi veliký dar! Spousty konzerv v hodnotě 4000,- Kč, jde o akci, která se konala na Světovém dni zvířat. Jakási soutěž o níž jsme neměli ponětí . Děkujeme, že jste tam pro nás hlasovali.

– Za příspěvek pro kočičky děkujeme Katce Čepelkové.

Dobrou noc, Tereza

 

 

Zpravodajská relace 6.11.

 

– Týnka, narozená v srpnu 2013, nalezená v Litoměřicích, hodná, pohodová malá kočička.

 

– Kocourek Viking, narozený v srpnu 2013, nalezen v Litoměřicích, úžasný mazlík.

 

– Kočičky si svojí místnost náramně užívají. Všelijak vyvádějí a vymýšlejí. Jsou to ďáblíci.

– Stále probíhá socializace Malvínky. Už tolik neútočí, při „mazlení“ však stále trpí a když je vracena zpět do klece, tak si tedy trošku sekne… Aby se nezapomnělo, že?

– Dudlínek (náš nejmenší) je v pěči Míliny dcery a ta mu nahrazuje maminku a vzorně o něj pečuje. Dudlík je kouzelné kotě, pěkně přibírá.

– Daneček a Merlin se s rýmou tedy moc nelepší. Chudáci zadýchávají a frfňají. Alespoň už si přivykli na klec a nedělají takové scény.

– Máme výbornou zprávu! 30.11. 2013 pojede Sluníčko na umísťovací výstavu do Prahy. Výstavu pořádá Šanta kočičí o.s. /Útulek Mezi Vodami a my moc děkujeme, že se budeme moci této parády zúčastnit. Akce se bude konat v prostorách obchodního domu na Sofijském náměstí. Prosím přijďte a šiřte informace o této události .

Dobrou noc, Tereza

 

Zpravodajská relace 7.11.

– Malvínka dnes měla zase povinné „mazlení“ od Míly. Je vždycky chudinka konsternovaná, ale nedrápala a ani nesyčela a držela.

– Bobeš, Viking a Týnka, kteří jsou spolu v karanténě začínají dělat ze sklepní místnosti kůlničku na dříví. Rozhodli se, že si svůj prostor zařídí podle sebe.

– Kulíšek a Motůrek si moooc rádi sepisují své kocouří poznámky na počítači, ťapkaj po klávesnici, honěj myš, drcaj do monitoru. Prý dostanu výpověď a oni si ten svůj facebook budou dělat po svém.

– Titul nejmazlivější kočky převzala po Tadeáškovi naše Jituška. Dožaduje se nyní mazlení velmi intenzivně.

– Merlin a Daneček si zdravotně nepolepšili. Chudáci. Pořád pšíkají. Zítra dostanou injekce. Noroclav nezabírá.

– Nina je opravdu boží holčička. Asi by chtěla mezi ostatní, ale zatím to nejde. Už krásně a bez výhrad papá (i granule), přibírá, srst se jí lepší a mění se na novou.

– V soboru čeká nové přírustky první očkování (kromě Dudlíka, ten je maličký).

– Děkujeme naší pomocnici Zuzce Srovnalové/Lakomé za příspěvek pro kočičky a taky děkujeme Lence Rozehnalové za poslané penízky za obrázek páva.

– Na dobrou noc posílám fotografii naší krasavice, plašanky Malvíny…

Tereza

 

 

Zpravodajská relace 8.11.

– Viking odjel do nového domova! Dokonce už máme první informace, že Viking vlastně ani žádnou změnu nepocítil. Je v pohodě. Jakoby se nechumelilo . Domov si užívá. Děkujeme novým majitelům za příspěvek pro čičiny.

– Týnka byla ze sklepa přesunuta do domu. Ne tedy do kočičí místnosti, ale do kuchyně.

– Se zrzavým Vikingem se v útulku vystřídal zrzavý Bárny. Bárny je kocourek z roudnického sídliště. Hodná paní ho tam krmila, ale poslední dobou se jí zdálo, že Bárny chřadne. Neměl pěknou srst, míň jedl. Kocourka Míla převzala na veterině. Bárny už byl po kastraci a při té příležitosti mu paní doktorka i vytrhala hodně zkažené zuby, které ho musely bolet. Je to kontaktní kocourek.

– V úterý přijede paní veterinářka do útulku a většinu koček injekčně odčerví, protože někdo stále blinká škrkavky a je prostě těžké vypozorovat u všech kočiček, zda odčervovací tabletu snědly, nebo podváděj.

– Máme radost! Sluníčko bylo vybráno porotou jako jeden z útulků a byli jsme zapojeni do akce „Naplňte misky v útulcích“. Díky této akci dostanou naše kočičky hodně granulí od Whiskas .

 

– Přikládám foto s prosbou o pomoc pro krásnou Wendy…

Dobrou noc, Tereza

 

 

 

Zpravodajská relace 9.11.

– Včerejší příjem, zrzinek Bárny, je opravdu toulavý chudák. Celý zanedbaný. Lidský kontakt by asi chtěl, ale jde na to opatrně.

– Dnes další příjem. Mourovatý kocourek Cipísek, kterého jsme inzerovali na našem webu. Stáhnul se na jednu zahradu (k lidem, kteří si vzali našeho Mourečka od popelnic) a dlouho se dožadoval vstupu do domu. To však nesl Moureček od popelnic velice špatně a nejspíš ze strachu o svoje území začal značkovat.
Cipísek je fajn kočičák. Kontaktní, vypadá zdravě. Zítra jede na kastraci.

– Zítra jede na veterinu víc kočiček. Bobeš s Malvínkou na očkování, Cipísek na kastraci, Merlin s Danečkem na další prohlídku kvůli tomu, že se jim rýma nelepší a stále se zadýchávají.

– Malvínka byla přesunuta do „černošské voliéry“ k Julince a jejím dětem – Šmudlíkovi a Žofince. Uvidíme, co to udělá.

– Pořád a pořád se vymýšlí co s Kupkou. Opravdu se nenechá sáhnout. Vůbec. Uvažuje se i o možnosti, že se Kupka dá do bezpečné lokality ve Štětí, kde za ním Marcelka (jediná osoba kterou snese, ba jí dokonce miluje) bude moct chodit. Jenže to není tak jednoduché. Musí se vše dohodnout s krmiči a hlavně obstarat to, aby se Kupka neztratil, protože on sice ze Štětí je, ale od sídliště. Nevíme. Zatím to však vypadá, že se Kupka hodně moc trápí.

– Dlouho jsme nepsali o naší tříbarevce Josefínce. Josefínka je svébytná kočka. Má ráda lidi, ale hlavně miluje venek. Byla do Sluníčka přivezena s tím, že je to koťátko. Místo toho dorazila fešná dospělá kočka. Josefínka je mazlivka, ale v útulku doslova řvala a dožadovala se ven. To se jí dokonce povedlo a utekla. Nicméně hned jsme měli zprávy od sousedů a od přátel, že Josefínka je v pohodě. Prochází se po Roudnici, oblézá lidi a papkat co má. Zase se tedy Josefínka lapila, ale zase utekla. Zas a znova – několikrát. Informace o Josefínce byly. Potuluje se po dolní části Dobříně. Chodí dokonce na úřad…. Naši známí dokonce řekli, že si rozumí s jejich kocourkem a že si jí nechají, ale nic nebylo závazné, šlo o předběžnou dohodu.
Před několika dny však Josefína zase zmizela a nikdo o ní nic neví. Začínají tedy obavy, co se kočičce přihodilo. Dnes byly vylepeny letáky. Někdy se opravdu kočička nedá zvládnout a je umanutá. Bůh ví kolik už měla domovů. Je to kočka s toulavýma botama. Tím se snažíme uklidňovat. Jsme rádi, že je Josefínka alespoň vykastrovaná a doufáme, že se jí nic nestalo. Je opravdu velmi důvěřivá. Je taková kočička vůbec umístitelná? Jen do bytu určitě ne, to by byl vyrvál… Na zahrádku? Ale to odchází a střídá lidi jako ponožky… Opravdu zvláštní povaha. Moc na ní myslíme. Pokud někde narazíte na informaci, že se našla přítulná tříbarevka (v našem okolí), prosím, dejte nám vědět. Přikládám její fotku.

Tereza

 

 

Zpravodajská relace 10.11. a 11.11.

10.11.

– Včera byli na veterině Malvínka, Bobeš a Cipísek na vakcinaci. Nesli v rámci možností statečně. Nejvíc scén nadělal Bobeš. Malvínka klasicky šokovaná a konsternovaná, Cipísek je pohodář.

 

– Na kontrole byli i nelepšící se Daneček s Merlinem. Změnila se léčna. Snad se jim uleví.

————————————————————

11.11.

 

– Hlavní kočko místností se rýma prohání o sto šest. Achjo. Možná je to tím, že kočičky smějí z místnosti chodit do výběhu a nastydly. Flíček je ale ve výběhu celou dobu a taky začal prskat. Je to opravdu průšvih.

 

– Oliverek zlobí. Moc rád proniká všude možně, i ven. Vezměte si hoooo! 😀

 

– Mnohokrát děkujeme Daně Srnkové a Miloši Svobodovi za příspěvky pro kočičky na Vánoce 🙂 a Kláře Kabeláčové za příspěvek jak pro kočičky, tak i na germicidní lampu. Díky!

Nezapomeňte, že Vám můžeme vystavit potvrzení o daru a Vy si jej můžete odečíst ze základu daně. Máte-li zájem, napište do e-mailu.

 

Dobrou noc, Tereza

 

 

Zpravodajská relace 12.11.

– Dnes přijela do útulku paní veterinářka a napíchala některým kočičkám antibiotika kvůli stále se opakující a kolující rýmě.

– Macíček čůrá a kaká mimo záchodek. Děla to už dlouho. Nevypadá však nespokojeně a je maličký na takovéto „protesty“, bojíme se, že to může být následek otřesu mozku, kterým si jako miminko prošel po nakopnutí. Pojede na vyšetření.

– Jsme přesvědčeni, že už je Ninuška kompletně v pořádku. Ještě jí tedy za pár dní čeká krevní vyšetření, ale vypadá úžasně, krásně jí, srst má hebkou, průjem nemá, je to veliká mazlivka.

– Paní doktorka kontrolovala Bárnyho a přijde jí, že má nad vytrženým zubem jakýsi průchod a proto vydává takové divné zvuky. Bárny je stařeček.

– Terezka děkuje Marice Štieberové za příspěvek pro ní a my děkujeme Jaroslavu Samkovi za příspěvek pro útulek 🙂

– Moc prosíme o šíření odkazu:

https://www.kocicidomovslunicko.cz/clanky/aktuality/cervnova-kotata-z-chatove-oblasti-hledaji-domov-pred-zimou-.html

Dobrou noc, Tereza

 

Zpravodajská relace 13.11.

– Rýma se u našich svěřenců po včerejším zásahu paní veterinářky opravdu lepší. Haleluja!

– Neustále se na Sluníčko sypou další a další prosby o umístění toulavých kočiček do útulku. Je to opravdu síla…

– Bárny vypadá již o mnoho lépe než při příchodu k nám. Je moc milý, rád by se mazlil, ale přesto je nedůvěřivý, nemá asi s každým člověkem příznivou zkušenost. Je však absolutně nezákeřný, nekouše, nebrání se, neškrábe, jen tiše čeká, když se bere do náruče, co se bude dít. Je opravdu ohromně hodný, přece jen kromě mazlení s krmičkou, neměl v životě nic hezkého.

– Dnes přijela do útulku Marika Štieberová, která má z útulku kočičky Šmoulinku a virtuálně adoptovanou Terezku. Přivezla krásné výrobky, které věnovala Sluníčku, abychom měli co k prodeji  (fotky zítra), Marika také poslala příspěvek své Terezce.

– Také děkujeme za příspěvek ná Bárnyho paní Běle Vopatové, Lucii Merliac za penízky pro její virtuálně adoptovanou Gitušku, Elišce Zahrádkové za příspěvek pro sluníčkové kočičky obecně a Lucce Jarošové za peníze na germicidní lampu… . Díky mnohokrát všem!
Dobrou noc, Tereza

 

Zpravodajská relace 14.11.

– Protože Mílu opravdu hodně bolí zuby, tak jsem jí nechtěla na telefonu dlouho týrat a zpravodajství bude na pár řádků.

– Úklidu se dnes zhostil pan Petrásek, protože Míla opravdu trpí a kočky jí to moc neusnadňujou. Užívají si Míliny indispozice a hopsaj po ní a udělaly si z ní další škrabadlo.

– Panu Petráskovi se nepozdává náš nejmenší. Dudlík. Tak nějak polehává. Snad to nic neznamená. Dudlík je krásně vypapaný. Po zkušenostech s Fiou, Rostíkem a Ninou je to strašidelné. Ninu musíme zaklepat, je už úžasná. Snad je Dudlínek v pořádku. Je tak pěkňoučkej.

– Všem se konečně, znatelně zlepšila rýma.

– Dnes přišlo, že jsme splnily všechny podmínky pro poslání peněz z Providentu na účet Sluníčka!  A od zítřka, od noci hlasujeme zase, přátelé. Takže nachystat!

– Velmi děkujeme Honzovi Gavlíkovi za příspěvek pro jeho virtuálně adoptovaného Čertíka .

Dobrou noc, Tereza

 

Zpravodajská relace 15.11.

– Dnešek byl den ve znamení kastrací. O kulky přišli Míša, Vojtíšek, Cipísek, Oliver, Čiko a Samuel.

– Na Lojzíka se nějak zapomnělo. Na kastraci půjde v nejbližších dnech.

– Míla využila otupělost kluků po narkóze a vyčistila jim ouška.

– Včera jsem psala, že se Dudlík nepozdává… Už je zase čiperný. Je v pořádku :).

– Malvínka má teplotu. Dostala Noroclav (antibiotika) a kočičí acylpirin, jehož jméno už jsem zapomněla. Zase se přemístila z Julinčiny voliéry do kočko – místnosti, do klece.

– O Josefínce žádné zprávy :-(. Dnes přiběhly do útulku dvě holčičky, že viděly leták a že na okraji Dobříně leží přejetá kočička. Josefínka to nebyla.
Máme o ní strach. Začíná mrznout. Opravdu kočičku nechápeme. Proč odešla od krmení? Původní lokalitu nehledala. To by se týdny nezdržovala po sousedech… Má ráda lidi, ale nechce být s nimi pořád… Ráda je střídá a za žádnou cenu nechce být v domě.

– Zítra vyráží Míla za levnějším krmivem do Německa.

– Zrzavý, vyhozený, starší kocourek, kterého jsme před nedávnem sdíleli již našel domov! Bude v domečku se zahrádkou a s kočičími kamarády.

– Děkujeme Terezce Trojanové za příspěvek útulku a Mirce Šupíkové za příspěvek pro Jitušku a její kočičí kámoše :).

– Přihlásili jsme se znovu do soutěže „Co nás baví“ s Providentem. Rádi bychom za případnou výhru pořídili čističku vzduchu, která prospívá k pročištění vzduchu od virů, bakterií a snižuje zápachy. Více viz odkaz níže. Moc Vás prosíme o hlasování (hlasováním přes fb dostaneme hlasy dva) a o sdílení.

http://www.pomahamesprovidentem.cz/souteze/provident/pomahame-s-providentem-v-prosinci-2013/zdravy-utulek/

Dobrou noc, Tereza

 

 

Zpravodajská relace 16.11.

– Míla se Standou dnes byli v Německu pro levnější kočičí konzervy a dobře pořídili .

– Malvínka byla u paní doktorky. Teplota jí klesla, ale zase o moc. Naštěstí normálně jí, průjem nemá. Paní doktorka Malvínu prohlédla a nasadila jí léky. Podle paní veterinářky nejde o nic dramatického.

– Cipísek začal hrozně divně kašlat. Byla mu nasazena antibiotika.

– Dudlík dneska zvracel. U tak malého miminka to není dobré. Předevčírem se nepozdával, včera byl super a dneska toto. Je v péči Míly mladší, která mu dělá maminku. Tak mini kotě potřebuje víc pozornosti. Doufejme, že bude v pořádku.

– Na Bárnyho se přijela podívat jeho nálezkyně. Bohužel Míla nebyla doma, protože to byla nečekaná návštěva. Paní přivezla kočičkám granule a Bárnymu nechala příspěvek. Díky! Bárnyho čekají krevní testy. Přeci jen je to starší kocourek.

– Julinka s jejími dětmi Šmudlou a Žofinkou se dnes přesouvají do sklepa. Míla má o ně starost, protože venku přituhuje a chce je mít víc na očích. „Sklepní“ Bárny musí jít tedy do klece. Pořád totiž podivně sípe.

– Hodní dárci nechali v chovatelských potřebách příspěvek pro útulek! . Míla za něj hned nakoupila šelmám maso. Děkujeme!

Dobrou noc, Tereza

 

Zpravodajská relace 17.11.

 

– Dnes byl Lojzík na kastraci. Vše proběhlo ok :).

– Bárny byl na krevních testech. Ledviny i játra jsou v pořádku, ale nějaký zánět v tělíčku je. Byla mu nasazena atb a po dobrání se krevní obraz udělá znovu. Paní doktorka Bárnymu vyčistila díru po trhání zubů.

– Malvínka se nelíbí. Ani paní doktorce. Furt jenom tak kouká a nevyvíjí aktivitu, ale papá. Dostala léky.

– Dudlík se nelepší. Hraje si, dovádí, ale nechce jíst! Alespoň, že pije. Dostal injekci. Míla má o něj velikou starost. Dudlajsi! Držíme palce a koukej papat!

– Máme dobrou zprávu! Tři kočičky, které jsme inzerovali, co jsou z chatové oblasti a stará se o ně hodný pán jsou, zdá se, vyřešené. Jedna micina už odjela domů a další dvě mají příslib nového domova. Moc děkujeme pánovi – krmičovi za velikou aktivitu.

– Dneska naše Andrejka rozjela aukci ve prospěch útulku. První příhozy už začaly a my Andree tímto moc děkujeme. Není to sranda vše nafotit, popsat, zabalit, odeslat…
Tak se nestyďte a neváhejte, přihazujte, nakupujte…

https://www.facebook.com/events/1430091887203709/

– Ráda bych připomněla, že od 22.11. do 24.11. můžete Sluníčko potkat na Zahradě Čech v Litoměřicích :). Budeme mít s kočičkami místo ve vyhřívané hale.

– Stále soutěžíme s Providentem. Jsme vděčni za každý hlas. Děkujeme…
http://www.pomahamesprovidentem.cz/souteze/provident/pomahame-s-providentem-v-prosinci-2013/zdravy-utulek/

 

 

Zpravodajská relace 18.11.

Noční Sluníčkové zpravodajství ze dne 18.11.2013 tentokrát od Míly.

Nejvíce mě dnes trápí Dudlínek, nejí, zvrací a začíná být skleslý. Když jsem byla v práci, manžel sám usoudil, že raději navštíví znovu s Dudlínkem veterináře. Museli jít pěšky, neměli k dispozici auto. Děkuji mu za jeho starost a péči. Dudlínek zase dostal tři injekce – vitamíny, proti zvracení a antibiotika. U veterináře byl ivčera a večer byla vet. i u nás. Nyní již nezvrací, ale dostat do něho vodu a výživovou pastu je unikum. Zítra raději půjdou se Standou na kapačku. Mám o Dudlínka veliký strach.

Cipísek má pořád záchvaty dušnosti, užívá antibiotika. Je to však o trochu lepší.

Bárny o trochu méně chrčí, má již druhé antibiotikum a to injekčně se 14ti denní působností. Zřejmě budeme muset přikročit k dalším a to z důvodu špatných výsledků krve, které vypovídají velký zánět v těle. Bárny je šťastný, že je konečně v teple. Jsem ráda, žeuž nemusí být na ulici chuděra.

Malvína má horečku, užívá antibiotika, má ošklivou rýmu, špatně se jí dýchá a vůbec už nic nejí. Věřím, že všechno bude u ní brzy dobré, je přece jen už velké kotě a musí nemoc ustát!

Bobeš, který byl přestěhován s ostatními černými kočičkami z venkovní voliéry do skepní místnosti, zvrací. Uvidíme, jak to s ním bude pokračovat, doufám, že to není nic vážného.

Odrostlá koťata ve velké místnosti pořád pokašlávají a mají rýmu a někdo i výtok z očí. Kéž by nás už nemoci opustily, nic jiného si
nepřeji.

Dobrou noc, nebo vlastně spíše dobré ráno, Míla

 

Zpravodajská relace 19.11.

– Dudlík ráno malinko jedl a nepozvracel se. Odpoledne byl na veterině a dostal další injekci. Celou noc blinkal, ráno lepší, zobnul si… Držme palce.

– Dobrá zpráva je, že Merlin s Danečkem se konečně viditelně zlepšili! Už zase řádí, neprskají. Už jsou to zase naši Roudničtí klucí.

– Malvínce se chuděrce nechce moc do jídla.

– Cipísek kašle. Jakoby štěká. Je to opravdu děsivé. Je to takto od jeho kastrace a zhoršilo se to. Přitom byl před kastrací normálně vyšetřen. Posechnut atd. Zřejmě to s tím nesouvisí. Zítra pojede na rentgen.

– Už je to venku! Sluníčko bude v únoru pořádat umísťovací výstavu v Praze. Přesný termín ještě není znám, ale pronájem prostoru je poměrně vysoký. Vyhlašujeme tedy tímto sbírku na tuto umísťovačku. Variabilní symbol: 002, číslo sbírkového účtu: 2400438545/2010

– Moc děkujeme za přispěvky pro kočičky. Děkujeme Libušce Hellichové a Pavlíně Pavlistové…

Dobrou noc, Tereza

 

Zpravodajská relace 20.11.

– Cipísek byl na veterině a má nález na plicích. Má pneumokoka a je možné, že se mu to opravdu spustilo po kastraci, protože je po ní zvíře přeci jen oslabené. Pneumokoka si kočka může dokonce přinést i v blechách. Cipísek dostal injekce a zítra jede znovu na vyšetření.

– Dudlík se o malinko zlepšil. Tu a tam si zobne, ale že by se k misce vrhal, to opravdu ne.

– Kája začal kulhat. Je už to stařeček. Je mu krásných 15 let a zřejmě někde špatně skočil. Pan Petrásek ho musel vysadit i na křeslo. Zítra Káju čeká veterina.

– Kupka, u kterého se plánoval návrat do původní lokality zůstane ve Sluníčku. Marcelka, která se mu snažila připravit ve Štětí zázemí nepochodila a setkala se s velikým nepochopením místních. Byli na ní vysloveně zlí. Kupku určitě do takového prostředí nevrátíme. Myslíme, že by si zasloužil velmi trpělivého majitele. Po delším čase by si ho Kupka určitě zamiloval tak, jako miluje právě Marcelu (silně alergickou  ). Včera se dokonce nechal od Míly pohladit (za přítomnosti Marcely). Pak tedy utekl, ale i to je veliký krůček. Kupka by si opravdu zasloužil klidný domov s páníkem, který na něj nebude tlačit.

– Čiko je výborný kocour. Moc milý a hravý. Miluje lidi i ostatní kočky. Dovádí, proniká dveřmi, ale zároveň je to veliký mazel. Míla říká, že s ní hraje prim .

– Včera dorazilo krmivo z akce „naplňte misky v útulcích“. Dostali jsme krásných 476 kg granulí whiskas. Míla se podělí hlavně s venkovními kočkami v okolí Roudnice. Mnohokrát děkujeme Nadaci na ochranu zvířat a firmě Mars Czech s.r.o. !
http://www.mars.com/

– Děkujeme Zuzance Krejčové za příspěvek pro Jitušku.

Na dobrou noc posílám fotku správňáckého Čika…

Tereza

 

 

Zpravodajská relace 21.11.

– Kája je opravdu zraněný. Podle rentgenu má „obrácené“ koleno, jestli jsem to dobře pochopila. Čeká ho operace, teď čekáme na telefon z veteriny kvůli termínu. Nyní je v domě v prvním patře, aby měl klid. Má nízký záchodek, aby tam mohl vlézt. Dostal léky proti bolesti.

– Dudlík na tom není moc dobře. Je podchlazený. Paní doktorka mu dala injekci. V jednu chvilku se ani nemohl postavit na nohy. Jelo se tedy podruhé znova na veterinu a dostal zklidňující lék. Teď spinká.

– Malvínka se lepší. Už se tak nějak rozkoukává. K jídlu už se docela má.

– Cipísek byl na kontrole. Pokračuje se s antibiotiky. Je to opravdu chudák. Byl to takový veselý kocour a teď jenom kašle a kašle. Určitě je mu špatně a je z toho otrávený.

– Kočičky si maximálně užívají voliéru. Lezou po pletivu. Skáčou na sebe, přes sebe, pobíhají, jak pomatený. Je to legrace..

– Zítra jede Sluníčko na Zahradu Čech v Litoměřicích. Budeme rádi, když se přijdete podívat. Vypomáhat Míle bude Maruška a budou tu i některé kočičky .

– Velmi děkujeme Lence Vavruškové za příspěvek pro naše Sluníčka!

– PROSBA: Byl by někdo ochotný vypomoci 7.12. dopoledne s přípravou umísťovací výstavy v Praze? Prosím pište na e-mail: kocicidomovslunicko@seznam.cz

– Na dobrou noc přikládám fotku Míšy. Bojovníka, který si z počátku v útulku prošel velikými bolestmi a neštěstím. Nemohl vylučovat. Nyní je úplně zdráv, vhodný k adopci a je překrásný. Má v sobě něco exotického. Posuďte sami.

Míša

Tereza

 

24. 11. 2013

Ještě pár řádek k našemu 15ti letému marodovi Kájovi. Ráno při podávání léků mě ani nepokousal, ani nepoškrábal, což je úspěch – včera na veterině při vyndavání kanyly jsme ho drželi tři a přesto pan doktor vyvázl se škrábanci. Kája před operací nemohl na nohu vůbec šlápnout, nemohl se postavit, ani si dojít na záchod. Nyní na nožičku opatrně našlapuje, nesmí ji zase tak moc namáhat, je zavřený u dcery v koupelně v podkroví, aby nemusel být v kleci. Zcela jistě se mu operací ulevilo. Měl opravdu ošklivý úraz, nikdy se už nedozvíme, jak se udál, zřejmě si do něčeho nožičku zahákl a zůstal za ní viset. Ve snaze se vyprostit si vykloubil koleno, úplně přetrhal všechny vazy a i svaly, udělal hematon a díky tomu se stal na klinice nejstarším pacientem s operací kolena. Jdu mu dát večerní antibiotika, snad se zadaří… vůbec na svůj věk nevypadá.

 

 

Zpravodajská relace 25.11.

– Dudlíkovi se do jídla zase moc nechce, takže se na to musí násilnou cestou. Dudlík řve a hubuje, ale celkově se tak nějak obrací k lepšímu.

– Kája je tvrdej chlap a podávat mu léky je čím dál tím těžší. Pere se a odmítá. Už se z operace vzpamatoval a nabral sílu do boje a je to zase ten starý drsňák Kája.

– Nina je veliká kámoška s Týnuškou. Ony jsou ubytované spolu a perfektně se doplňují. Ninu ještě čeká poslední krevní rozbor, který bude zřejmě už úplně ok a Týnku očkování. Z Týny se klube mazel, ale i šídlo. Doráží a dovádí.

– Kettynka je nějaká rozmrzelá, taková neklidná. Působí nervózně. Byla jí měřená teplota a je v pořádku. Doufejme, že jde tedy jen o „náladovou záležitost“ staré kočičky.

– Zítra jde Bárny znovu na operaci se zubama. Paní doktorce se díra po zubu nelíbí, bude se to tedy opravovat. Bárny skrze díru tak divně sýpe.

– Dneska byl na kontrole Cipísek. Paní veterinářka si ho poslechla a říkala, že je to mnohem lepší. Pořád však kašle.

– Musíme Vás zase velmi poprosit o finanční podporu útulku. Na transparentním účtu ještě nevidíte započtenou operaci Káji. Také došlo stelivo, takže se dnes muselo narychlo kupovat. Budeme moc vděčni i za materiální dary. Nejvíce bychom uvítali právě stelivo.

– Mnohokrát děkujeme Zuzaně Peterské za její pravidelný příspěvek pro Sluníčka a také velmi děkujeme Zuzce Srovnalové Lakomé za velikou pomoc. Vkládá nám kočičky na inzertní servery .

Dobrou noc, Tereza

 

Zpravodajská relace 26.11.

– Na veterině v Litoměřicích byli dnes Kája, Motůrek a Kulíšek.
Kája:
Pan doktor měl radost, Kája je šikovný pacient, pooperační vyšetření dopadlo skvěle a kocourkovi byl sundán obvaz. Kája za odměnu veterinární personál řádně pokousal a poškrábal.
Kulíšek:
Míle se stále nepozdává jeho oko, ale paní doktorka to zhodnotila jako dobré a řekla, že se oko má vykapávat jen když se zhorší. Nicméně oko v tomto stavu již zůstane, ale za to jsme rádi, protože prapůvodně to vypadalo mnohem hůře. Potencionální nový páníček Kulíška musí počítat s občasným ošetřováním kocourkova oka.
Motůrek:
U Motůrka dopadla oční kontrola špičkově. Očička jsou „v pořádku“. Nic se nezhoršilo. Paní veterinářka však říkala, že se Motůrkovi rozjíždí rýma a nasadila mu antibiotika.

– Dopoledne byl na reoperaci zubu Bárny. Díra po zubu mu byla sešita a snad se to zcela zatáhne.

– V sobotu se koná v Praze na Sofijském náměstí v obchodním domě Prior umísťovací výstava. V pátek, od 17:00 se bude akce připravovat. Uvítáme dobrovolníky. Silné chlapy i ženy.

– Zrovna teď dorazily peníze od Providentu na kočičí škrabadla a vybavení v kočičí místnosti, které jste nám vyklikali :), děkujeme organizátorovi i Vám!
My v soutěžení pokračujeme, tentokrát bojujeme o peníze na čističku vzduchu. Bohužel se rychle a jistě propadáme dolů. Nyní se opravdu bojuje opravdu o každý hlas… U všech Koček… Je nás tu 530, každý může dát přes facebook hlasy dva a nic ho to nestojí… 🙂
http://www.pomahamesprovidentem.cz/souteze/provident/pomahame-s-providentem-v-prosinci-2013/zdravy-utulek/

– Velmi děkujeme paní Daniele Dvořákové za příspěvek pro Sluníčko! Díky! 🙂

 

 

Zpravodajská relace 27.11.

 

– Dudlínek za dobu své nemoci sice hodně zhubl, ale dneska už naštěstí papá. A hodně! Přišel do Sluníčka se 450 g, pak nabral skoro na 600 g, nyní zase váží 450 g, doufejme, že zase rychle nabere co ztratil. S tou vervou, jakou se dnes dal do jídla to zvládne.

– Cipísek se polepšil, je tedy z klece venku a mazlí se o sto šest. Dohání to muchlování, které mu nebylo za jeho nemoci dopřáno.

– Šmudlík, Žofinka, Julinka a Bobeš byli přesunuti do domu. První tři jmenování jsou pohodáři, Bobešek je zatím nejistý a schovává se.

– Malvínka už zase jí. Sice jen granule, ale to nevadí. Malvína je zvláštní kočička. Do útulku přišla navztekaná, jako tygr a zároveň vyplašená, jako miminko. Syčela, kousala, drápala. Po intenzivním a trošku „násilném“ vymazlování si Malvínka začíná lidský dotek užívat. Sice si nepřijde sama, ale když je slušně požádána, tak se chovat nechá a pak spustí motor.

– Dnes je v útulku na výpomoc Marika. Všechny záchodky vyčistila, kočičky pomuchlovala a Jitušku okouzlila. Jituška za ní chodí jako pejsek a né aby si Marika dovolila sáhnout na jinou kočku! Marika také vyrobila portfolio kočiček, které s sebou budeme vozit na různé akce. Děkujeme za pomoc!

– Děkujeme Katce Čepelkové za příspěvek kočičkám! , Moc si toho vážíme.

Na dobrou noc přikládám fotku naší Žofinky, která trpělivě a docela dlouho čeká na svůj domov

Tereza

 

 

Zpravodajská relace 28.11.

– Cipísek dělá trošku rozbroje v hlavní místnosti, ale není to nic velkého a neúnosného. Pořád kašle, ale je to mnohem, mnohem lepší. Žádné „štěkání“.

– Dnes byl přijat krásný, černý kocourek. Je ze sídliště v Roudnici. Douho tam ležel před vchodem, lidem nevadil, krmili ho, ale líto jim ho bylo. Jak kocourek viděl člověka, hned se k němu hnal a mazlil se. POté se zase odebral ke vchodu a čekal…S odchytem nebyl žádný problém. Kocour si v podstatě vlezl do přepravky. Pojmenovali jsme jej Čenda a má za sebou kastraci.

– Dudlík se zřejmě definitivně rozjedl. Je to veliká úleva. Chvílema yl jeho stav děsivý.

Dnes krátké zpravodajství , dobrou noc
Tereza

 

 

Zpravodajská relace 29.11.

– Míla dnes byla dlouho v práci a do toho má ještě napilno. Doma chystá očkovací průkazy, soupisku koček, do toho lítání a úklid, telefonáty.

– Byly jsme s dobrovolnicí Klárou Kabeláčovou pomáhat se stavěním klecí na zítřejší výstavu a mě osobně to moc natěšilo. Je to moc pěkný prostor a bude tam hoodně krásných, čekajích micin. Určitě doražte.

– Dneska se Týnka poblinkala, ale aktivní a „žravá“ je. Je to super kočičí stvoření a tak doufáme, že zvracení nebylo předzvěstí ničeho vážnějšího.

– Dudlík vydatně nabral. O celých 55 g během dvou dnů. Je to potřeba. Jsme rádi, že mu tolik chutná.

– Kájova noha po operaci je v pořádku. Kája je povahově poměrně nevrlý kocour a tak je spolupráce s ním trošku těžší. Užívá si však, že je oddělen od ostatních „vetřelců“ a má svatý pokoj.

– Naše pomocnice Andy dnes přidala do aukce další pěkné věci, tak rychle nakupujte. Zítra v noci aukce končí. S každým vítězem dražby se pak Andrea spojí a dohodne na předání/odeslání.

Dobrou noc, Tereza

 

Zpravodajská relace 30.11.

– Dnešní umísťovačka byla pro Sluníčko velmi prospěšná :). Do nových domovů odjeli Lojzík, Jituška, Pavlínka a Vojtíšek. Držíme palce!

– Děkujeme organizátorům a návštěvníkům výstavy za bezvu atmosféru. Také moc děkujeme Marice a Andree za pomoc, Zuzaně Bienové a Daně Hajské za dary :).

– Abychom náhodou nebyli chvilku pod STOP stavem, tak byly přijaty tři kočky. Maminka Filoména s dcerkou Florou a synkem Fabiánem. Koťata jsou docela milá, maminka se zatím příliš nekámoší.

– Chudák Barunka si výstavu doslova protrpěla. Na cestě do Prahy se pokakala do přepravky, potom musela být umyta v umyvadle a nakonec se mokrá válela ve svém záchodku, co nejvíc namáčknutá, protože byla ve velkém stresu. Barunka je moc pěkná kočka s milou povahou. Velmi by zasloužila domov.

Dobrou noc, Tereza