Zpravodajská relace 1.10.

– Kulíšek a Motůrek byli dnes na veterině. Dobrá zpráva je, že Kulíškovo oko, u kterého bojujeme o to, aby na něj viděl je opravdu lepší. Už se nemá kapat, aby očičko začalo pracovat samo.
Blbá zpráva je, že náš Motůrek možná neuvidí. Ještě má ale oči zašité, paní veterinářka však po hmatu usoudila, že to dobré není. Za 14 dní čeká Motůrka další vyšetření a potom se rozhodne o dalším postupu. Musí být v kleci, takže ani nevíme, jak je na tom bobeček s orientací. V kleci to zná a zvládá to, ale jak by to bylo ve velikém prostoru? Uvidíme.

– Máme další dva příjmy…. První příjem je ze Štětí. Naší Marcelce/odchytávačce přinesla včera vyhublé koťátko její žákyně z družiny. Kocourek blinkal a blinkal. Marcelka jej vzala na veterinu, kde dostal injekci a uvidíme. Zřejmě je blinkání výsledek začervení. Je to krásný, avšak zbědovaný šedivý kocourek. Pojmenovali jsme ho Modřej.

– Další příjem je přímo z Roudnice. Kočička běhala po náměstí a vinula se k lidem. Je to přibližně půlroční holčička. Vypadá ale velmi dobře, živeně. Je možné, že se někomu ztratila. Zítra snad rozhlasem vyhlásí výzvu o nalezené černé micině.

– Bohužel nám dnes psali organizátoři Světového dne zvířat, že nemůžeme na akci přivést kočičky, že je problém s tím, že nebyl soupis kočiček dřív. Nevěděli to a teď jim to veterinární správa nedovolila. Upřímně si myslím, že týden dopředu to taky není problém, ale holt žijeme ve světě byrokracie. Nicméně tam stejně pojedeme. S letáčky, s kasičkou, s medvídky a s tričky. Navíc tam budeme mít propagační panely a třeba někoho zaujme kočička podle fotky.

– V pátek přijede do útulku fotograf Pavel Sinagl. To byla rychlost! 🙂 Děkujeme… Teď, aby vylezly naše chronické schovávačky Matylda a Růženka a nechaly se vyblejsknout.

– Znova sem kopíruji odkaz na soutěž, ve které bojujeme o peníze na vybavení kočičí herny. Prosím hlasujte a šiřte…

Dobrou noc, Tereza

 

Zpravodajská relace 2.10.

– Nemám veselé zprávy. O Modřejkovi už víte, že jej přivedla domů naší dobrovolnici Marcelce její žákyně z družiny. Míla kocourka vzala i přes stop stav, protože kocourek byl na tom špatně. Byl pohublý a zvracel. Moc jsme se těšili, že se vykurýruje a brzy si jej někdo osvojí, protože to byl neobyčejně hezký, šedivý kočičák. Marcelka Modřeje hned vzala na místní veterinu do Štětí. Kocourek dostal injekci proti zvracení a původní prognóza byla, že je nejspíš velmi začervený. Když přijel do Sluníčka, začal o půlnoci zase velmi zvracet, ale přitom se pořád s takovou chutí vrhal do jídla a do kontaktu s Mílou. Chováním se jako zdravý, přátelský kocourek. Jen prostě po každém soustu a i po loknutí si vody zvracel. Zavládl tedy o Modřejka strach. Po telefonu nám veterinářka řekla, že máme ještě počkat do rána. Ráno si pro Modřeje přijel dobrovolník Patrik Pýcha a odvezl kocourka na veterinu do Prahy. Paní doktorky nám přes den poskytly info, že by snad předběžně mělo být vše v pořádku, ale ještě dělaly nějaká vyšetření. Potom však volaly, že je to velice špatné. Kocourkovi udělaly nejrůznější vyšetřeni. RTG, SONO.. a zjistily, že má drobeček zúžený a zacpaný jícen až tak, že mu vede tlak na srdce. Bohužel to není slučitelné se životem a hlavně je to neoperovatené. Modřej by se prý velmi trápil a mohlo mu to každou chvilkou prasknout. Muselo tedy padnout rozhodnutí a rouzloučení se s kocourkem. Míla z toho byla velmi nešťastná, protože takový zvrat nečekala a byl to pro ní absolutní šok. Kocourek byl plný chuti do života a měl povahu, kterou si Mílu hned získal. I pan Petrásek smutní, hned po příchodu z práce se po kocourkovi sháněl, protože i jemu učaroval. Je zvláštní, jak takový drobeček dokáže člověkem prostoupit za tak krátkou chvilku. Modřeji, já sice neměla tu čest Tě poznat, ale jsem moc ráda, že jsi nezůstal někde sám a že jsi byl alespoň dvě noci u lidí, kteří Ti poskytli péči.

– To druhý včerejší příjem Nina je na tom naštěstí dobře. Ta kočička evidentně někomu patřila. Uvídíme, třeba se po ní někdo začne shánět. Jestli ne, tak určitě okouzlí svou přátelskou povahou jiné páníčky. Musíme zaklepat, ale po zdravotní stránce se zdá Nina v pořádku.

Pro rozloučení přikládám fotku Modřeje..

Modřej

Tereza

 

3. 10. 2013

Dneska ráno na mě byl spáchaný atentát! Vždycky spím hlavou ke dveřím, protože usínám při televizi. Včera jsem k ní nenašla ovládání (asi ho koťata snědla), tak jsem si lehla hlavou ke zdi, abych rychle usnula – četla jsem si a je tam lampička. Nad postelí je polička a na ní byla poslední kytka ve větším kamenném květináči. Vzbudila jsem se a viděla nad sebou na poličce kočku, jak leze na květináč, v tu chvíli mě blesklo hlavou, že mi může přistát na hlavě a to se také skoro stalo, jen jsem si stačila dát ruce před hlavu. Hlína samozřejmě všude, ale přežila jsem a kytka jela z baráku. Na zemi jsem našla překousanou nabíječku od nového mobilu. Jak už jsou všichni velké, lítají po baráku tryskovou rychlostí, haštěří se, ječí a všechno schazují a jsou to zvědavci, všude asistují, všude vlezou, téměř bez újmy není možné vyčistit klec Motůrkovi, každé kotě chce být v jeho kleci, mají chuť na jeho jídlo a cpou se tam, že nezvládám je odstrkovat. Šatník mám rozházený, než si vyndám oblečení, vlezou do skříně a oblečení vyhází. Zítra je tam asi všechny zavřu a Motůrka nechám venku. Strašně zlobí, ale zase ještě že tak, je vidět, že jim nic není. Nina nechce být v koupelně a pořád ječí. Včera jsme vyhodili koberce z obýváku a z jídelny, byly hrozně smradlavé, prochcané a nešly doma vyčistit. Určitě to má svědomí Oskar, přestala jsem ho řešit a vyhazovat a tak to teď mám. Kéž by se už umístil do bezkočné domácnosti. Dneska jsem ho ráno po jídle vyhodila, hned se zase nacpal zpátky a prudil koťata. Je mi ho líto, ale zase jsem ho vyhodila a nechala venku.
Něco ještě k tomu na mě leze. Zítra až přijede ten fotograf, to bude koukat na domácnost!

– Kočky zloběj, zloběj a zloběj. Pořád něco vymýšlej a přeorganizovávaj. Asi mají pocit, že se Petráskovi nudí :), tak aby se nějak zaměstnali.

– Zítra dopoledne jde Míla s pár kočičkama do roudnické základní školy ku příležitosti oslavy Dne zvířat. Berou se kočky předváděčky, aby z toho svého zvířecího dne taky něco měly.

– Jak už jsem psala, účet Sluníčka je od dnešního rána transparentní a Vy tak můžete sledovat pobyby na účtě online.
https://www.fio.cz/scgi-bin/hermes/dz-transparent.cgi?ID_ucet=2500438542

– Dnes byla u nás doma (myšleno u mě, v Praze) milá zájemkyně na jedno z koťat. Vybrala si Sandrušku (nyní Leontýnku) a dohodly jsme se, že až kočička pořádně nabere sílu a váhu, tak si jí odveze. Je to moc milá slečna a Sandra/Leontýnka bude mít doma kočičího kámoše. Přinesla kočičkám ňamky. Moc děkujeme! Teď ještě musíme obstarat majitele Vendelínovi :). Slečna původně chtěla jeho, ale nakonec jí učarovala „obyčejně“ zbarvená Sanynka. Rozhodli jsme se po dohodě s Mílou, že koťata (když už o ně je zájem) nebudeme do Sluníčka vracet a až budou plně vykurýrovani, budou moci odjet k novým rodičům. Zítra je bereme na kontrolu na veterinu.

– Dnes se stala nečekaná věc. Míle volala paní, zda ve Sluníčku není šedivý kocourek. Ano, myslela Modřeje. Prý s ním byla na veterině několikrát kvůli zvracení a předevčírem jí utekl. Paní byla celá smutná, bylo jí to líto, ale byla ráda, že se přišlo na to, co to je a že to nedošlo tak daleko, aby měl Modřej velikou bolest a ošklivý konec.

– Přátelé, znovu Vás prosím o klikání u soutěže od Providentu. Je nás tu bezmála 400 a kliků není ani 240! A to si myslím, že Ti co hlasovali, tak hlasovali přes fb, což je za hlasy dva. Opravdu je nutné napálit to teď, protože my můžeme hlasovat jen do 15. října. Ti soutěžící co se přihlásí později, budou moci hlasovat déle a pořádně si konečný boj o výhru pohlídají. To my nemůžeme. Proto je opravdu nutnost hlasovat teď. A hlavně sdílet. Děkujeme.

http://www.pomahamesprovidentem.cz/souteze/provident/pomahame-s-providentem-v-listopadu-2013/skrabadla-a-vybaveni-do-kocici-mistnosti/

Zpravodajská relace 4.10.

– Dnes byla Míla s některými kočičáky na výletě v ZŠ ve Štětí. Kočičky si řádné mazlení moc užili a děti byly ohleduplné a dokonce uspořádaly mezi sebou a mezi rodiči sbírku. Na Sluníčko se vysbíralo krásných 2170,- korun. Navíc kočičky dostaly plno pochoutek a dokonce i jednu fungl novou přepravku! Ani sluníčkové hlídačky fenečky nepřišly zkrátka. Děkujeme!
Děkujeme i Marcelce Kupkové za organizaci pěkného dopoledne.

– Dneska do Sluníčka dorazil fotograf Pavel Sinagl. Všechny kočičky nám nafotil, jenom Barunka, ta potvůrka, se schovala. Už se těšíme, až nám fotky budou poslány .

– Odpoledne byla Míla s koťaty na očkování. Už jsme tedy komplet navakcinovaní. Kromě Motůrka samozřejmě. Ten je v léčbě. Nina a Kulíšek byli na vakcinaci poprvé.

– Zprávy z dočasky koťat v Praze: Byli jsme s Vendelínkem a Sandrou/Leontýnkou na veterině. Mají stále brát atb a dostali jakousi pastu proti té jejich otravné rýmě. Snad už to pomůže.

– Zítra jede Sluníčko do Prahy na oslavu Světového dne zvířat. Akci pořádá Nadace na ochranu zvířat a koná se v centrálním parku Pankrác na Praze 4. Přijďte se určitě podívat od 12:00 do 18:00 hodin. Budeme zde mít informační/propagační stánek a bude tu bohatý program. Měla by to být opravdu prima akce.

– Znova na Vás apeluji a hlavně Vás prosím. Klikejte a sdílejte. Je důležité pořádně napálit začátek, abychom pak uspěli.

http://www.pomahamesprovidentem.cz/souteze/provident/pomahame-s-providentem-v-listopadu-2013/skrabadla-a-vybaveni-do-kocici-mistnosti/

Dobrou noc, Tereza

 

Zpravodajská relace 5.10.

– Dnes jsme byly s Mílou a Denisou Zikmundovou na oslavě Světového dne zvířat v parku na Pankráci. Byl to pěkný, slunečný den.

– Dostali jsme plno darů! Jak od organizátorů výstavy, tak i od dárců, co nám donesli věci pro kočičky. Taky jsme dostali krásné obrázky od Marie Michlanové do začínajícího charitativního krámku. Fotky z akce budou zítra.

– S krámkem se rovnou začalo . Prodaly se některá trička, medvídci i zmiňované obrázky. Všem tvůrcům i nakupujícím díky .

– Jistě už jste si prohlídli fotky našich koček od fotografa pana Pavla Šinágla. Jsou krásné. Já osobně jsem fakt nadšená. Fotky k jednotlivým profilům se budu snažit dát na web co nejdřív. Vyblejsknout se však nepovedlo schovávačky Matyldu a Růženku. Stále se přemýšlí, jak na ně. Jsou tak plaché. Virtuální adopce? Nebo se najde někdo, kdo by kočičky přijmul i s jejich povahou? Možná jim prostě vadí ostatní kočičky. Holky jsou tak zvláštní. Nenechaly se vymazlit ani za nic. Přitom jsou ve Sluníčku od koťátek.

Moc děkujeme Pavel Šinagl Photography za nádherné nafocení našich Sluníčekwww.pavelsinagl.com

Zveřejnil(a) Kočičí domov Sluníčko, z.s. dne Sobota 5. říjen 2013

– Protože Míla nebyla celý den v útulku, nemám víc informací o kočičkách. Jediné co vím, že prý žádná katastrofa až na klasický nepořádek po dovádění.

– Zas a znovu prosím o hlasování a o sdílení: http://www.pomahamesprovidentem.cz/souteze/provident/pomahame-s-providentem-v-listopadu-2013/skrabadla-a-vybaveni-do-kocici-mistnosti/

Dobrou noc, Tereza

 

 

Zpravodajská relace 6.10.

– Dnes bylo ve Sluníčku veselo. Z ničeho nic přijely dvě dámy a sháněly se po koťátku Haničce… Než se zjistilo, že by chtěly Haničku Patrika Pýchy co jí inzerujeme na webu, byla už Míla dočista zmatená, že neví co má v útulku za kočky .

– Za Mílou dnes byla účetní Jana Vlková co dělá útulku účetnictví zdarma a moc nám tím pomáhá. Děkujeme! Faktury a lístky od nákupů se hromadí a bez odborníka se to opravdu nedá zvládnout! www.vlkova.firemni-web.cz

– Kočky strašně zloběj. Furt organizují k obrazu svému. Už aby byla kočičí místnost hotová. Doufejme, že vyklikáme nějaké finance na její vybavení u Providentu.

– Dnes se u nás v Praze, kde depozitujeme Sandru a Venouše, byla podívat slečna na Vendelína a byla to láska na první pohled. Venouš i Sandra v pátek odjíždějí, pokud se nic nepokazí.

– Dlouho zamluvený je i Filípek, ale protože je v léčbě, tak pojede do nového domova až za pár dní. Budoucí majitelé už se na něj moc těší a pravidelně se informují. Tak se koukej vyzdravit Filípku! Jsi netrpělivě očekáván!

– Dneska jsem přidala krásné fotky od pana Šinágla na web k jednotlivým profilům našich Sluníček. Prosím o šíření našeho nejdůležitějšího odkazu: https://www.kocicidomovslunicko.cz/clanky/kocicky-k-umisteni/

– Odpoledne byla Míla s Gábinkou na veterině, Gabča průjmuje. Podle paní doktorky se nejedná o nic vážného. Gábinka už je dlouho naočkovaná. Dostala injekci.

Dobrou noc, Tereza

 

Zpravodajská relace 7.10.

– Gábinka je na tom lépe. Už neblinká, jsme rádi, že se jí ulevilo a zase se začíná zapojovat do divočiny.

– Zato Jituška s Ninou ráno blinkaly, ale jinak jsou normálně aktivní a nedají na sobě nic znát. Pro jistotu dostaly čípek, ale zřejmě šlo jen o jednorázový problém.

– Moc děkujeme, že pomáháte Sluníčku :). Jak jako dobrovolníci, dárci, výtvarníci, rádci, nebo prostě sdíleči našich kočičích odkazů! Je super, že se už tvoří jakási pomocná základna. A všechno co jsem vyjmenovala je pro Sluníčko důležité.

– Pokud by jste narazili někde na nějakou akci o které si myslíte, že by nebylo špatné pro náš útulek zúčastnit se jí, dejte nám prosím vědět do e-mailu.

– Stále je nutné sehnat Oskárkovi bezkočičkový domov. Pořád ho tu jen tak jako haníme, ale on je skvělý. Když není v blízkosti kočka. Miluje lidi, miluje mazlení, má rád pejsky, je to veselá povaha… V útulku ale není spokojený a dělá pomsty. I mokré, i jiné dobře promyšlené. Myslíme a jsme přesvědčeni, že v domově bez další kočičky by nedělal pomsty, ale jenom radosti.

https://www.kocicidomovslunicko.cz/clanky/kocicky-k-umisteni/oskar-ze-steti..html

– Ve středu přijede do útulku štáb pořadu „Chcete mě?“. Míla je nervózní, ale určitě to zvládne. Jsme rádi, že je tu taková možnost propagace :). Až se bude díl vysílat, dáme vědět.

– Prosím hlasujte pro nás u Providentu. Je mi trapné, že to stále a stále opakuji, ale 300 hlasů je prostě málo. Počítáme, že se přihlásí kolem 15. října mnohem víc projektů. Bylo by i super, pokud by jste odkaz nasdíleli na různé zvířecí stránky. Já se snažila všude možně, ale samozřejmě nevím o všem. Díky 🙂
http://www.pomahamesprovidentem.cz/souteze/provident/pomahame-s-providentem-v-listopadu-2013/skrabadla-a-vybaveni-do-kocici-mistnosti/
Dobrou noc, Tereza

 

Zpravodajská relace 8.10.

– Nina zase ráno blinkala a nechce jíst. Dostala injekci. Snad se jí uleví. Ona je úplně jiná, než kočičky co k nám obvykle přijdou. Přišla dobře živená a s fešáckou srstí. My doufáme, že to není nic závažného.

– Jituška, jak jsem psala, včera blinkala. Jitulka už je ale plně v pořádku. Baští, nezvrací a hraje si.

– Byly odeslány dvě hromádky stolice na preventivní rozbor. Jedna z voliéry, kde je Julinčina rodinka a Šipo a druhá z vnitřku domu.

– Zítra přijede štáb „Chcete mě?“ a ve Sluníčku stoupá zvědavost a nervozita u obou manželů Petráskových. Vše se uklízí, chystá, kočky u toho překážejí a pomáhájí po svém. Však je to taky jejich pořad, no ne?

– Dnes jen takto krátce, ale ještě Vám nezapomenu znovu připomenout klikání u soutěže s Providentem 🙂

 

http://www.pomahamesprovidentem.cz/souteze/provident/pomahame-s-providentem-v-listopadu-2013/skrabadla-a-vybaveni-do-kocici-mistnosti/

Dobrou noc, Tereza

 

Zpravodajská relace 9.10.

– Nina se vůbec nelepší. Nejí, je apatická. Byla na veterině. Přemýšlí se a vymýšlí se. Další léky a další injekce. Možná, že v sobě něco měla a očkování jí trošku uškodilo. Nevíme. Držme jí palce.

– Dnes bylo ve Sluníčku natáčení „Chcete mě?“. Díl poběží 27. října a bude to hlavně medajlonek Sluníčka a propagační spot. Kočičky do nabídky budou až v příštím natáčení . Televize dokonce dá Sluníčku 1600,- za to, že o nich točila! Takže super!

– Sháníme dočasnou péči pro koťata. Více info v mailu: kocicidomovslunicko@seznam.cz

– Jak jsem už psala – uvítáme a budeme moc rádi za nějaké výrobky do charitativního krámku! Svoláváme tedy všechny tvořily k akci!

– Moc děkujeme za pomoc Zuzce Lakomé. Zuzka naše kočičky vkládá na inzertní servery, což je velmi užitečné a už se párkrát povedlo nějakou micinu skrz takovéto inzeráty udat.

– Máme dobrou zprávu. Naše milovaná kočička Terezka má svou maminku na dálku. Je jí Marika Štieberová, která má ze Sluníčka Šmoulinku. Terezka děkuje! .

Dobrou noc, Tereza

 

Zpravodajská relace 10.10.

– Nina je na tom hodně špatně. Je opravdu v poslední fázi svého krátkého života. Proběhla dlouhá konzultace s veterinářkou z Litoměřic. Nina nevnímá, je podchlazená. Míla jí musí držet zabalenou a zahřívat. Nina podle paní doktorky nic nevnímá. Myslelo se i na uspání kočičky. Paní doktorka řekla, že Míla jezdit nemá, že Nina je mimo sebe a nic jí nebolí, takže jí necháme dožít v klidu ve svém pelíšku. Je to tak strašné o tom psát. Já nemám slov…

– Dnes nový příjem z Litoměřic. Kocourek, kterému chybí oko a má pochroumané bříško na nožičce. Kontaktoval nás pán, že kocourek běhal v zahrádkářské kolonii, že ho schoval k sobě do kůlny. Kocourek je vykastrovaný. To znamená, že se buď zaběhl a na ulici už nějaký čas byl (dle oka), nebo ho někdo vyhodil. Více informací bude zítra.

– Samuel má zánět spojivek a zahajuje se léčba. Snad to nebude trvat dlouho, Sam je totiž poměrně plachý kocourek a Míla mu mazáním očí nechce lidský dotek úplně znechutit.

– Dnes je divoký, neveselý den. Moc Vám děkujeme za podporu, kterou nám vyjadřujete. Nebo když píšete a zajímáte se. Díky!

Dobrou noc, Tereza

 

Zpravodajská relace 11.10.

– Je to opravdu k neuvěřění, ale Niny stav se o stupíneček zlepšil. I když je na tom furt hodně moc špatné. Nina je na kapačce a je neustále zahřívaná. Dobrá zpráva právě je, že už vydrží být zabalená a tím se její teplota zvyšuje. Uvidíme co a jak dál.

– Nový příjem, jednooký Leonardo půjde do voliéry. Na pacinku má antibiotika. On na ní nekulhá, ale poraněná je. Oko už má podle všeho v takovém stavu dlouho. Pojede na veterinu do Litoměřic a doktoři rozhodnou, zda se oko zašije, nebo vyčistí a nechá se takto, nebo bůh ví co…

– Dnes odjel do nového domova Filípek! Byl dlouho zamluvený, jen se čekalo až se mu ukončí léčba. Bude mít kočičího kamaráda a prima lidskou rodinu.

– Také odjela od nás, z pražské dočasky, Sandra. Bude bydlet v Praze s mladými lidmi a kočičím kamarádem Kryšpínkem.

– Další domov nalezivší je Vendelínek. Bude v Praze a jeho nový majitelé jsou mladá slečna a její přítel. Mají už kocourka Putchyho, první informace jsou, že Vendelín je naprosto ready, ale Putchy je těžce uražený.

– Moc děkujeme za finanční podporu. Váš příspěvek si můžete odečíst ze základu daně. Pokud máte zájem, napište nám do mailu Vaši adresu a my Vám zašleme potvrzení o daru.

– Naše pomocnice pro nás vyrábí medvídky do charitativního krámečku. Pokud máte nějakou nepotřebnou vlnu, Eva jí zpracuje . Předat se může v Praze. Více informací na mailu kocicidomovslunicko@seznam.cz

Dobrou, Tereza

 

Zpravodajská relace 12.10.

– Vypadá to, že Nina se opravdu lepší. Už není podchlazená. Teď má tedy zase zvýšenou teplotu, ale to je lepší, než když měla sotva 35 stupňů. Má průjem, ale komunikuje. Začíná pochodovat, čímž si tedy trochu škodí, protože je na kapačce, ale je hlídaná. Včera večer po dlouhé době mňoukla! A teď mňouká a když je hlazená tak vrní. Uvidíme, třeba dojde k nečekanému zvratu v lepší. Nina je bojovnice.

 

– Motůrek je na přes den venku z klece a je hrozně moc šikovný. On vůbec nevidí, ale orientuje se. Vyskočí si na gauč, dojde si k mističce i na záchodek. Moc rád se mazlí. Problém je postrach Oskárek. Ten ho furt uzurpuje, takže se musí hlídat, aby spolu nebyli. Na noc je Motůrek k jeho nelibosti v kleci.

 

– Máme zprávy od všech včerejších kočiček, které odjely do noevého domova. Stručně: Venoušek je mazlík, ale začalo mu téct z očí a vydatně pšíká. Na to ovšem veterinářka upozorňovala, že se to může po převozu zase spustit. Jeho spolubydlící kocourek zatím náýležitě trucuje, Venouš si nové páníčky dokonale omotal. Filípek si rychle zvykl. Vábec nebyl zalezlý, čehož se Míla obávala a už začíná seznamovačka s domorodým Matýskem. Sandra/Leontýnka je taky spokojená a její nový kamarád Kryšpín je z ní na větvi. Pořád jí kontroluje a zkoumá.

 

– Máte-li doma nějakou starou vlnu, nebo obaly od hraček z kinder vajíček, nevyhazujte. Naše Eva z toho vytvoří medvídky a věci do krámku. Její mail: evamatejickova@seznam.cz

 

– Zase musím žadonit o kliky u Providentu. Zbývají nám poslední 4 dny do hlasování a pak už budeme moci jen bezmocně přihlížet :-/

http://www.pomahamesprovidentem.cz/souteze/provident/pomahame-s-providentem-v-listopadu-2013/

 

Zpravodajská relace 13.10.

– Nina se zase posunula dopředu ku lepšímu stavu. Míla jí zkusila dát kuře (což jí bylo následně paní veterinářkou zakázáno) a Nina projevila o papání zájem. Nicméně, muselo se jí to zase na radu veterinářiky vzít, ale máme radost, že je tam zájem jíst. Nina je pořád na infuzích. Já osobně jsem opravdu hodně překvapená a zárověň se sama za sebe stydím. Já už se v duchu s Ninou loučila. Míla jí ale dala šanci do života a zatím to vypadá, že se to v dobré obrátí. Nechceme však nic zakřiknout. Neví se, jak na tom bude Nina po infuzích atd., ještě nění zdaleka vyhráno, ale Nina válčí a bojuje. Je to statečná kočička. Moc na ní myslím.

– Flíček a Leonardo jsou kamarádi a spoubydlící ve voliéře. Poměrně si rozumí a doplňují se .

– Dnes byli na doočkování Šipo, Šarlotka a Štěpánek. Naše tři „Š“. Šipo je ďáblík, Šarlotka je takové udivené stvoření a Štěpánek je mazlík a zvědavec.

– Lojzík má teplotu. Musel tedy do klece. Lojza ale papá, pije a nyní je pěkně vytočený, že je v kleci. Dostal Sumamet a očekává se, že teplota mu klesne a bude v pořádku.

– Dnes přivezla do útulku Marika Štiebrová vlnu na medvídky .

– Katka Černá nám zajistila, aby charitativní krámek Sluníčka mohl být 19.10. na akci v Kralupech n. Vltavou. Obstarávat ho bude zřejmě její rodina. Moc děkujeme. Ještě se řeší, jak to všechno provést technicky, aby jsme věci pak mohli vzít i na umisťovačku 20.10. Nepojede náhodou někdo 20.10. přes Kralupy do Prahy na umisťovací výstavu? Že by nám ty věci přivezl?

– Moc by se do útulku hodila germicidní lampa. Je to „desinfekce“, zbavuje vzduch bakterií, virů a kompletně jej pročištuje. Ceny lamp se pohybují od 3 do 20ti tisíc. Nám by se hodila pojízdná, taková, v jejíž přítomnosti smí být lidé a zvířata, aby nebyl stres, zda je vypnutá a nějaká kočka náhodou nevběhla do místnosti, když se místnost lampou čistí. Takové lampy se cenově pohybují od 8 do 10ti tisíc. Ještě se radíme s jinými útulkaři, jaké používají oni. Moc Vás prosíme o příspěvek na lampu a vyhlašujeme na ní sbírku. Příspěvky se budou sbírat na sbírkový účet: 2400438545/2010 (FIO banka), variabilní symbol je: 201301. Moc děkujeme.

Dobrou noc, Tereza

 

Zpravodajská relace 14.10.

– Nina dnes už má povoleno od paní doktorky papat. A papá! Sice trošku, ale ano, uždibuje kuře. Ještě se jí dává infuze, zítra jde na výměnu kanily. Ona je zázrak. Musím zaklepat, abych něco nekakřikla.

– Lojzíkova teplota už je v normálu, ale ještě musí dobrat léky. Do jídla se vrhá s chutí sobě vlastní.

– Kočky Mílu furt moc zloběj. Jsou to organizátoři, loupežníci, naschválníci a hérečky :). Dnes pro změnu rozbily mísu na ovoce.

– Jituška tříbarevka je upovídaná, mladá slečna. Furt si pobrukuje, pomňoukává a vypráví Míle důležitosti. Taky už by si zasloužila nový domov.

– Mílu dnes dojal Oskárek. Načapalo ho, jak omývá kotě… Pak mu ale nejspíš došlo co dělá a tak ho začal ňafat, packovat ho a nakonec jej v celé své parádě pořádně zalehl. Míla byla dojatá na krátko.

– O víkendu můžete Sluníčko potkat na dvou akcích. V sobotu v Kralupech nad Vltavou v restauraci Kotva v Loděnici. Bude tu náš skromný charitativní krámek a bude jej obsluhovat rodina Katky Černé, která vše zařídila :-). V neděli se bude konat krásná, kočičí, umísťovací výstava v Kongresovém centru v Praze a mezi kočkami se už teď špitá, že to bude super :).

– Na účet přišel i první příspěvek na germicidní lampu. Moc děkujeme. Germicidní lampa by měla být velkým pomocníkem (viz. včerejší zpravodajství), příspěvky můžete zasílat na sbírkový účet. Variabilní symbol: 201301. Moc děkujeme za příspěvky na kočičky. Nezapoměňte, že Vám můžeme vystavit potvrzení o daru a Vy si na jeho základě můžete dar odečíst z daní. Pokud potvrzení chcete, napište do mailu.

– Dneska naskákaly hlasy u Providentu, máme radost. Avšak nám zbývají poslední dva dny do konce našeho hlasování a už se přihlásily další projekty. Prosíme pokračujte ve sdílení, díky. Pokud Vás i napadne nějaká stránka, sdílejte to na ní a poproste ať to admini sdílejí dál. Moc pomůžete.

– Velmi děkujeme Zuzce Lakomé za kvalitní krmivo Royal Canine. To si ty mršky zase pošmáknou…:)

http://www.pomahamesprovidentem.cz/souteze/provident/pomahame-s-providentem-v-listopadu-2013/skrabadla-a-vybaveni-do-kocici-mistnosti/

 

Zpravodajská relace 15.10.

– Nina nechce baštit, nemá moc pěknou srst, ale hovínko má pevnější. Zítra dopoledne jede na veterinu.

– Leonardo je jedlík, avšak upřednostňuje granulky před kapsičkami :-).

– Lojzík je zdráv. Ještě dobírá léky, ale zabraly. Už má zase roupy.

– Dnes je opravdu krátké zpravodajství, ale opravdu toho víc není. Což je najednu stranu dobře, i když Nina je veliká starost, tak jsme rádi, že alespoň ostatní Sluníčka jsou, zdá se, v pořádku.

Dobrou noc, Tereza

 

http://www.pomahamesprovidentem.cz/souteze/provident/pomahame-s-providentem-v-listopadu-2013/skrabadla-a-vybaveni-do-kocici-mistnosti/

 

 

Zpravodajská relace 16.10.

– Nina byla na veterině a pokračuje se v infuzích. Teplotu má srovnanou, ale zdravě nevypadá. Má takovou „mastnou“ srst. Miluje přítomnost Míly…

– Elenka (o které moc nepíšeme) je strašný zlobidlo. Dnes shodila garnýž, obraz a vyvádí. Přitom je to dospělá kočička…. Ale i dospělí mají své dny .

– Zítra jede na veterinu Kulíšek, Motůrek a Leonardo. Kulíškovo oko, ve kterém měl původně vřed se Míle nelíbí. Kulíšek je tak šikovný kotěcí chlapeček. Je škoda, že má pořád nějaké trápení s očima. Určitě už by jinak měl domov.

– O víkendu propuknou veliké přesuny koček do herny a bude se začínat se stěhováním a přestavováním. Je to v režii pana Petráska. Míla bude na umisťovačce.

– Zbývá nám poslední hodina do hlasování u Providentu. Výsledky zjistíme až na konci měsíce. Díky všem za klikání. Třeba se umístíme .

– Podle rozborů stolice měly koťata z výběhu (Julinčina famílie) škrkavky. Dostaly tedy ještě další dávku odčervovadla a snad ty potvory hnusný ze sebe vypuděj.

Dobrou noc, Tereza

Naše Ninuška dostala dnes kanylu do druhé pacinky, nepapá, byla úplně smutná, srst se jí začala rozdělovat a vypadá jako mokrá. Je tedy nutno jí podávat další infusi s výživou, antibiotika, Zylexis a kapičky na anémii. Když se začala zavodňovat trochu ožila, zase mňouká a pohybuje se. S jídlem je to však špatné. Je tak strašně hodná!

 

Zpravodajská relace 17.10.

– Nina se příliš nelepší. Nechce baštit, stále je tedy na infuzi. Musí se do ní jídlo doslova cpát. Paní doktorka říká, že jde o jakousi kočičí anorexii. Odmítá jídlo, i když jí z něj není špatně. Je apatická. Je to s ní jak na houpačce. Prvotní nadšení ze zlepšení opadá, máme strach.

 

– Dnes byli na očních prohlídkách Kulíšek, Motůrek a Leonardo.

 

– Kulíšek: Oko, na které něco vidí se naštěstí nezhoršilo, ale to, kde byl vřed a u kterého se před 14ti dny vysadilo mazání a na které nevidí nevypadá moc dobře. Takže se zase začíná znovu mazat a léčit. Jsme však rádi, že „zdravé“ očko si nepohoršilo.

 

– Výborná zpráva je ohledně Motůrka! Dnes mu veterinářka vyndala stehy a nebude úplně slepý! Jedno oko, zdá se, je v pořádku. To druhé se zase sešilo. Teď, když na jedno vidí, pobíhá po domě jako pomatený a je celý šťastný! Původní prognózy byly, že neuvidí vůbec.

 

– Leonardovo oko… S tím se nic nedělalo. Paní doktorka říkala, že je „mrtvé“, ale čisté. Zašívat se nebude, protože když je oko sešité, je možné, že se v něm pak usazují různé věci… A u Leonarda prostě potřeba šití není. Sice to není zrovna estetické, působí to možná děsivě, ale je to náš zdravý, jednooký, mazlivý, bezkonfliktní a přátelský kocourek. Nechtěli by jste takového miláčka? 🙂 Pacinka, kde měl sedřený polštářek je také v pořádku.

 

Dobrou noc, Tereza

 

Zpravodajská relace 18.10.

– Nina se nezlepšila. Dostává všelijaké podpůrné přípravky. Míla jí krmí stříkačkou s mletou stravou… Není to dobré. Uvidíme, jak zaberou ty nové přípravky na zvýšení chutí k jídlu, na podporu imunity… Jestli Ninuška ještě zabojuje, nebo jestli Mílu čeká těžké rozhodnutí. Zatím však Nina projevuje přízen k člověku. Je moc a moc kontaktní.

– Oskárek má opruzený zadeček. Má průjem, dostal léky. Doufejme, že bude do neděle zase v pořádku, aby mohl na umísťovací výstavu do Prahy. On už je chudák takový výstavní inventář.

– Zítra se jede do Prahy připravovat již zmíněná umísťovačka. My vše skvěle přichystáme a Vy v neděli doražte (p.s.: přepravky s sebou)

– Myslíme, že Macíček, nebo Štěpánek kakají vedle záchodku. Ale pravděpodobně to dělá Macíček. Třeba je to nějaké poškození po otřesu mozku co chudák utrpěl po nakopnutí. A nebo je to prachsprostý kočičí naschvál. Každý den se něco drhne, pere a tak dále a furt, furt dokola.

– Přemýšlí se, jaké kočičky pojedou na výstavu. Zasloužily by si to všechny. Ale místa je málo. A tak se furt rozmýšlí, přemýšlí a to, co se rozmyslelo a vymyslelo se zase mění .

– Pokud to nemáte daleko do Kralup n. Vltavou, můžete se zítra stavit v Kotvě v Loděnici. Měla by tam být prima zábava a Sluníčko tam bude mít svůj mini krámek. Díky rodině Katky Černé! A taky díky Šárce Podzemské, že nám věci doveze do Prahy, abychom druhý den mohli prodávat i na výstavě.

Dobrou noc, Tereza

 

Zpravodajská relace 19.10.

– Dnes se stavěly klece na zítřejší výstavu. Moc děkujeme všem pomocníkům a hrozně se na zítřek těšíme.

– Ještě teď probíhá akce v Kralupech, informace jsou, že prodej Sluníčkového zboží byl velmi úspěšný .

– V útulku se koná veliké stěhování a přestavba, v domě to vypadá, jako po výbuchu. Objevilo se spooousty pokladů, co si kočičky poschovávaly a přišlo se i na spoooousty míst, které sloužily, jako hnízda mokrých pomstiček.

– Nina je na tom stále stejně. Nelepší se, nehorší se. Papat se jí nechce, ale chodí a užívá si Mílinu přízeň.

– Zítra pojede na umísťovačku 12 koček. Bylo by fajn vracet se s prázdnými přepravkami …….
… konec snění

Dobrou noc, Tereza

 

Zpravodajská relace 20.10.

– Ninuška si dnes zobla jídla! Kuřátka! teď jí Míla chystá hovězí. Vypadá však ošklivě, však je taky na tom velmi, velmi špatně už 14 dní. Už 14 dní bez pořádné stravy. Dnešek malý krůček… Nina je kočička plná překvapení.

– Zítra pojede Pavlínka na kastraci.

– Přestavba probíhá ve velkém, kočky jsou jak pomatené, hrozně asistují.

– Moc děkujeme Katce Černé. Její prodej Sluníčkového zboží měl opravdu veliký, nečekaný úspěch. Ona vše zorganizovala, zařídila a postarala se o prodej. Díky!

– Dnešní umísťovačka byla parádní. Děkujeme všem dobrovolníkům .

– Umístily se nám čtyři Sluníčka… !Oskar!, který bude jediným zvířátkem v bytě, Šipo, Šarlotka a na poslední chvilku i Gábinka. Šmudlu si zamluvila jedna slečna. Nyní řeší věci se stěhováním. Všichny kočičky odjely k moc milým majitelům a máme ze všeho dobrý pocit. Hodně štěstí miláčkové!

– Moc děkujeme organizátorům za vše a návštěvníkům za krásnou atmosféru, taky děkujeme našim dárcům: Vendulce Durak a slečně Denisce za hračky a krmení pro kočičky.

Dobrou noc, Tereza

 

 20.10. 21:45 – Ninuška papá! A hodně papá!

Šikovná Nina!

 

Zpravodajská relace 21.10.

– K Nině dnes žádné novinky nemám. Stav stejný. Ráda by mezi ostatní kočičky, ale to nejde. Jí, ale už zase ne s takovým zájmem . Má nepěknou srst, ale začíná být zvídavá. Je to s ní vše, jak na houpačce. Doufejme, že jsme to papání včera nezakřikli…

– Dnes odjela do nového domova Elenka! Máme velikou radost. Bude bydlet v domečku a bude moci na zahrádku. Je to super, protože dospělá zvířátka si hůře shánějí domov, než-li koťátka a také v útulku víc trpí.

– Moc se omlouvám za krátké zpravodajství. Na oplátku sem zítra vložím fotky z Kralupské akce a fotografie krásných darů od našich příznivců, co jsme dostali na umísťovačce. Dnes toho opravdu víc není.

Dobrou noc, Tereza

 

Zpravodajská relace 22.10.

– Bojím se zakřiknutí, ale Nina se viditelně zlepšila. Baští (miluje hovězí), chodí na záchodek, má pevné hovínka, nezvrací, myje se…. Hlavně musí dohnat ty chybějící kila. Už by ráda z karantény, ale to samozřejmě nejde. Jak kvůli ostatním kočičkám, tak kvůli ní. Pořád je to oslabený tvoreček.

– Dneska byla Pavlínka na kastraci. Měla jet už včera, ale Míle mladší se ji nepodařilo chytit, takže musela dnes nastoupit Míla starší – útulková mamka a Pavlínku nemilosrdně popadnout a šup s ní na veterinu.

– Moc všem děkujeme za příspěvky co nám posíláte. Opravdu si toho nesmírně vážíme. Rádi Vám vystavíme potvrzení o daru. Stačí napsat na mail: kocicidomovslunicko@seznam.cz, že potvrzení chcete.

– Stále není zdaleka vše hotové. Pořád se přesouvá a přesouvá a kočky z toho mají děsnou srandu a pomáhají – dělají výcvikový kurz pod názvem „Buď ve střehu člověče!“

– Velmi uvítáme jakákoliv steliva. Také by se nám velice hodily plenové podložky. Vystavujeme potvrzení i na dary materiální.

– Dneska našel svého adoptivního tátu na dálku i náš Čertík. Je jím Honza Gavlík. Čertík je kocourek, který neustále prožívá nějaké zdravotní útrapy a je velice ostražitý před lidmi. Když se na něj nesahá, je to ten nejšťastnější kocour. Bohužel se často musí nějak přeléčovat a to obnáší i sahání. Musíme však zaklepat. Čert už je asi měsíc bez nějaké léčby a tak si užívá volnosti a klídečku. Moc děkujeme Honzovi za Čertíka a fotku tohoto překrásného kocourka Vám posílám na dobrou noc.

Tereza

 

Zpravodajská relace 23.10.

– Nina dostala nějakou speciální rozkrmovací paštičku, ale vůbec jí nezajímá. Nina si ujíždí na hovězím. Je celá lepší. Už aby přibrala.

– Pavlínka je po kastraci v pořádku.

– Leonardo má průjem a Míle se zdá, že zhubl. Dostal léky a uvidíme. Jeho voliérový kamarád Flíček naopak konečně začal nabírat. Flíček už pobíhá, před tím, byl docela neaktivní. Voliéra mu svědčí.

– U ZŠ ve Štětí, kde Sluníčko kastrovalo toulavé kočky a krmí je tam Marcelka se vyskytla liška. Vedení školy by chtělo uzavřít díry, kam se kočky schovávají, kvůli lišce a bezpečnosti, jenže to je prostě problém. Kočky nebudou mít kam si zalézt. Zítra se bude volat na záchrannou stanici Falco, zda by s lištičkou nepomohli.

– 22.11. až 24.11. bude Sluníčko na zimní Zahradě Čech v Litoměřicích. Moc se těšíme a děkujeme organizátorům za to, že nám umožnili se akce zase zúčastnit. Budeme s kočičkami ve vytápěné hale.

– Děkujeme velmi všem, kdo nám od počátku sdružení přispěli na účet našeho útulku. Původně jsme nechtěli veřejně jmenovat, ale protože máme nyní transparentní účet, tak už veškerá anonymita padla a my moc, moc rádi děkujeme. Vám, hodným lidem. Napravuji tedy rest a jmenovitě děkuji všem, kdo nám pomáhají… Jestli-že jsem nedopatřením někoho nevypsala, je to kvůli mé nepozornosti, ne proto, že bychom si Vašeho daru vážili méně, než darů od níže vypsaných .

Děkujeme Honzovi Gavlíkovi, Zdence Tomášové, Evě Horákové, Libušce Hellichové, Marii Michlanové, Mirce Šupíkové, Terezce Trojanové, Andree Hořejší, Romankám Krejčovic, Lucii Merliac a Denise Hladíkové, Jaroslavu Kalnému, Monice Leibling, Kláře Kabeláčové, Jaroslavu Samkovi, Renatě Zlámalové, Mileně Zeiskové, Daně Srnkové, Aničce Valáškové, Vendul Durak, Elišce Zahrádkové, Janě Marušiakové, Zuzce Lakomé, Katce Čepelkové, Marice Štieberové, Denisce Zikmundové, Stáně Šabatkové, Míše Rýznarové, Petře Nové, Radce Pňačkové, Petru Reinvartovi, Marušce Šebestové, Jiřině Miklové, Zuzaně Peterské, Zuzaně Čepelkové, Jitce Učňové, Jaroslavě Kulhánkové, Martině Chalupníkové, Pavle Šorfové, Kláře Kress, Renatě Zlámalové, Katce Černé, Jarmile Loužilové, paní Studierové, Hance Tománkové, Evě Voňkové, Slávce Valáškové, Leoně Svobodové, Martině Kratochvílové, Ivaně Špetlové, Jiřině Kostové, Renatě Vojtové, Zuzaně Čepelkové, Jiřině Wolfové, Vladce Výborné, Martině Jůzlové, Renatě Vikartové, Jiřince Bartošové, Martině Štěpánové, Karolíně Peterské, Andree Illéšové, paní Ježkové, Marii Nové, Markétě Lipšové, Monice Polčákové, Danuši Herpes, Evě Pařízkové, Mirce Solanské, manželům Rathouským, Darje Čablové, Marcele Vlčkové, Jaroslavu Chaloupkovi, Věře Pitnerové, Miloši Svobodovi, Miladě Laukové, Heleně Krejčíkové…

Díky!

Dobrou noc, Tereza

 

Zpravodajská relace 24.10.

– Ninuška má dnes svátek a rozhodla se, že si jej náležitě užije. Vyžrala Míle talířek s jídlem, když si ho Míla k ní donesla. Vše nejlepší Ninuško!

– Jak jsem včera psala o lišce u ZŠ ve Štětí, kde máme toulavky… Lišku už řeší MP. Doufejme, že celá liščí aféra nebude mít za následek zabetonování kočičích skrýší.

– V kočičí místnosti už se končí s tou nejhrubější prací (pokládání podlahy), bohužel je rozbitý foťák, tak nemáme fotodokumentaci.

– Kočky setrvale zloběj. Dneska rozbily sklo, ale není to jejich vina! Někdo tam tu desku blbě odložil! Dále mají na svědomí totální rozklad obrazu z puzzlí.

– Sluníčko by moc uvítalo nějaké konzervy. Kočky mají rády třeba konzervy Carny. Nejsou úplně nekvalitní, a jsou cenově dostupné.
http://www.mall.cz/konzervy-kocky/animonda-carny-kruta-kralik-6-x-400g
http://www.mall.cz/konzervy-kocky/animonda-carny-hovezi-kure-6-x-400g
http://www.mall.cz/konzervy-kocky/animonda-carny-kure-kachna-6-x-400g
Za konzervy bychom byli moc rádi. Na účtě teď peníze naštěstí jsou, avšak nás během 14ti dnů čeká spousta kastrací, neustále nějaké miciny užívají léky a budeme objednávat stelivo.

Dobrou noc, Tereza

 

Zpravodajská relace 25.10.

– Dnes jsme se museli rozloučit s miláčkem Leonardem. Náš jednooký mazlíček a naprosto nekonfliktní kamarád Leon odešel za duhový most. Leonardo se k nám dostal skrze citlivého pána, který Míle volal, že se po zahrádkářské kolonii potuluje kocourek s vyhnilým okem a s poraněnou packou. Sluníčko Leonarda tedy přijalo. Packa byla jen ošklivě sedřená a oko sice nepěkné, ale žádnou infekci v něm neměl. Kocourek byl už vykastrovaný, takže se buď zaběhl, nebo jej někdo vyhodil. Byl to hrozně vděčný kluk. Čistotný, bezkonfliktní, kontaktní a my se těšili, jak ho někdo osvojí a Leo bude mít pro sebe krásný domov.
Bohužel před dvěmi dny přestal Leonardo baštit a najednou výrazně pohubl. Ze včerejška na dnešek opravdu výrazně zchřadl. Kocourek se tedy vzal na veterinu a krevní testy ukázaly, že má miláček úplně odrovnané ledviny. Až tak, že některé hodnoty ten test „nevzal“. Byla tu ještě možnost pár dní Lea udržovat na infuzích, ale paní doktorka se s Mílou schodly na tom, že se brouček už nemusí dál zbytečně trápit.
Moc nerozumíme tomu, co se najednou stalo. Celou dobu kocouřisko prospíval, pobíhal po voliéře a najednou úplně šílený sešup. Je nám to moc líto Leonardo. Měli jsme Tě opravdu rádi…

– Strašně blbě se mi po psaní o Leonkovi teď píše něco dalšího, ale nějaké zprávy tu jsou…

– Nina papá, chodí na záchodek. Začala jí tedy padat srst, ale to je na jednu stranu dobře. Je to známka toho, že se kompletně „čistí“. Srst jí padá, ale má pod ní novou, krásnou… Takovou, jakou jsme obdivovali po jejím přijetí.

– Mnohokrát děkujeme Lubošovi Ročkovi a Zuzce Peterské za příspěvek na kočičky. Velmi si toho ceníme.

– Na závěr alespoň dobrá zpráva. Máme informace z Oskárkova nového domova. Přes počáteční mokré pomsty si Oskárek své paničky už dokázal získat. Pomáhá jim s vařením, asistuje a hlavně si je pořád hlídá. Aby však neztratil svou pověst naschválníka, tak chodí kakat do hlíny do květináče. Panička mu tam prý raději dá kamínky.

Dobrou noc, Tereza

 

Zpravodajská relace 26.10.

– Máme nový příjem. Jedná se o kocourka. Zřejmě jarní koťě. Paní nám volala asi před třemi dny, že se kotě potuluje na odpočívadle u silnice a schovává se pod auty, ale nepodařilo se jí ho odchytit. Dnes už se kocourek chytil a paní nám ho přivezla. Je to bílo-mourovatý fešák. Moc nadává, je ještě zmatený, co to mělo jako být za akci?! Jmenuje se Mc’… Podle toho, že na odpočívadle žebral u McDonaldu. Vůbec si netroufáme odhadnout, zda byl vyhozený, nebo se zaběhnul. Záchránkyni Mc’a moc děkujeme za krmení pro kočičky, které nám s ním dovezla.

– Víkend v útulku (a nejspíš i další budoucí dny) jsou ve znamení úklidu, který je spojený se stěhováním, ale už se to všechno pěkně rýsuje.

– Lojzíkovi léky zabírají. Je mnohem lepší.

– Také moc děkujeme paní Rybínové a všem kdo se organizačně zapojili…. Dostali jsme plno věcí do aukce s nejen kočičí tématikou. Aukce už se chystají a budou v režii naší Andrejky Hořejší.

– Další poděkování patří Marušce Šebestové. Udělala pro nás další promo video našich kočiček.

– Na dobrou noc a jako navnadění posílám ukázku toho, co budete moci čekat v aukci (věci od paní Rybínové)  a odkaz na krásné Sluníčkové video.

https://www.youtube.com/watch?v=3eZYWlNPhGI&fb_source=message

 

Dobrou noc, Tereza

 

 

http://www.youtube.com/watch?v=3eZYWlNPhGI&feature=player_embedded

 

Pořad „Chcete mě?“

27. 10. 2013

Málem bych zapomněla! Dnes dopoledne v 11:50 na ČT 2 bude Sluníčko v pořadu „Chcete mě?“!

 

Zpravodajská relace 27.10.
– Včerejší nováček Mc už si pomalu zvyká na nové prostředí a zjišťuje, že to vlastně nemusí být tak úplně špatný. Vlastně ta miska s jídlem je hóódně dobrá.

– Zase máme další příjem. Naši kočko známí jeli s kočkou na veterinu a tam přišel pán s nalezeným kocourkem. Kocourek je opravdu překrásný. Má však blechy a v uších svrab, ale to není nic nenapravitelného . Jmenuje se Štístko.

– Víkend byl v pracovním duchu. V útulku už je vše skoro tak, jak má být. Nyní se vše dolaďuje ku spokojenosti koček.

– Šmudlík, který je zamluvený mladým párem do doby, než si pořešej bydlení. Šmudlíka mezitím adoptovali na dálku . Děkujeme.

– Ptáte se, kde je možno shlédnout dnešní Chcete mě…
http://www.ceskatelevize.cz/porady/1095970013-chcete-me/

– Na dobrou noc přikládám fotku našeho nového Štístka.

Štístko

Tereza

 

 Zpravodajská relace 28.10.

– Ninuška začíná viditělně přibírat

– Zítra jedou Motůrek s Kulíškem na veterinu do Litoměřic na kontrolu s očkama. Možná se k nim připojí i Lojzík. Míle se zdá Lojzík takový „unavený“ . Ale žere, občas si pohraje. Lojzík je kocourek, kterého pořád v útulku provázejí nějaké útrapy.

– Dnes byla v útulku návštěva. Mladý pár z nedaleké vesnice. Zřejmě budoucí páníčkové našeho Štístka . Štístko se však prve musí zbavit ušního svrabu a blech. Až potom odjede domů.

– Přestavba je kompletně hotová. Teď je na řadě postupné vybavování voliéry a kočičího pokoje škrabadly, pelíšky, domečky…

– Tadeášek je veliký mazel. Je to hrozně kontaktní kocourek a je k podivu, že ještě nikoho neokouzlil na tolik, aby si jej adoptoval. Je s tím mazlením skoro až dotěrný .

Na dobrou noc posílám Tadeáškovu fotku…

Tadeášek

Tereza

 

 

Zpravodajská relace 29.10.

– Motůrkovi oči, naproti očekáváním, vypadají po rozešití lépe, než se původně předpokládalo. Trošku  zřejmě vidí i na druhé oko. 🙂

 

– Kulíšek byl také na kontrole a vše je v pořádku. Má tedy nenávratně poškozený zrak, jak už dlouho víme, ale nic se nezhoršilo.

 

– Nina byla na krevních testech. Má ještě zvýšené jaterní hodnoty a zvýšené bílé krvinky, ale je to lehce nad normou. Za 14 dní půjde znovu. Nina (a budu to znovu opakovat) je opravdu zázrak. Nina prostě vyhrála nad panleukopénií v posledním stádiu. Možná je to tím, že už byla odrostlejší, když to vypuklo. Chtěla bych velmi za Ninu poděkovat Míle, že jí dala šanci. Pamatuji si to jako teď, když mi Míla volala, že Nina je silně podchlazená a máčí se v misce s vodou, což jsou právě příznaky odchodu. V noci volala na veterinu, zda má s Ninou přijet na uspávací injekci. Po telefonu jí paní doktorka řekla, že nás Nina pravděpodobně do rána opustí, ale že v téhle fázi je mimo sebe a nic jí nebolí, tak že se nemá stresovat převážením a Míla jí má zahřívat. Nina však ráno byla živá, hřála se o dečku a tím začalo docela dlouhé infuzování. Nina mizela před očima, chřadla, dělila se jí srst a čůrala pod sebe. Po několika dnech tu znovu tu byla otázka, zda kočičku neuspat. Když jsem s Mílou volala, přiznám se, že mi bežely hlavou myšlenky o trápení… Jenže Nina jakoby to vycítila a začala Míle naznačovat (vrněním, pomalou chůzí, chtěním mazlit se…), že tu s ní chce být, ale furt nejedla. To trvalo pár dní a to pro kočku není dobré. Jednoho dne se však pustila do masa. A od té doby žere a žere. Prostě to Nina s Mílou společně zvládly. Já doufám, že jsem tímto nic nezakřikla, ale věřím, že už bude Ninuška jenom prospívat. Díky!

 

– Na veterině byl i Lojzík, protože se Míle nějak nepozdával. Podle krevních testů je ale zdráv. Znamená to tedy, že je jen líný. Zkrátka už se z něj stává dospělý, uvědomělý kocour na úrovni.

 

– Dnes další příjem. Cca před 14ti dny volala paní Míle, že má doma tříměsíční kotě, kterému auto srazilo maminku, že ho musela stáhnout z lokality v Račicích, protože tam nemůže zůstat, ale že si ho ještě nechá. Telefonát byl rychlý, Míla moc nepochopila proč a o co tedy jde, ale přislíbila jí, že ho potom vezme. Dnes si Míla zapomněla doma telefon a paní se s kočkou i přes to vydala k ní domů. Pan Petrásek netušil, že už kočku veze a řekl jí, že Míla je v práci. Paní tedy kočku přivezla přímo k Míle do práce! Toto fakt nejde. Paní sice chtěla zvířeti pomoci, ale tenhle postup je úplně špatně. Navíc se nejedná o kotě, ale o přibližně roční kočku, která je velice plachá a nesnáší lidi. Syčí, vrčí. Kočka je po kastraci a přemýšlí se co s ní. Ideální by bylo, kdyby se mohla přeci jen do lokality vrátit. Bude se to během týdne řešit. Paní, která pomáhá jakési nadaci zabývající se ochranou zvířat, ale šéf nadace nemá rád kočky?! neměla moc potuchy, že se plachá kočka dá vykastrovat a vypustí. Samozřejmě to není ideální řešení, ale v útulku je potřeba místo pro kočky, které mají šanci na umístění a hlavně jsou šťastné doma. Tato kočka je prostě čistě venkovní. Nicméně paní je opravdu hodná a snažila se pomoci, dokonce s kočičkou předala i příspěvek, ale komunikačně a organizačně je to celé špatně. Chápeme, že nechtěla „kotě“ nechat napospas. Doufáme, že se pro kočku Malvínu něco vymyslí.

 

– Moc děkujeme za příspěvek na germicidní lampu Marcele Stahrové a Marii Neumanové z příspěvek pro Šmudlíka.

 

Dobrou noc, Tereza

 

Večerní zpravodajská relace 30.10.

– Malvínka nakonec nejspíš zůstane ve Sluníčku. Do původní lokality jí vrátit nejde a jinam – to by se ztratila. Je hodně útočivá. Má strach z lidí. Musí se na ní pomalu.

– Je rozhodnuto, že Kulíšek si už může hledat nový domov. Jeho maminkou na dálku je Romanka Krejčová, ale ta si jej úplně osvojit nemůže. Kulda tedy vyhlíží nového páníka. Páníček se u Kulíška nemusí ničeho bát, ale je pravda, že je potřeba jeho oči sledovat, zda se nezanítí. Je možné, že se to stane a je potřeba veterinu, ale to tak prostě bude a bylo by nám líto kvůli tomu Kulíškovi odepřít možnost domova už napořád. Kulda vidí na jedno oko. Na to druhé spíš ne. Orientuje se však bez problémů a užívá si života plnohodnotně. Je naočkován.

– Stále se musí bohužel odmítat další a další kočičky. Pořadník je dlouhý. Rozhodně ale není problém pomoci s inzercí. Klidně pište a posílejte fotky do mailu a my Vám kočičky rádi zavěsíme na web a facebook.

Na dobrou noc posílám fotografii našeho milovaného Kulíška

Tereza

 

 

Zpravodajská relace 31.10.

– Dnes jsem byla s babičkou v Roudnici, takže mám zpravodajství z první ruky. 🙂

 

– Merlinek je nemocný. Pšíká a frfňá. Byly mu nasazeny antibiotika. Snad se mu uleví.

 

– Malvínka je hodně plachá. Má veliký stres z lidí. Je v kleci a Míla se na ní snaží pomalu. Jednou za čas jí pohladit (v rukavici), ale Malvína okamžitě startuje, pak se stáhne, nestartuje, ale je moc vyděšená. Musí si zvykat. Snad to půjde.

 

– Nina je nádherná. Já bych vůbec nepoznala, že je to ona, nebýt vyholených nožek kvůli infuzím. Není na ní vidět, že je to ta kočička, co si prošla velikou nemocí. Je hodně přátelská. Má moc pěknou srst a spravila se.

 

– Julinka s dětmi Šmudlou a Žofinkou a s jejich kamarádem Macem (kterého hned přijali za svého) se budou nejspíš brzy stěhovat z výběhu do sklepní místnosti, protože se blíží tuhá zima. Tím jsou prostě znemožněny další příjmy. Opravdu není kapacita a umisťovací výstavy jsou v nedohlednu. Ví se ještě o dvou téměř stoprocentních příjmech. Kočička, která se po roce bude vracet zpět do útulku a kocourek s dlouhým příběhem… Tito dva už jsou jen podtržítkem pod naprostým stop stavem.

 

– Motůrek, ač vzrůstem skoro nejmenší, je pěkný ďábel a vůdce. I přes svůj handicap má kočičí místnost pěkně pod drápkem. 🙂

 

– Tadeášek aspiruje na největšího mazlika útulku. Chcete-li jistojistého tuliče, pak je tady krásný bílo mouratý klučina. 🙂

 

– Děkujeme Jitce Pospíšilové a Pavle Mladé, že zajistily Sluníčku pěkné škrabadlo. Až se celé sestaví, tak vyfotíme kočky, jak si na něm lebedí.

 

– Naše příznivkyně nám sehnala starší germicidní lampu! Je to lampa přímá, takže u vysvěcování nemohou být zvířata, ale zato je prý účinější. Na lampu jsme před časem vyhlásili sbírku a ta stále platí. Nevíme jakou ma tato lampa životnost a určitě by neuškodily lampy dvě :D. Vaše příspěvky můžete posílat na sbírkový účet, v.s.: 201301. Zatím se díky Vám nasbíralo 1300,-. Jsme moc rádi, že se naskytla příležitost už teď mít v útulku germicidku, protože je to věc velmi užitečná, ba skoro nezbytná. Od ostatních útulků máme info, že lampa jim častokrát pomohla a to hodně.

 

– Štístko už má krásně čistá ouška a je připraven na nový domov. 🙂

 

Dobrou noc, Tereza