Zpravodajství z 11. a 12.1.2018

Štaflíčkův zdravotní stav se hodně zhoršil. Čůrá krev, z močového měchýře mu odchází hlenovitá krvavá hmota a červená moč. Štaflíček má nyní i hodně pevné hovínko. Přestal předemnou utíkat, je chladný. Ihned mu byla nasazena antibiotika, která doužíval v minulém týdnu, když měl též krvavou moč. Nechce jíst a slintá. V současné době mu je podávána infuze, aby se vypláchl a snažím se mu vymačkávat močový měchýř. Původní prognóza jeho nemoci byla hodně špatná, žití cca 2 měsíce. Ve Sluníčku je Štaflíček téměř třičtvrtě roku. Neumí se sám vyprázdnit, moč odchází sama, ale vrací se do ledvin a zůstává v močovém měchýři, což poškozuje ledviny i močové cesty záněty. Totéž se děje ve střevě odkud odchází zbytky zpátky do těla, což způsobuje otravu organismu. Štaflíčkovi je podávána Lactuloza. Jeho stav je vážný a obávám se, že zánět močových cest je pro něho bolestivý. Po infuzi jsem vymačkala téměř čistou moč už jen s troškou chuchvalců sražené krve.

V sobotu odjel do nového domova kocourek Ronaldo. Bude jediným kocourkem v domácnosti, kde žije pejsek a desetiletý chlapeček. Ronaldo je akční zlatíčko, tolik plakal, když odjížděl, stále ho slyším.. Je to moc náročné vybírat vhodné rodiče pro vypiplaná koťata.

Malá Bucinka odjele dnes též do nového domova. Bude mít parťáka dvouletého kocourka Mirečka, pejsky a tři dětičky.

Od nových adoptivníh rodičů máme už zprávy z nového domova a u Bucinky dokonce i fotky. Oběma koťátkům držíme palce, ať jsou v nových domovech šťastné.


Příspěvek z Facebooku