Zpravodajství z 24.3.2016

Již máme zprávy z nových domovů od majitelů kočiček, které našli domov na výstavě v Řepích. Jsme moc rádi, že je vše v pořádku.

Zítra se budou vracet kocourci do Litoměřic, které jsme nechali vykastrovat. Kocourci jsou ohromní – velicí a tomu vděčí své krmičce, která se o ně perfektně stará, půjdou ke svému kamarádovi Bublovi. Jsou to opravdoví plašánci, kteří se strašně báli a nebyli tu vůbec spokojení. Byli ošetřeni i antibiotiky, ale manipulace s nimi nebyla vůbec lehká, chvílemi to vypadalo, že tu máme tygry. Slečna krmička vybrala peníze na kočičky, celkem to je 341,- Kč, z toho dal 100,- Kč jeden starší pán. Mnohokrát děkujeme. Kočička u nás ještě zůstane, abychom si byli jisti, že je úplně v pořádku. Je tak strašně plachá, že ji naložit do přepravky a jet na veterinu byl opravdu těžký úkon.

Dnes jsem se byla podívat na Mělníku na prostory, kde se uskuteční 16.4. Umisťovací výstava a budeme zde dělat prezentace ohledně kastrací. Prostory učiliště jsou krásné a velké, takže se nás tam hodně vejde. Proto se na nás přijďte podívat a vezměte sebou své známé. Budeme se na Vás těšit.

Starost nám dělá Cácorka, Bróďa a nově i Connie. Všichni mají potíže se zvracením, nechutenstvím a nízký počet bílých krvinek což ukazuje na virózu. Všem se snažíme dávat maximální péči, jsou na kapačkách, dostávají antibiotika, podpůrné látky a nyní se jen modlíme, ať to vše dobře dopadne. Nicméně Bróďa byl špatný už před tím a nyní je chudák kost a kůže. Cácorka už zase nic nejí a je slaboučká. Každý den jsme několikrát na veterině.

Velké starosti jsou i s maminkou kočkou a hlavně s jejími koťátky. Věrka včera zjistila, že je jedno kotě bokem od ostatních. Bylo studené a slabé. Běžela na veterinu, kde nabyli podezření, že je chyba v matce, že zřejmě nemá mléko. A tak si dala Věrka ještě jedno kolo na veterinu i matkou. Mléko má, ale sedí si na bříšku a koťata k sobě nepustí. I ostatní koťata byla hladová a chladnější. Takže jsme dospěli k rozhodnutí, koťata na noc odebrat a zkusit, co se dá. Celou noc Věrka nezahmouřila oči a cpala do mrňat náhradní mlíčko. Nakonec se povedlo, konečně se přisály, zahřály a spokojeně spaly. Dnes byly znovu na veterině, dostávají antibiotika a jsou nádherná, čisťoučká, veliká na svůj věk a už koukají. Jejich maminka se všemožně snaží utéct ven, vypadá to, že začíná mrouskat. Odvezla jsem ji do Sluníčka, půjde vykastrovat a zase bude dělat babičkám v domově důchodců radost. Je na tenhle život zvyklá a nebudeme ji ho raději měnit. Koťátka zůstanou nakonec u Věrky, zvládne to a má je pod kontrolou. Během noci se stala právoplatnou matkou.

Pšenička se Marušce vůbec nelíbí, začala se sama hodně mazlit a hubne. Byla dnes na veterině, dostala léky a zítra jede opět na kontrolu. Děsíme se FIP. Je však možné, že má ještě červy nebo dokonce plicní červy jako měl Princ. Mimo toho všeho má Pšenička zvláštní kašel, což se nelíbí ani paní doktorce.

Radost nám dělá Toníček. Je nyní takový hodně aktivní a hodně mazlivý a vrnivý. Všude vleze, nestačím ho vůbec odehnat. To samé je Márynka, je úplně všude. Jen doufám, že to Toníčkovi vydrží a nebude mít brzy to strašné období, kdy je netečný.

Vilímek má pořád rýmu, i když má intenzivní léčbu antibiotiky dle kultivace. U něho je to již chronická záležitost a tak léčba může trvat i šest neděl.

Přišly od Michala billboardy a nyní se budou postupně připevňovat ať už jsou vidět. Stále sháníme frekventovanější místa na jejich pověšení. Kdyby Vás ještě něco napadlo.