Tři koťátka na Sluníčkové JIP vypadají celkem dobře. Koupila jsem jim hovězí maso a Frída se do něho hned pustila. Fridolín jen trochu a Ferdinandovi se moc nechtělo. Nakonec také snědl trošičku. Trochu se i ulevilo. Snad to dobře dopadne. Frída pajdá na zadní nožičku, nevím, co se jí přihodilo. Pokud se to nezlepší, budeme muset nechat nožičku vyšetřit.

Koťata v karanténě černý Smahel a Shmac s maminkou jsou v pořádku a Lenička také.

Koťátka Nikolka a Beník u Marušky dobře baští a hrají si, mají pro sebe celou místnost.

Přes napjatou situaci u koťátek (možná to dramatizuji a vše vidím černě po zkušenostech ve voliéře ze září) zazvonila mladá rodina s nalezeným černým kotětem, asi dvaapůlměsíce starým, které se dva dny toulalo u garáží na sídlišti v Neklanově ulici v Roudnici n.L. Nepřemluvila jsem je, aby si koťátko nechali, kočičku už mají. Zase mě uprosili a slíbili podporu. No a co teď, další starosti. Kotě zůstalo v kleci ve velké místnosti a bude tam muset alespoň týden vydržet.Tuláček si hned nacpal bříško a vůbec se mu v kleci nelíbí. Vypadá celkem zdravě, ani rýmu nemá. Jen bříško měl od oleje a svrab v ouškách. V pondělí nechám vyhlásit jeho nalezení městským rozhlasem v Roudnici n.L.
Je to smutné, protože nyní akutně čekají na přijetí dvě černobílé kotětí asi tříměsíční holčičky ze Štětí. Ocitly se zničehonic na sídlišti. Jsou opuštěné, mazlivé, za každým běhají. Může jim kdokoliv ublížit.
Dalších pět koťat čeká ze zahrádek u Hrdel. Tam mají alespoň maminku, zázemí, klid a krmiče.
Dospělé kočky musí vydržet na ulici, je teplo a tak mají smůlu, neboť se budou letos rodit koťata snad až do vánoc.
A další a další stále volají, odkazuji je i na jiné útulky, ale téměř všichni jsme plní. Jediným řešením jsou kastrace, kastrace a zase kastrace. Snad přinese akce “Kastrace za 100,- Kč” díky děvčatům z Nekupuj Adoptuj, co nejméně vyhozených koťat a i co nejméně koťat od bezdomových maminek alespoň v našem okolí.

Zítra se Sluníčko účastní akce Svatomartinské posvícení v Rudné u Prahy, přijďte nás podpořit.

Sladké sny Vám přeje Míla

 

OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA