Do Bohušovického depozita u Marušky přibyla tři vesměs černá koťata – dvě holky a jeden kluk od bezprizorních koček u bytů pro sociálně slabé. Další čtyři kočičky odtud byly vykastrovány – tři holky a jeden kluk a jejich rekonvalescence bude probíhat u nás ve Sluníčku. Všechny jsou dle naší veterinářky hodně začervené.
Zítra budu hledat bezpečné místo pro polystyrénové boudičky, aby se měly kočičky, kde schovat.

Děkujeme Ivě Proškové,která navštívila naše Sluníčka a přivezla jim dárek od Ježíška v podobě granulí a kapsiček od firmy Brit. Bylo to díky její kamarádce, která celé zařídila u firmy Brit, kde pracuje a firma darovala jejich výrobky Sluníčku pro kočičky.

Dále mnohokrát děkujeme Oldřišce Tomsové, od které jsem byla obdarována krásným vánočním dárkem – keramickou kočičí rodinou, dárek se mi moc líbí. Kočičky dostaly krásný finanční příspěvek. Díky moc! Paní Tomsová se skvěle starala o Sluníčkovou kočičku od domu pro seniory, která byla operována u nás. Bohužel Sonička koncem léta opustila tento svět. Tehdejší prognóza délky života Soničky díky operovaným nádorům se potvrdila.

Malý Popík spadl včera z nejvyššího patra škrabadlo (téměř u stropu). Spadl na pusinku, plakal a tekla mu z nosánku krev. Měla jsem o něho veliký strach. Pozorovala jsem ho, hodně spal, skoro nejedl, nechtěl si hrát, kýchal, snažil se z nosu všechno dostat. Dneska jsem s ním raději běžela na veterinu, kde mu raději byla píchnuta injekce proti otoku mozku. Večer to už konečně byl náš lumpík, Popík, to jsem si oddychla.

Lukášek mi připada pořád moc klidný, i když už konečně začal lézt do lednice, ale s menším nasazením. Raději jsme navštívili paní doktoru, přišel mi Lukášek nějak pohublý a měla jsem strach z FIP. Naštěstí se nic nepotvrdilo a Lukášek je údajně v pořádku.

Zoro v novém domově zlobí. Je hodně dominantní, bere paničce hodně prostoru, nutí si svou, hlídá misky a lednici. Při otevření lednice, tak okamžitě skočí a když se panička snaží ho dostat ven, kousl ji. Krámuje odpadkový koš, hledá jídlo a tak koš stávající musel být vyměněn za nášlapný, který neotevře. Pokud jde panička do koše, Zoro okamžitě startuje a snaží se do koše dostat a při odmítnutí, následuje kousnutí. Dostal se k půlce chlebu v igelitovém sáčku a skoro celý snědl. Paničku vypudil hned první den z postele, zabral celý její polštář. Průjem má také stále, užívá antibiotika, jí kuře s mrkví. Ach jo.

U Marušky se povedlo vyfotit naší Sluníčkovou Vikinku, kterou Maruška vypiplala lahvičkou.Viki je pěkný ďáblík, neposedí, nepomazlí se, pořád jen kouše a vzteká se.

První zprávy z depozita u Marušky jsou, že koťatům byly ošetřeny oči a všechno hezky broučkové snědly.

Přeji všem hezkký den.

 

OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA Obraz0442 Obraz0447 Obraz0448