Tak jsem si říkala, že dneska trochu pracovně zvolníme, ale místo toho mi dělal veliké starosti Přemeček. Přestal jíst, seděl s hlavičkou schoulenou, pil, když jsem mu dala misku k pusince, ale už si k ní nedošel. Věděla jsem, že na tom není dobře a že není žádné řešení. Došlo na slova paní doktorky, Přemeček byl dneska večer uspán. Jeho ledviny a játra se během týdne ještě zhoršily, a po konzultaci s dalším lékařem jsme Přemečkovo trápení již nechtěli prodlužovat. Chudák maličký, ztrácel se před očima. Kdo ví, co ho v životě všechno potkalo. Ale jedno je jisté, jeho rodina se ho zbavila, když byl takhle hodně nemocný. Byl kastrovaný a objevil se znenadání u posledního domu v Dobříni a už sotva chodil. Sám a nemocný a ještě i kastrovaný by se jen těžko někam zatoulal. Je mi to moc líto, zůstane mi však v srdíčku.

Nevím, co se to tu v okolí děje, Přemeček je již čtvrtým černobílým kocourkem z Roudnice n.L. či okolí za poslední měsíce, který byl nalezen v tak špatném zdravotním stavu, který se přestával slučovat se životem. Tři ze čtyř kocourků byli mazlíci, kde byli jejich páníčkové?

Víťánek má od dnešního odpoledne opět záchvaty. Je to k zbláznění!

Odchyceného kocourka z Hoštky jsme si ve Sluníčku nechali, neboť je hodně mazlivý. Bude to kocourek středního věku, měl kolem stovky klíšťat, viz. foto ze 6.5.2015 a má stále kolem krčku spoustu strupů. Kocourek byl pojmenovaný Bombarďáček. Neustále se cpe a protože to vypadá, že má fobii z klece, musel dostat samostatnou voliéru. V kleci do 5ti minut udělat spoušť a musel by tam být bez vody a granulí. Vlastně na tom vydělal, má provilegia, protože si nutí své.OLYMPUS DIGITAL CAMERA