Ráno jsem zaspala a nestihla jsem dát Víťovi lék. Standa to nezvládl a Víťánek už měl navečer náznaky bolesti. Podání léku to spravilo. Tramal nemůže vysadit ani snížit. To je dost smutné. Víťa napadá všechny dospělé kočičky, které se přijdou z venku najíst. Izolovali jsme ho úmysl do obytné části, aby mu kočičky ve velké místnosti neubližovaly. Mrzí mě, že se kočičky bojí domů, když spatří Víťu, ihned běží k domovním dveřím a chtějí ven. Jídlo jim musím dávat ven a nyní, když prší, je mi jich líto. Martinka, Lucinka, Jůlinka, Linda, Terezka, tak rády spaly doma a nemohou. Dneska přišel Škubánek a Víťa se pustil i do něho. Chuděra brečel, musela jsem ho uklidnit, ale stejně prchal ven. Je to taková rychlost, kterou Víťa zaútočí na ostatní. Jedině koťata nechává na pokoji. K lidem je přitom tak úžasně mazlivý, nechá se chovat, člověka doslova objímá. Nikdy bych neřekla, že s jednou přední nohou může takhle bít kočky a to opravdu lítají chlupy.

Koťátko Benjamínek se pořád vylepšuje, ouška má pěkně špinavá, se zájmem pozoruje ostatní koťata, v kleci však musí ještě zůstat.

Aníkovi je už asi úplně dobře. V kleci se mu vůbec nelíbí a dává to najevo. Ještě ho raději v kleci nechám.

Milenka má rýmu a ubrečená očička. Užívá léky a v kleci odpočívá.

Černobílé kotě – holčička je už lepší, v kleci si úžasně hraje a krásně baští. Užívá léky, kapeme do oušek, blechy jsem doufám odstranila. Musí ji být o hodně lépe. Zvyžuji, zda ji vrátit k staršímu pánovi, který je ochoten se o ni starat, bral si ji i domů. Nevadilo by mu pokud by zůstala ve Sluníčku. Pán špatně chodí, ale stará se o bezdomovce, kterých je v okolí asi pět. Naše Marcela se nyní snaží kočičky nachytat do sklopce, ale dneska se jí vůbec nezadařilo. Má jen malý sklopec, který jsme z nouze koupili. Byl sice levný, ale není vyhovující. Zkusím objednat podobný velký jako máme vyrobený, snad bude vyhovovat. Nyní v období kastračního programu je jeden schopný sklopec velmi málo.

Mramorovaný kocourek z Dobříně se též vylepšuje, hezky baští a odpočívá. Má uslzená očička a rýmu.

Malý Kevin má také docela velkou vodnatou rýmu. Teče mu hodně z obou očiček. Nijak mu to však nevadí, naštěstí zlobí stále stejně. Léky nechce užívat a nakapat do očí skoro nelze. Zvládnou ho však nějak vždycky musím.

Zde jsou fotky z dnešního dne.

Dobrou noc

 

 

OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA