Vůbec nejhorší bylo pro mě dnešní ráno, všechny tři mourovatá koťata od domova důchodců nejedla. Okamžitě putovala na JIP do koupelny. Jedno zrvacelo vodu. Dostala dle domluvy s veterinářem několik injekcí na zklidnění trávicího traktu. Téměř celý den jsem desinfikovala, myla a prala vše, co se nachází v karanténě. Nakonec byla místnost vysvícena germicidní lampou. Jedno z koťat má i průjem. Stále nejí, ale už nezvrací a nelíbí se jim být zavřená v kleci. Je ve mě malá dušička, jak se vše bude vyvíjet.
Maminka Shimla kojí svoje černé syny a i Lenička se přiživuje. O Nikolku a Beneditka má obzvlášť strach. Na noc jsem je dala do klece do velké místnosti. Trn z paty mě vytrhla Maruška, která jako každý pátek, přijela pomoc s úklidem a s vymazlováním kočiček. Obě koťata si odvezla domů, kde budou mít svůj pokoj, který není infikován. Koťata budou u ní čekat než domluvíme, jak se převezou do Bouzova, kde budou mít nový celoživotní domov u naší příznivkyně, bude to v domečku ze zahrádkou a koťata budou spolu. Doufám jen, že neonemocní. Marušce za pomoc s úklidem i s koťaty mockrát děkuji.
První zprávy od Marušky jsou, že koťata se nabaštila a nyní prozkoumávají nové bydlení.

Naše Sluníčková Maruška s manželem přivezla kočičkám do Sluníčka 10 kg granulí Royal Canin, mnohokrát děkujeme!

Sluníčkové kočičky dneska přijela navštívit a pomoci s úklidem Slávka s malou Nelinkou. V dnešním chmurném dni, kdy jsem měla plnou hlavu karantény, desinfekce v ní a koťat, to byla velmi vítaná pomoc. S úklidem ostatních kočiček jsem se nemohla dostat. Děvčatům mockrát děkuji! Slávka přivezla kočičkám od kolegy kapsičky Kitekat a paštičky. Kolegovi kočičky děkují!

Heřmánek i po antibiotikách hodně prská a musí zůstat v kleci. Strašně tam vyvádí. Jen mám obavu, aby se rýma neopakovala v takové tendenci jako minule, kdy byl Heřmánek týden na infuzích.

Slávečkovi léčba rýmy snad pomohla. Občas prskne i někdo další. Vždycky jsem měla z rýmy respekt. Nyní mi to připadá jako nic proti starostem o koťata.

Přeji krásný večer, Míla

 

OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA