Zpravodajství ze 7. a 8.8.2018

Srdíčko černé koťátka Maryška dnes dopoledne dotlouklo. Maličká Maryška k nám byla přivezena v neděli ve velmi špatném stavu, s vodnatým průjmem, vyhublá, s diagnóza panleukopenie. Okamžitě byla nasazena léčba, bohužel kočička byla moc malá – 600 gramů a nemoc v době přijetí již nějakou dobu probíhala. Je to moc smutné, když umře takto maličký, sotva narozený tvoreček.

Záhy přímo do Sluníčka přinesla paní nalezené, apatické, mourovaté kotě. Bylo nalezeno v parku v obci Bříza. Při nálezu tělíčko mrněte bylo poseto masařkami, které na kotě kladly vajíčka. V kožíšku po celém těle se to hemžilo blechami. Příšerný pohled. Kocourek musí být anemický, jak ho vysávaly. Dalo nám s Markétkou hodně práce než jsme blechy zlikvidovaly – pudr Bolfo, Frontline, koupel, Stronghold, odčervení. Blechy chlapečka musely příšerně trápit. Mrňous byl tak apatický, že si nechal všechno líbit a vůbec se nebránil. Po důkladném ošetření, zabalený v osušce, vyčerpaný usnul. Konečně se mu ulevilo, po odpočinku se i najedl. Doufejme, že to všechno zvládne.

Situace ve Sluníčku není vůbec příznivá. Koťata kočičky Perly mají stále příšerná očička. Každou hodinu kapeme nebo mažeme. Po konzultaci na veterinární klinice není jiné řešení než pokračovat v léčbě jako doposud. Kaliciviróza je snad nekonečná nemoc. Už to trvá skoro tři týdny. Ü maminky Glorie, koťata Cerťa a Blackie mají pořád uslzená očička. Bohužel je to asi důsledek ošklivé kallicivirózy. Jinak už je rodinka zdráva.

Špatná atmosféra je po celém Sluníčku, neboť kočičky jsou z velkého množství spolubydlících neustále ve stresu. Je mi z toho strašně smutno. Poslouchá neustálé syčení, rvačky, ostatních se toho bojí. Tak nevím, občas pochybuji, zda jsou tady kočky zachráněné, zda by jim nebylo lépe tam, kde byly nalezeny.

Dneska jsem měla velký strach o Borečka. Od ráno téměř nejedl. Teď v noci konečně vypil celou lahev, jak je jeho zvykem. Doufám, že mu nic nebude.

Kocourek Boxík je už zdráv, rentgen bříška to tak vyhodnotil. To je dobře a doufám, že to Boxíkovi dlouho vydrží.

Na veterinární klinice byla léčená nožička malé Aurynky pochválena. Rána je čistá, hojí se, i když je to běh na delší trať. V léčbě – v převazech, antibiotikách ještě nějaký čas budeme pokračovat.

Kalicivizóza u Lolly a Dušinky pořád pokračuje. Lollinka prská a má krvavý nosánek. Dušince se konečně otevřelo trošičku očičko, měla hodně nateklé spojivky.

Je to nekončící boj s nemocemi, s příjmy zubožených kočiček a dívání se smrti do tváře. Tak nevím, jak tohle všechno dopadne…… Míla
Příspěvek z Facebooku