Gargamel

Kocour Gargamel

REZERVACE

Pohlaví: Kocour
Věk*: 19 let
Kastrace: Ano
Čip: Ano
Odčervení: Ano
Očkování: Ano
Datum příjmu: 29.5.2018
Doba v útulku: 1 rok a 3 měs.
Umístění kocourka:Hlavní útulek - Dobříň
Virtuální maminka
nebo tatínek**:
Ivona Komárová, Eva Tomášková, Ginette Šianská, Monika Orlev
Sdílejte ZDE:

* Kočičkám, u kterých neznáme datum narození jsme stanovili jejich věk ve spolupráci s veterinářem.
** Virtuální maminkou nebo tatínkem se může stát každý, kdo chce finančně podpořit konkrétní kočičku. Zde najdete informace jak Adopce kočky na dálku funguje.

Dárek pro Gargamele

Snažíme se našim kočičkám a kocourkům zajistit tu nejkvalitnější péči, a to nejen v oblasti krmení, ale také veterinární péče. Bohužel se k nám často dostávají kočičky v žalostném stavu a právě náklady na léčení (zlomeniny, virové nemoci, průjmy, záněty očí apod.) jsou velmi finančně náročné. Každý Váš příspěvek nám nesmírně pomůže v péči o kočičky.


Pro Gargamele krmení na 1 týden
Podestýlka na 1 měsíc

Pár slov o kocourkovi

Dědulka Gargamel, možná tak starý ani není,  je původem z Roudnice nad Labem, z části zvané Podlusky. Podle stavu,ve kterém byl přijat si toho chudáček dost prožil. Jeho zdravíčko si prošlo mnoha útrapami, jako jsou záněty, svrab v uších až po horší věci jako jsou rány na hlavě. Ty jsou s největší pravděpodobností po diabolkách, asi sloužil jako cvičný terč, jednu si bude nosit „na památku“ do smrti v kožichu, nijak mu nevadí. Zjizvenou tkáň má jako důsledek většího poranění kůže ze rvačky, od psa nebo od horké vody či jiné nepříjemné látky, pro tuto variantu hovoří i rozmístění zjizvené tkáně. Gargamel prošel léčbou s ATB, dostával podpůrné prostředky na růst srsti, vitaminy a mast na kůži. Větší trápení má s oušky. Řešilo se, zda bude potřeba podstoupit resekci vzhledem k pokračujícímu nádorovému bujení na obou ouškách.  Mazání oušek však problém neodstranilo, tak bylo přistoupeno k amputaci ušních boltců.  Gargamel je naprosto úžasný kocour, který prošel i změnou z rebela v adoptivního tatínka/dědečka koťat. A i když ouška jsou trochu poznamenána, člověk musí uznat, že je to prostě nádherný pan kocour. Je to mazel s velkým srdcem a po tom, čím si prošel za svůj život, si zaslouží své doma mezi polštáři na gauči, v peřinách nebo u krbu.

Kocourek našel domov