Minie

Kočka Minie

Pohlaví: Kočka
Věk*: 5 let
Kastrace: Ano
Čip: Ano
Odčervení: Ano
Očkování: Ano
Datum příjmu: 3.10.2021
Místo nálezu:Budyně nad Ohří
Doba v útulku: 1 rok a 1 měs.
Umístění kočičky:Hlavní útulek - Dobříň
Sdílejte ZDE:

* Kočičkám, u kterých neznáme datum narození jsme stanovili jejich věk ve spolupráci s veterinářem.
** Virtuální maminkou nebo tatínkem se může stát každý, kdo chce finančně podpořit konkrétní kočičku. Zde najdete informace jak Adopce kočky na dálku funguje.

Dárek pro Minieho

Snažíme se našim kočičkám a kocourkům zajistit tu nejkvalitnější péči, a to nejen v oblasti krmení, ale také veterinární péče. Bohužel se k nám často dostávají kočičky v žalostném stavu a právě náklady na léčení (zlomeniny, virové nemoci, průjmy, záněty očí apod.) jsou velmi finančně náročné. Každý Váš příspěvek nám nesmírně pomůže v péči o kočičky.


Pro Minieho krmení na 1 týden
Podestýlka na 1 měsíc
Pro Minieho granulky nebo konzervy na 2 týdny
Veterinární péče
Měsíční náklady na Minieho

Pár slov o kočičce

Aktuální info: Minie je úžasná, mazlivá a naprosto čistotná kočička. Potřebuje klidný domov buď jako jedináček nebo s jinou klidnou kočičkou. Je to submisivní kočička, které trvá než si zvykne na ostatní kočičky a těch dominantnějších se vyloženě bojí. Podobně to má i člověkem, nemá ráda změny, déle jí trvá než získá důvěru k nového člověku. Když však zjistí, že jí nic nehrozí, umazlila by se. Je strašně hodná, nekonfliktní, neútočná, prostě podřízená kočička. S člověkem, kterého si zamiluje by chtěla být neustále, vrní, vyžaduje pozornost, hlazení, umí si o to i říct. Potřebuje nový domov, kde bude mít k dispozici zkušeného páníčka kočkaře, neboť s velkou pravděpodobností přesun do jiného prostředí způsobí Minie opět velký stres, který se bude projevovat odmítáním potravy, schováváním se po dlouhou dobu. Proto bude třeba zaujmout k Minie laskavý přístup, brát jí do roku, chlácholit, krmit stříkačkou, nebude to lehké, ale po zhruba měsíční době Minie ke svému novému člověku neskutečně přilne, bude vyžadovat jeho přítomnost, bude velmi mazlivá, hodná, milá.
V létě roku 2017 byla přijata do Sluníčka 2 koťátka z Budyně nad Ohří. Chlupatá holčička byla pojmenována Minie, bílomourovatý chlapeček dostal jméno Elvis. Sourozenci putovali do depozita u Jitky na „vymazlení.“ Jitka se mrňatům hodně věnovala, takže záhy začali ztrácet plachost, což nás potěšilo. Netrvalo dlouho, o sourozence projevila zájem milá paní a odvezla si je po domluvě do nového domova.
Brzy poté jsme dostali zprávu s fotkami chlupáčů a paní psala, jak je ráda, že je má a jak jí obohatili život. Zprávy s fotkami jsme dostávali i nadále, např. z oslavy druhých narozenin, z fotek bylo znát, že kočičákům nic nechybí. Postupně zprávy měly delší interval, ale to je běžná situace, že po několika letech nám lidé nepíší už tak často, ale omezí se např. na pozdravení k Vánocům a pod.
A pak přišel šok. Po 4 letech od adopce, v říjnu 2021, nám majitelka napsala, že chce sourozence vrátit, že jsou velmi nečistotní, že změnila zaměstnání, což viděla jako příčinu změny v chování kočiček. Zůstali jsme jako opaření, ale lidé mají ve smlouvě, že je možné kočičky kdykoliv vrátit. A tak se také stalo. Dalším rozčarováním bylo, že v očkovacích průkazech měli chlupáči poslední záznam ještě od nás, z r. 2017, takže nebyli ani jednou přeočkováni. Je vedlejší, co si myslíme my, ale každopádně u nás oba chodí normálně na záchůdek od chvíle, kdy se vrátili. Od jejich návratu v říjnu min. roku se stalo jenom jednou, že bylo načuráno mimo, a to tehdy, když chuděrka Minie zapadla ve stresu za skříň, když hledala úkryt. Oběma byly provedeny odběry, ledviny i moč. cesty neprokázaly žádnou patologii.
První 2 týdny po návratu do Sluníčka byly čirým zoufalstvím pro ně i pro nás. Oba byli zalezlí pod gaučem, nejedli, nepili, došlo i na pokusy krmení stříkačkou, které také odmítali. Postupně se přestávali tolik bát, ale Minie je stále velmi obezřetná. Ovšem když zůstane ve večerním klidu sama s mazlící rukou, umí si to užít převelice. Elvisek je statečnější. Jejich dušičky dostaly velký zásah a dostávají se z toho jenom pomalu. A takové to byly mazlicí kočky. Je nám z toho smutno a je pro nás noční můrou, že se adopce někdy nevydaří i přes velkou snahu a pečlivý výběr. Stává se to a vždy z toho máme nedobrý pocit.
A tak tady společně válčíme, jsou oba extra, mají separé v podkrovním pokojíku, nicméně to není vůbec ideál. Elvisek jde občas navštívit hlavní útulek, ale Minie je takový bojínek, že se před další kočkou schová. Je to trápení pro ně i pro nás. Nikdo na ně nemá čas a oni by to tak potřebovali…mít člověka jenom pro sebe.

 

Kočička našla domov