Rolnička – Rolfo

Kocour Rolnička – Rolfo

Pohlaví: Kocour
Věk*: 7 měsíců
Kastrace: Ano
Čip: Ano
Odčervení: Ano
Očkování: Ano
Datum příjmu: 20.8.2022
Místo nálezu:Bříza
Doba v útulku: 5 měsíců
Umístění kocourka:Hlavní útulek - Dobříň
Ev. číslo:2737
Sdílejte ZDE:

* Kočičkám, u kterých neznáme datum narození jsme stanovili jejich věk ve spolupráci s veterinářem.
** Virtuální maminkou nebo tatínkem se může stát každý, kdo chce finančně podpořit konkrétní kočičku. Zde najdete informace jak Adopce kočky na dálku funguje.

Dárek pro Rolnička – Rolfo

Snažíme se našim kočičkám a kocourkům zajistit tu nejkvalitnější péči, a to nejen v oblasti krmení, ale také veterinární péče. Bohužel se k nám často dostávají kočičky v žalostném stavu a právě náklady na léčení (zlomeniny, virové nemoci, průjmy, záněty očí apod.) jsou velmi finančně náročné. Každý Váš příspěvek nám nesmírně pomůže v péči o kočičky.


Pro Rolnička – Rolfo krmení na 1 týden
Podestýlka na 1 měsíc
Pro Rolnička – Rolfo granulky nebo konzervy na 2 týdny
Veterinární péče
Měsíční náklady na Rolnička – Rolfo

Pár slov o kocourkovi

Rolničce při kastraci nebyly nalezeny vaječníky ani děloha, je to tedy nakonec kocourek Rolfo. Vzhledem k handicapu byly nalezeny varlátka úplně jinak posazení, roztroušené. Rolfo absolvoval další operaci řitního otvoru, neboť se mu těžce tlačilo a kakalo. Měl maličko rozšířenou část střeva, kde se mu hromadila stolice, zadeček mu byl též upraven. Nyní čekáme, zda se jeho potíže konečně zlepší.

Bílá, maličká kočička byla odložena v poli nedaleko obce Bříza, kde byla viděna dva dny za sebou. Poté co se dostala do Sluníčka, dostala jméno Rolnička. Rolnička je hluchá, proto hlasitě o sobě dává vědět. Je to krásná bílá kočička, vyhublá, při příjmu vážila pouhých 720 gramů. Bohužel jsme zjistili, že má vrozenou vadu vyměšovacího ústrojí. Podstoupila operaci a v současné době je v rekonvalescenci. Dělá nám radost, daří se jí vykakat, sice po částech, ale není ucpaná a je veselejší.

Na vyšetření na veterinární klinice nám sdělili, že její vrozená vada je jiná než Vafličky, naší bývalé svěřenkyně, která mě podobný problém. Holčička měla zcela ucpaná střeva stolicí. Musela absolvovat zákrok, který sice dopadnul dobře, avšak Rolničku ještě čeká další o operace. Čůrání má Rolnička naštěstí v pořádku. Je plná života, chce žít. Po velice náročné operaci se dala rychle dohromady a měla velikánskou chuť k jídlu.

Zeptejte se na Rolnička – Rolfo

Zavolejte nám na tel. číslo 606 689 254 nebo 606 371 414 (ve dnech PO až PÁ vždy 17-20 hod., SO a NE kdykoliv přes den) nebo nám napište a my se Vám ozveme zpět.

DALŠÍ KOČIČKY K ADOPCI