Vitanka

Kočka Vitanka

Pohlaví: Kočka
Věk*: 7 měsíců
Kastrace: Ne
Čip: Ano
Odčervení: Ano
Očkování: Ano
Datum příjmu: 11.1.2021
Místo nálezu:Roudnice nad Labem
Doba v útulku: 3 měsíce
Umístění kočičky:Hlavní útulek - Dobříň
Virtuální maminka
nebo tatínek**:
Miroslava Křižanová
Sdílejte ZDE:

* Kočičkám, u kterých neznáme datum narození jsme stanovili jejich věk ve spolupráci s veterinářem.
** Virtuální maminkou nebo tatínkem se může stát každý, kdo chce finančně podpořit konkrétní kočičku. Zde najdete informace jak Adopce kočky na dálku funguje.

Dárek pro Vitanka

Snažíme se našim kočičkám a kocourkům zajistit tu nejkvalitnější péči, a to nejen v oblasti krmení, ale také veterinární péče. Bohužel se k nám často dostávají kočičky v žalostném stavu a právě náklady na léčení (zlomeniny, virové nemoci, průjmy, záněty očí apod.) jsou velmi finančně náročné. Každý Váš příspěvek nám nesmírně pomůže v péči o kočičky.


Pro Vitanka krmení na 1 týden
Podestýlka na 1 měsíc
Pro Vitanka granulky nebo konzervy na 2 týdny
Veterinární péče
Měsíční náklady na Vitanka

Pár slov o kočičce

Aktuální info: Zlatíčko Vitanka přece jen vidí, očičko, které se předčasně rozšilo se lepší a druhé se bude v týdnu rozšívat. Tak doufejme, že uvidí ještě více. Vitanku špatný zrak nijak neomezuje. Je to závisláček na lidech, leze po nohách, usadí se za krkem, pořád by nejraději byla přicuclá na člověku, je to její opora.

Vitanka se v areálu Vitany v zimě točila dokola, nevěděla, kam  utéct a díky tomu se podařilo ostraze firmy kotě odchytit. Holčička měla zcela zalepená očička, rozsáhlé léze v pusince, na jazyku, kalicivirózu v plné „parádě“,  teplotu pouze 34 st.C, šance na přežití byla minimální – zahřívání, infuze, antibiotika, vitamíny, atd., navíc zcela plaché kotě. Vitanku se nakonec podařilo zachránit!

Její očička zůstanou však hodně poškozena, nyní stále v léčbě, nevíme, jak to dopadne, zda Vitanka bude alespoň trochu vidět.Nakonec díky ustavičné péči se z Vitanky stal závisláček na lidech, je to i díky špatnému zraku. Nejraději by celý den ležela člověku na klíně,  za krkem, na břiše. Ostatního kontaktu s jinými koťaty se straní, díky špatnému zraku se cítí nejistě.

Zeptejte se na Vitanka

Zavolejte nám na tel. číslo 775 684 051 (ve dnech pondělí až pátek vždy po 16. hodině) nebo nám napište a my se Vám ozveme zpět.

DALŠÍ KOČIČKY K ADOPCI