Večerní zpravodajská relace ze Sluníčka ve zkratce…
10.2.14

– Růženka je na tom o naštěstí konečně lépe, dala si hovězí, byla na záchodku. Dokapává poslední infuzi.

– Damián je lepší, krásně baští, ale občas ještě pšíkne.

– Dneska máme nový příjem. Kocourek Oříšek z Litoměřic. Ležel na náměstí na kapotě auta a hodné paní si všimly, že tam leží kočička ve špatném stavu. Přivezly jej do Sluníčka. Z Oříška lezly blechy horem dolem. Na fotkách to není vidět, ale je katastrofálně pohublý. Navíc má velmi podivnou hlavičku. Snad mu tam netlačí nějaký hnus. Ale to je moje osobní černoscénářová fantazie a určitě se nepotvrdí, doufám. Míla říká, že na ohmat jí to tolik nepřijde, ale že má tu hlavu divnou. Je moc hodný, nechá se hladit. Teď hodně odpočívá, krásně se nabaštil. S odčervením se počká. Je tak hubený, že se Míla bojí, že by mu to mohlo takto rychle ublížit. Zítra ho čeká prohlídka na veterině v Litoměřicích.

– Kupka už chodí regulérně dovnitř, přeci jen uznal, že teplo je teplo a že mu nic nehrozí.

– Kocourek Tedy už se také víc otrkal. Neplíží se po útulku, jako myš, ale jeho sebevědomí pomalu vystrkuje růžky.

– Sněžence přišly výsledky, je negativní na toxoplasmu, nepřišly však stále výsledky nejdůležitější – Míla bude zítra do laboratoře volat, zda se to někde nezatoulalo. Pokud budou také v pořádku, začne se nová a snad účinná léčba.

– Moc děkujeme paní Adině Kleinové za krásné naušničky, které nám zaslala a my je budeme prodávat v charitativním krámku. Také děkujeme Zuzce Kovářové za příspěvek pro její virtuálně adoptovanou Lindušku.

Dobrou noc, Tereza

Oříšek

na dobrou noc přikládám fotku Oříška