Zpravodajství z 16.2.2014, tentokrát od Míly.
Dnes k nám přijela kočička až z Turnova, jmenuje se Sonička, je starší, černobílá a má velkou rýmu a boule v bříšku. Byla zachráněna díky jejím nemocem z venku, kde již dlouho

žila.Byla na veterině, dostala antibiotika a bříšku se jí bude hloubkově vyšetřovat v týdnu. Skoro nejí, nemá chuděra žádný čich. Vrní při hlazení, ale bříško jí bolí.

Oříšek už zase nejí, snědl jen dva kousky hovězího syrového masa, koupila jsem ho jemu a Soničce. Maličkou Gourmetku, do které se včera s chutí pustil, do této doby nedojedl, nesnědl ani půlku té maličké konzervičky.

Damiánek byl také na veterině ohledně přetrvávající hnisavé rýmě. Nelze udělat rozbor nosního stěru z důvodu užívání antibiotik. Damiánek je celý natěšený ke hrám s ostatními koťaty. Kouká na ně krz klec a strašně rád by za nimi. Je už dlouho v kleci, je mi ho líto.

Dnes absolvovala očkování Inuška, Zuzanka, Sofinka, Tedy a Sašenka. S Tedíkem to byl boj ho dostat do přepravky. Přitom si již hezky hraje s ostatními a nechá se pohladit. Trochu se při pohlazení krčí, když zjistí, že nehrozí žádné nebezpečí, užívá si to.

Sofinka je moc hodná a milá kočička. V náručí okamžitě vrní a mazlí se. Je to báječné stvoření.

Sněženka má otevřenou klec, ale vyjde z ní jen málokdy a to ještě jen na chvilku. Všech okolo ní se bojí. Zvracela, mám podezření, že je to po lécích, které užívá.

Moc tu chybí Růženka, musím na ní pořád myslet. Už zbyla ze tří sester jen Matylda. Růžena je naší první kočkou v letošním roce, která nás navždy opustila.

Fabián je taková „piraňa“, pokud jde o maso, okamžitě se ho zmocní, ať je jakkoli velké, vrčí, je skoro nepříčetný, když se někdo přiblíží. Nemáme v kuchyni šanci ho nějak usměrnit.
Ale je strašně milý, chtěl by se pořád mazlit a hlavně mluví. Všude vleze, často je někde nechtěně zavřený a to hned křičí jako o závod.

Přeji Všem čtenářům dobrou noc a přežijte pracovní dny v pohodě.
Míla

Soňa