Večerní zpravodajská relace ze Sluníčka ve zkratce…
17.2.14

Bohužel mi nejde dovolat se Míle, v Dobříni prostě blbne signál, napíšu tedy alespoň to ne přiliš radostné co vím, ale prve chci poděkovat hodným dárcům…

– Moc děkujeme Tereze Trojanové a Mirce Šupíkové za jejich pravidelný příspěvek pro kočičky ze Sluníčka, veliký dík také patří paní Lence Tomášové za příspěvek kočičkám, Kája posílá své díky svým adoptivním, virtuálním maminkám Benešovým a děkujeme společnosti Nativia za příspěvek spojený s Valentýnskou výstavou.

– Sonička dnes podstoupila operaci. Byl jí vyndán z břicha poměrně veliký nádor. Soňa je stará kočička. Je dost pravděpodobné, že se rakovina „prorostla“ i dál do těla, jsou to černé scénáře, ale je to jedna z dost možnýchvariant. Samozřejmě bychom byli šťastni, kdyby se vyndala boule a byl pokoj a kočička by byla zdravá a spokojená a kdo ví, třeba to zvládne. Micinka operaci zvládla úspěšně. Nyní je na klinice a odpočívá. Zítra se vrací do útulku.

– Překrásný Oříšek svůj boj nevyhrál. Je nám to moc líto. Byl to kocourek opravdu krásný a my doufali v jeho rozbaštění a pohodový život. Když ani ráno Oříšek nejedl, tak ho Míla krmila svépomocí, ale kocourek hned vše vyzvrátil. Odjel tedy na veterinu. Znovu mu byly měřeny ledvinové hodnoty a kocourkovi oproti minulému testování naskočily nahoru o 100%. Když byl minulý týden hospitalizován a na infuzích… nejspíš mu infuze krev zředily a teď enormě hodnoty zase vyskočily zpátky. Byl to nerovný souboj s ošklivým a silným, nefér hrajícím soupeřem – s absolutním selháním ledvin. Pro kocourka by byly další a další infuze jen prodlužováním trápení. Kocourek byl tedy v dopoledních hodinách uspán.
Milý Ořísku, vypadal si při svém příjezdu katastroficky, přesto jsme doufali, že se vybaštíš, plně vyzdravíš a budeš si užívat kocouřího života a třeba časem i nového domova. Míla v noci nespala, chodila na Tebe koukat, ale dnes taková bezmoc… Možná si se před týdnem v Litoměřicích ukázal svým nálezkyním právě proto, že už si zoufale volal o pomoc. Možná to zní divně, ale jsme strašně moc rádi, že si mohl odejít důstojně a ne sám. Věříme, že teď už je Ti u Velké Kočky líp, si spokojený a není Ti špatně. Nikdy na Tebe nezapomeneme.

Přikládáme fotografii na odlehčení – Pozdrav z nového domova posílá Motůrek

Motůrek
Tereza