Zpravodajství do 21.2.2018

Rezík má již ošklivou nemoc za sebou. Baští, tedy zůstalo mu pouze jedno oblíbené jídlo a to syrové hovězí zadní masíčko z mladého býčka (tak nevím, zda ho uživíme). I za vybíravý jídelníček jsme vděčni, že se Rézík má k světu. Naslibovali jsme mu hory – doly, tak teď musíme sliby plnit.

Kocourkovi Myšáčkovi se hodně moc zhoršila rýma. Stále ještě užíval antibiotika, ale najednou do včerejšího rána nás čekalo nepříjemné překvapení, úplně nudlemi zalepený Myšáček. Testy na FIV a Felv jsou negativní, Myšáček má opravdu špatnou imunitu. Dostal jiné léky, infuzi a dnes už je o dost lepší. Doufejme, že mu to vydrží. Dnes ji dal také hovězí zadní masíčko. Hlavně, že trošku papal.

Zamluvená rezavá kočička Oranžáda měla být v pondělí konečně naočkována, místo toho se jí vrátila rýma. Je to jako u blbých. Takže nové léky a žádné očkování. Asi se nového domova nedočká. Dnes je na to o hodně lépe, vše se však nějaký ten týden pozdrží. A to v horním pokoji pouze s Dušíkem, Rudíkem a Aluškou. Ostatní jsou v pohodě.
Dušík a Rudík už by mohli jít do nového domova, jsou zcela připraveni. Jsou to moc hodní kluci, nekonfliktní a krásní.

Maličká Mašlička je už téměř zdravá. Musí se však ještě celkově srovnat, posílit imunitu a pak teprve bude moci do nového domova.
Kočičky, které jsou krmeny v blízkosti holobytů mají vyspravené polystyrénové boudičky. Michal se Standou to tam kočičkám zvelebili, dali na boudičky nový igelit a přidali další dvě úplně nové. Je nutné tam udržovat pořádek, aby krmné místo nebylo trnem v oku. Je tam pořád hodně kočiček, původní počet byl 21. Byli jsme tam povoláni paní krmičkou, protože našla v boudičce jednu kočičku mrtvou. Kočička měla veliké bříško a tak se jí paní doktorka do bříška podívala, měla ho plné ošklivé vody. S vekou pravděpodobností se jednalo o FIP, byl to v minulosti kastrovaný, černý kocourek.

Včera jsme přijali bílomourovatého staršího kocourka z obce Brocno. Upozornila nás na něho slečna, která řikrmuje tamní kočičky u krámu, kde se zdržují. Přijatý kocourek je celý špinavý, s kašlem, rýmou, nemocnýma očičkama, ráno za ouškem a abcesem na tváři. Dostal jméno Brocík. Údajně měl majitele, kteří se odstěhovali, kocourka si vzali s sebou, ale on se vrátil do původní vesnice.Příspěvek z Facebooku