Zpravodajství do 26.7.2018

Pokračuje útulkový maratón především mezi nemocnými koťátky. Příjmy nemají konce. Od letošního jara jsme přijali 81 malých koťat. Letos bylo přijato celkem 173 kočiček, do nových domovů odešlo 135 kočiček.

Koťátko Aperolka od maminky Bohemky bude mít zřejmě poškozené levé očičko. I přes dlouhodobé užívání antibiotik, mazání a kapání léků do očiček, se Aperolce na oční rohovce udělal vřed, který praskl. Ostatní koťátka, její sourozenci, už jsou celkem v pořádku. Morgankovi a Balantínce ještě trošku teče z původně nemocných očiček, zřejmě jim po těžké infekci zůstanou poškozeny slzné kanálky.
U maminky Glorie to vypadalo, že otok očiček Blackie a Čerťi ustupuje. Po přidání dalších očních kapek otok spojivek opadl a já jásala. Zlepšení však trvalo jen jeden den, záhy očička zase otekla a rýma se i přes užívaná antibiotik rapidně zhoršila. Onemocnění dostal i Ervínek. Jediný Ivísek se drží. Jedná se pravděpodobně o kalicivirózu a to mají koťátka za sebou první vakcínu. Usuzuji z toho, že mají i krvavé nosánky.
Ivísek odjel ve středu do nového domova. Jeho adoptivní rodiče na něho čekali téměř od jeho narození. Každý týden se na něho jezdili dívat, Ivísek krásně prospíval, i s jeho sourozenci byl zdravý. Když už byla koťátka připravena do nových domovů, měla před druhou vakcínou, tak onemocněla.

Černá kočička Perla byla pořád příšerně hubená, vážila 1,70 kg, konečně se začala spravovat. Pomohly až antibiotika. Její koťátka jsou na svůj věk malá a jejich zdraví je hodně křehké. Perla je sama ještě skoro kotětem, koťátka nemohla porodit, rodila císařským řezem a pět potomků je pro ni řádná porce. Koťátka po léčbě antibiotiky a antivirotiky začala lépe jíst, víc si hrát a konečně více rostou. Radost však netrvala dlouho, několik dní po vysazení antibiotik dostalo koťátko Mondík rýmu a zanítilo se mu očičko, naštěstí pořád baští. Velikou starost mi dělá kotě Kokešek, zhubl, má žlutou stolici, musí se ručně krmit. Jeho stav se i přes léčbu zatím nelepší.

Nově přijatý malý, mourovatý chlapeček Mark s hodně zanícenýma očima, bude s největší pravděpodobností na levé očičko úplně slepý. Očičko je v tak velikém zánětu, že se bude muset vyndat. Ještě týden se budeme pokoušet léčit. Pravé očičko je hodně poškozené, ale doufejme, že Mark uvidí alespoň obrysy. Je to ohromný mazlík s velikou chutí k jídlu. Člověk by nad ním brečel, musí si ho zamilovat, i kdyby nechtěl.

Koťátka z Dobříně od pískovny pořád jen baští a baští, asi prasknou. Očička se jim o hodně zlepšila, v léčbě však pokračujeme.

Černobílý kocourek Cíťa i přes dlouhodobou léčbu antibiotiky má trošičku výtok z nosu. Hnis z ohromného abcesu kolem očička už ustoupil. Je to veliký mazlík, je nekonfliktní, spíš se bojí ostatních kočiček.
Kocourkovi Gargamelovi ubývají ušní boltce. Jedná se rakovinu, boltce se proto nutné odstranit. Nechtělo se nám do toho, bude to pro kocourka další bolest, ale je to jediné řešení, jak mu prodloužit život. Je to zlatíčko, pomáhá mamince Ruměnce s péčí o koťata. Ruměnka chudák adoptovala koťata všechna cizí koťátka, která jsme přijali.

Lumpíkova ošklivá rána z prasklého abcesu se krásně hojí.

Kocourek Smouki si vydobyl místo v bytě, ve velké útulkové místnosti se mu nechtělo být. Je docela hodný, jen občas slyším nějakou šarvátku, většinou s Loretkem. Dnes ráno jsem ho dokonce přistihla si hrát s Tamarkou. Možná nebude muset být jedinou kočkou v domácnosti.

Moc bychom potřebovali domov pro bílorezavou kočičku Alušku. Je v útulku téměř rok, pořád je bojavá, vyděšená, nedělá jí dobře tolik koček pohromadě, nemá tu kvalitní život. Vloni vychovala koťátka a teď tu trpí. Je neustále zalezlá pod nábytkem, vyleze až, když je klid a nepohybují se kolem žádní lidé. Velké množství koček jí též nedělá dobře. Kdo by mohl dát domov této krásné kočičce, hodně by jí pomohl. Určitě by uvítala i procházky po zahradě.

Maličkému Borečkovi jsou dnes tři týdny. Váží 282 gramů. Je u nás od svého prvního dne, přišel ještě olepený od plodových obalů s váhou 67 gramů, nechtěl papat, nepřibíral, nevzdávali jsme to a vyplatilo se. Je to nádherný bílý uřvánek s rezavými flíčky. Moje miminečko, miláček. Nyní mu maličko zlobí pravé očičko, ale to zvládneme.

Očičko začalo červenat i malé Dušince. Dušinka se velkou kámoškou s Lollinkou, do nového domova je třeba, aby šly holky spolu. Lolla i Dušinka konečně krásně prospívají, lítají, hrají si, je radost je pozorovat.

Mourovaté kotě s delší srstí Vltavka zase ubyla na váze. Pořád mňouká, nehraje si s ostatními koťaty, maminka Ruměnka si odhání, nejsou na ní ostatní hodní. Takže putovala do bytu. Uvidíme, co se z toho vyklube, doufám, že ne Fip. Kotě je hodně závislé na lidech, pořád mňouká, chce se hladit.

Koťátka z pole od silnice na Prahu – Gregorek, Vasylek a Kolja rostou jako z vody, rýma mají už vyléčenou, jsou úžasně mazlivá a brzy budou moci odjet do nových domovů.

Včera jsme přijali kotě Miletku, kterou nalezli zachránci našeho Uzlíčka a Knoflíčka. Dva dny mňoukala ze špejcharu až odtud spadla na zem a konečně se osiřelé kotě muselo řešit. Miletka je krásná mourovatá holčička s bílými ponožkami, trošku je bojavá, zřejmě se tam původně i narodila a nikdy nepřišla s lidmi do styku.

Dalším přijatou kočičkou je dlouhosrstá, mourovatá, dvouletá kočička Ronja, která byla původně Sluníčková. Byla odchycena v roce 2016 na sběrném dvoře v Roudnici nad Labem, záhy byla umístěna do nového domova. Nyní však nám byla z rodinných důvodů vrácena. Ronja byla původně plaché kotě, v novém domově se vymazlila, byla však jedinou kočičkou a tak je nyní vyděšená, zoufalá, doufejme, že se u nás trošku aklimatizuje a brzy zase najde domov a to napořád.

Dalším přijatým kocourkem je bílorezavý kocourek Boxík, který se ocitla na okraji obce Bechlín. Mohl by zde zůstat, nálezci by ho i krmili, kocourek však odmítá žít venku, chce žít uvnitř domu s lidmi. To se nálezcům nelíbilo, neboť sami mají pět kočiček a Boxík si vybojovával prvotní místo. Kocourek jsme tedy přijali na kastraci a k ošetření ran, které má po těle. Je plný blech. Protože nyní přijímáme kočičky pouze v ohrožení života, nevím ještě, jak kocourka budeme po ošetření řešit. No vrácení zpátky alespoň do snížení stavu ve Sluníčku by nám pomohlo, ale asi nebudu toho schopná.

Kocourek Doníček po chemoterapii dostal příšernou rýmu, špatně se mu dýchalo, teklo mu z nosánku, z pusinky, byl na tom opravdu bídně. Rýma je už fuč, Doníčkovi poměrně rychle zabraly antibiotika.

Nejmenším Sluníčkovým svěřencům Strakáčkovi a Troubíčkovi bude v sobotu 14 dní. Po prvních dnech, kdy jsme vyloženě zápasili o jejich život, rostou kluci jako z vody, krásně sají z lahvičky. Nyní jsou na dovypiplání v depozitu u Martiny. Tak doufejme, že se klukům bude i nadále dařit a vyrostou z nich kluci jako buci, jako tomu je u Knoflíčka a Uzlíčka.

Děkuji Vám všem za přízeň a podporu, děkuji všem dobrovolníkům za to, že jste se mnou. Milana Petrásková
Příspěvek z Facebooku