Zásobička pro Sluníčka

2. 1. 2014

 Objednávali jsme konzervy a steliva ze Zoohitu. Stálo to něco málo přes 11 tisíc a placeno bylo ze sbírkového účtu, kam se také ukládají peníze na „pro jistotu“. Už se těšíme i na balíky, které jsme objednávali v rámci kočičího přání.

 

 

Zpravodajská relace 2.1.14

– Na Inuščino mazlení a nakrucování zřejmě neměla vliv vůně sava, jak jste si mohli včera přečíst. Holčička se nám začala mrouskat. To by jeden koukal, jak hned ožila. Nicméně na kastraci jít zatím nemůže, ale hned jak jí to zdravotní stav dovolí, tak jde.

– K Opavské čtyrce v neděli přibudou další dvě kočičky z této kauzy. Obě mají zánět v očičkách. Jedna z nich už oko nemá, ale údajně je stejně zánětlivé. Kočičky nám dovezou přátelé ze Srdcem pro kočky, kteří mají cestu přes Moravu. Kočička bez očka se prý jmenuje Zuzanka. Želvovinové kotě, které přijede (holčička) jméno nemá. Kdo první navrhne jméno tady do komentáře, tak se holčička tímto bude honosit. Podmínka: Nesmíme mít ve Sluníčku například dvě Barunky…

– Když jsme u té Barunky. Je to také kočička, která by umístěním jistě velmi ožila. Miluje přítomnost člověka, mazlení (dneska na pomocnici Marice úplně visela), nevadí jí ani ostatní zvířátka, ale to veliké množství v útulku, to úplně dobře nenese.

– Dneska dorazily další balíky ze Stromu přání. Snaha kočičky s dárky vyfotit tu je. Byla přizvána naše dobrovolnice Marika, jako posila. Nicméně je to dost obtížné , dnes už pár fotek přidám. Největší sranda bude vyfotit Růženku a Matyldu (neviditelné dámičky) na krásném, novém škrabadle…. uf!

– Kočky si balíky užívají. Cupují papíry, prohánějí se v krabicích.. Tak si říkáme, zda by se jim příští rok nemělo zadat do přání spíše „bublinková fólie, balicí papír, faktury, krabice…“

– Stále nám hodní, kočičí Ježíšci posílají peníze na dary ze Stromu přání! Mnohokrát děkujeme. Také děkujeme Romankám Krejčovým za jejich příspěvky pro Kulíška a Motůrka… Oba už také vyhlížejí (i když velmi zhoršeným zrakem) své budoucí páníčky. 

Dobrou noc, Tereza

 

Zpravodajská relace 3.1.14

– Náš Dudlík dneska málem přišel k úrazu. Stačila chvilka nepozornosti a už si oblafnul kožíšek plamenem svíčky. Naštěstí se mu nic nestalo, jen ve vzduchu zavál smrad spálených chlupů. 

– Přišly výsledky rozboru stolice od Bertíka. Míla mi jmenovala všechny ty potvory co rozbor našel, ale já si ty latinské názvy opravdu nepamatuji. Dobrá zpráva je, že se vším z toho už tu zkušenost je a ví se, jak na to.

– Bárny už tolik Flíčka nezlobí. Z Bárnyho se klube poměrně kontaktní kocour. 

– Mnohokrát děkujeme Ježíškům ze stromu přání , všechny naše kočičky již dárek dostaly, ještě jich pár nemá naplněnou misku.

– Rozhodla jsem se dnes zmínit kočičku Lucinku. Je v útulku opravdu dlouho, nic o ní nepíšeme, protože je zdravá a není o ní moc vědět. Lucinka je 1,5 roku stará kočička, jako koťátko ji i sourozence přivedla na zahradu jednoho domu kočičí maminka. 
Lucinka je povahově velmi zvláštní kočička. Ráda asistuje při práci, je velmi učenlivá a zvídavá. Je na ní vidět, že by ráda bližšího kontaktu (nakrucuje se, předvádí se otíráním o pejsky, o zeď), přesto však mazlení zatím neé. Potřebovala by domov s výběhem na zahrádku a člověka s trpělivostí, určitě by časem mazlení uvítala.

Na dobrou noc přikládám Lucinky fotografii…

Lucinka
Tereza

 

 

Zpravodajská relace 4.1.14

– Dnes jsem byla v útulku na návštěvě, takže mám zprávy z první ruky.

– Do nového domova odjel dneska kotěcí fešák Sergi. Bude bydlet nedaleko Roudnice a bude mít jednoho kocouřího kamaráda. Držíme palce!

– Inuška je mazlítko, ovšem na Bertíka nemá. Sotva slyší pootevření dveří, tak už vítá a vítá. Amálka se časem také víc osmělí. Potřebuje čas.

– Maceška je poťouchlo. Furt samé mazlení, roztomilkování a pak najednou pěkně kousne a zase mazlení a nevinný kukuč. Je k sežrání.

– Nejstatečnější kočkou útulku se stává prima kočička Čudla. Jako jediná neutíká před vysavačem. Naopak se ho snaží ulovit a dát mu co proto. Je to veliká sympaťačka.

– Za Kupkou dnes byla jeho jediná a milovaná Marcelka. Je to k neuvěření. Opravdu se s ní mazlí, vrní, zbožňuje jí. Před ostatními prchá. I když malý pokrok taky udělal. Už neutíká před lidmi tak zběsile pryč.

– I když vím, že u Míly se mají kočičky skvěle, tak je mi líto, že nemají svůj domov. Každá je něčím tak vyjímečná. Od plachého, ale srdečného Kupku, přes handicapovaného, ale aktivního Kulíška, po kontaktního ťulpase Čendu, či nevyzpytatelnou a zranitelnou Malvínku… Nechce se mi věřit, že pro každou z těch koček není někde ten pravý páníček.

Dobrou noc, Tereza

 1185459_250034501827827_743214787_n

 

 

Adélka – nový příjem

5. 1. 2014

 Právě přijel nový přírustek – minikotě, tříbarevka Adélka. Není v zrovna dobrém stavu, je zablešená jako psí bouda, svrabu plno… Je moc hezká. Večer napíšeme víc.

 

Zpravodajská relace 5.1.14

– Dnešek byl ve znamení vítání nových Sluníček.

– Adélku k nám přinesla naše podporovatelka. Našla ji, jak mňouká u silnice. Měla ji u sebe přes noc. Adélka má kožíšek plný breberek, ale u uši. Jsou jí tak tři měsíce, takže malé pískle. Je moc hezky zbarvená. Jistě, až se zbaví těch potvor, najde brzy domov.

– Popelka a Zuzanka: Holčičky jsou z Budišova, z kauzy, ze které je i naše kvarteto (Vendulka, Inka, Bertík, Amálka)… Máme tu tedy sexteto z Moravy. Zuzanka je celá vyděšená, zřejmě z dlouhého cestování. Má ušní svrab, ale asi i něco víc. Když se dotknete uší, tak křičí a naříká. Asi má ještě ke svrabu zánět sluchovodu. Obě holčičky mají zánět spojivek. Zítra pojedou na kontrolu k doktorce, zda mohou dostat kortikoidové kapky. Pokud by totiž byla poškozená i rohovka, tak by kortikoidy nadělaly veliký průšvih. Pokud bude rohovka v pořádku, tak kortikoidy holkám velmi urychlí léčbu očí. 
Zuzanka je jednooká. Údajně jí oko někdo vystřelil, podstoupila operaci a poté šla do příšerného prostředí do Budišova. Má to velmi těžké.

– Amálka, jediná, která má normální stolici a je zdravá byla přesunuta do hlavní místnosti, aby něco nechytla. Všem se totiž průjem zase zhoršil. Jsou na dietě. Na kuřecím a rýži. Sice to teď asi půjde u Amálky hůř s vymazlováním. Bude mít více možností se zašít, ale Míla se nedá!

– Aktuálně je ve Sluníčku STOP stav! Do konce týdne by měly dorazit další tři kočky. Dva malí zrzečci ze skládky a jeden přítulný mourek. Rezervace možné již teď .

Adélka

Dobrou noc, Tereza

 

Zpravodajská relace 6.1.14

– Čenda byl na očkování. Byl na něm až teď, protože do nedávna bral antibiotika. Zkoušíme čtyrkombinaci. Je v tom vakcinace i proti rýmě. Zkusí se tak pár koček oočkovat, jestli to zabírá a zda se to finančně vyplatí.

– Zuzanka s Popelkou byly na veterině také. Rohovky mají v pořádku, začínají se tedy kapat kortikoidy.

– Popelka je hodně kontaktní princeznička a Vendulka má konečně kamarádku na hraní.

– Zuzanka není moc spokojená. Je vidět, že je hodně nervózní celá. Není divu – poslední doba pro ní byla hektická a předtím úplné peklo.Dobrá zpráva je, že na rozdíl od jejích opavských kolegů nemá průjem. (Nemá ho ani Amálka, jak jsme včera psali. Ta byla přesunuta do hlavní místnosti, je zdravá.) Do jídla se Zuzka vrhá se vší chutí.

– Adélka (včerejší příjem) je rozverná a mazlivá, dělá v kleci brikule a kotouly. Je to sranda na ní koukat. Je to pěkný jedlík.

– Dneska byla na návštěvě Klára Kress a přivezla kočkám dárky. Děkujeme a fotky sem dodáme .

– Děkujeme paní Dáše Kalvodové a Patrikovi Pýchovi za příspěvek pro naše útulkové svěřence. Děkujeme také Ježíškům ze Stromu přání. Kočičí přání je nádherná acce a dnešní půlnocí končí. Děkujeme, že jste koupili dárky všem přihlášeným kočám ze všech organizací. Na útulkové projekty můžete přispívat nadále. Také děkujeme Marice za organizování aukce, jejíž výtěžek jde Sluníčkům do bříška. Neváhejte a zapojte se do dražby .

Dobrou noc Vám i Vašim chlupáčům, Tereza

 

Zpravoodajská relace 7.1. a 8.1.2014

– Včera mi stávkoval internet, takže se omlouvám za absenci zpravodajství.

– Kája začal frkat. Dostává antibiotika, dědoušek jeden. Zase začínají boje s Kájou při podávání léků. On má na jeho věk velikou šťávu a pro pohlavek nejde daleko.

– Kočičkám z Opavy se viditelně lepší oči. Průjem ustupuje, ale hodně pomalu. Podle toho, co ukázal rozbor stolice a podle toho co kočky dostávaly za léky by správně žádný průjem neměl být. Zítra se s nimi jede na kliniku do Litoměřic.

– Malá Adélka je skvostná, ouška má už mnohem čistší, dobírá léky. Moc by chtěla z klece ven za svými kamarády.

– Motůrek je pěkná potvora. Není zrovna přívětivý k Amálce. Amálka byla zalezlá pod postelí, dneska už pozoruje dění ze škrabadla. Je těch změn asi na ní přespříliš. Hlavně, že je zdravá.

– Žofinka: jediné Julinčino dítě, které nenašlo domov… Je zesourozenců nejplašší avšak né úplně. Nechá se mazlit a nosit v náručí. Problém je to, aby jste jí vůbec chytili a v tom náručí mohli pochovat. Zasloužila by si víc času.

– Pokud jste nám v roce 2013 přispěli na kočičky, buď přímo na účet, nebo materiálním darem, tak Vám pošleme potvrzení o daních. Kdo má zájem, pište prosím do mailu svou trvalou adresu a adresu kontaktní.

– Posíláme veliké díky Zuzce Srovnalové za příspěvek kočičkám a Kláře Mrázové za finanční podporu pro Adélku (Klára je Adelčina nálezkyně a zachránkyně)

Na dobrou noc přikládám fotku Žofinky…

Žofinka
Tereza

 

Zpravodajská relace 9.1.

Terku nechám dneska zase trochu vydechnout, má hodně jednání ohledně Sluníčkové umísťovací výstavy.

Protože průjem u kočiček z Budišova přes dosavadní léčbu stále pokračuje, i když není tak velký a hlavně silný, jely kočičky na další veterinární vyšetření. Byla jim naordinována dieta, budou jíst pouze dietní granule od Royal Caninu, dostaly jiná antibiotika a vyšetřují se z trusu další paraziti, kteří se z běžného parazitologického vyšetření trusu nezjistí. Zítra v poledne se dle jeho výsledku rozhodne další léčba. Kočičky byly pochváleny, že se krásně spravují, rostou, jsou prý skoro „tlusté“, ale to se mi nezdá, jsou nádherné a Bertík zmohutněl, vypadá to, že vyrostl. V ordinaci se mu líbilo, šmajchloval se k sestřičce a klidně by tam asi i zůstal bydlet. Inuška se také hodně líbila, je čisťoučká, běloučká a hezky zakulacená. Vendulka je prý také krásná a „tlusťoučká“. Očička Bertíka ještě nejsou v pořádku, kapeme další kapky. Zuzanka a Popelka s námi nebyly, ale dostaly na doma stejné léky jako ostatní.

Včera večer byla zamluvena Adélka, přijede si pro ni paní Ivana až z Moravy a ještě si vybere k Adélce nějakou černou kamarádku. Je to dobře, protože je Adélka stále v kleci. Nyní je již zdravá, ale není naočkovaná a na zemi ve velké místnosti by mohla chytit rýmu a u koťat zase plíseň. Je to boj. 
Paní Ivana je naše příznivkyně, holky pojedou do skvělého osvědčeného domova, budu strašně moc ráda, že budou v dobrých rukách.

V sobotu přijede nový kocourek od Plzně, kterému držíme místo již asi dva týdny. Je to bezdomoveček. 

Dudlíkova plíseň se již trochu lepší, nyní se to bude obracet už k rychlejšímu uzdravování. Samozřejmě ji chytil i Fabián, ale v menší míře, přece jen jeho imunita je taleko silnější. 

Čudla trochu prská, má léky, ale brzy bude všechno v pořádku.
Ty nešťastné rýmy. Je to jako u dětí ve školce. Chvíli klid, z toho se těšíme jen krátkou bodu a pak zase nudlání, karanténa, nekaranténa. Co naděláme, jsme útulek. Začínáme s očkování čtyřkombinací, která je i na chlamydie, uvidíme, zda ubyde rýmujících kočiček. Vakcína se sice dražší, ale snad se to příznivě projeví na zdraví vakcinovaných kočiček.

 

Zpravodajská relace 10.1.14

– Máme poměrně dobré zprávy. Už dorazily další výsledky trusu od kočiček z Opavy. Isospora již zmizela. Nějaké bakterie tam ještě jsou, ale paní veterinářka říkala, že rozhodně nechceme vyhubit všechny, že to by také nebylo  dobré. Kočičky tedy dobírají léky a průjem by měl postupně vymizet. Už dneska byly v záchodcích šišky :).

– Míla je celá nervózní z toho, že Opavákům nemůže dávat ani dietní kuře s rýží. Říká, že jí nenáviděj a že jí jich je líto a házej na ní vyčítavé pohledy, když vidí, že jim sype do mističek jenom granulky. No uvidíme, jak dlouho bude Míla odolávat. Ideální by hlavně bylo, kdyby to za chvilku už nebylo vůbec třeba.

– Zuzanka není mezi ostatními kočičkami ve své kůži, je nejistá, útočí, ale zároveň se bojí. Přejeme si, aby věděla, že už není proč mít strach.

– V hlavní místnosti je to doopravdická zoo. Samé skoky, překážkové běhy, schazování věcí… Vládne tu absolutní kočičí pracka a anarchie.

– Bárny si vyskakuje na Amálku. On je obrovský, ona taky není žádné tintítko, ale Bárny by narozdíl od ní mohl sebevědomí rozdávat. 

– Merlin, Daneček a Oliver (sourozenci) jsou snad jediné kočičky, které jsou spolu vysloveně v harmonii. Mají se moc rádi. Olizují se, myjí se a mazlí se. Nejkrásnější však je, že k nim patří i starší Flíček, který jim dělá tatínka a opečovává je.

– Dnes byly ve Sluníčku úžasné návštěvy. Pani Hellichová s rodinou a Klára Mrázová. Děkujeme za dary pro kočičky (fotky budou, jen konzervy od Kláry se nestihly nafotit – byly velmi rychle snědeny našimi nenasyty).

– Již dorazily úplně všechny balíčky ze Stromu přání. Přes víkend se budou fotit naše modelky s dárky. Pravda, s objednávkou Royal Caninu jsme to trošku popletli – poslali se peníze na účet a pak přijel vůz s tím, že se to má platit na dobírku. Balíky se tedy zaplatily z peněz na uhlí a pak se z účtu vybraly (cca 4.500,-), Royal Canin nám poslané peníze vrátí zpět na účet. Znovu, ale proto, že je to důležité a cítíme velkou podporu, děkujeme všem Ježíškům z kočičího přání. Byla to krásná akce.

– Čerťajs děkuje Honzovi Gavlíkovi za příspěvek pro něj, Linda posílá pozdrav a díky své mamince na dálku – Zuzce kovářové a my mnohokrát děkujeme jménem kočiček paní Jarce Chvojkové za příspěvek.

Dobrou noc, Tereza

Linda

 

Zpravodajská relace 11.1.14

– Dneska je fajn den. Přijela paní Špetlová s manželem. Mají od nás už jednu kočičku a dnes si adoptovali Adélku a Žofinku! Souhlasili s tím, že si Adélku naočkují. Svrab i blešky už byly fuč. Moc to přejeme také Žofince, která domov potřebovala, jako sůl, protože měla sklony k plachosti a tady nebylo tolik času věnovat se jenom jí. Je to poslední mimčo od Julinky, které stále nemělo domov. Tak teď je řada na samotné matce rodu – Julince.

– Dopoledne k nám přijela návštěva z Plzně a dovezli nový příjem. Krásného macka. Kocourka Maxmiliána. Kocour byl jimi dlouho krmený, taky proto je takové jméno to správné, postava tomu odpovídá. Bohužel se krmič bude stěhovat a kocourek je veliký přítula, trošku trouba. Maxík vypadá zdravě, jestli bude vše v pořádku pojede v pondělí na kastraci.

– Zuzanka jednoočková je strašně vděčný mazlíček, hned se řítí za Mílou i za návštěvami. Jen s ostatními kočkami má trošku problém, bojí se a preventivně se brání, i když jí nikdo nic nedělá. Pro Zuzanku budeme nejspíš hledat domov bez ostatních kočiček, což je vždycky trošku problém, ale třeba se to všechno ještě změní.

– Dneska byla Míla svědkem nádherného obrázku. Kupka byl v boudičce spolu s Čendou, zahřívali se a Bárny byl v boudičce pod nimi. Holt si dospěláci potřebovali udělat chvilku klidu bez zlobidel. Kupka se vůbec celkově čím dál víc lepší. Kdyby bylo léto a Míla za ním chodila víc do voliéry, tak už je jistě navyknutý mnohem více. Kupka by uvítal trpělivý domov s nějakou další kočkou.

– Moc se těšíme na příští víkend, na výstavu chovných koček, kam jsme byli pozváni. Přijďte se určitě podívat. Hotel Diplomat, Praha 6. Budeme tu s některými z kočiček i s obchůdkem. 

– Děkujeme krmičům a nálezcům Maxíka za příspěvek a Špetlovým za dárky. Vše nafotíme, teď je ale hodně běhání. Dofocují se poslední kočičky s dárky ze Stromu přání.

Na dobrou noc přikládám odkaz na sranda video, které nám přišlo e-mailem. A rychle do postelí! Nebo se už nemusíte dočkat místa…

Tereza

 

Zpravodajská relace 12.1.14

– Míla si pochvaluje dnešní den. Všechno uklidila, i si trochu odpočala. Měla čas na kočky. Prý jí nezlobí. Klid před bouří v podobě Motorova nočního řádění?

– Maxmilián pěkně smrdí. Už aby byl vykastrovaný. Zítra ho to čeká. Také pojedu na doočkování některé z kočiček.

– Fabiánkovi se pěkně rozjela plíseň. Míla říká, že vypadá jakočert. Místo rohů bílé lysinky na očima. Koupe se v přírodním roztoku, stejně jako Dudlík.

– Amálka je sice pěkná koulička a velká kočka, ale svým zvědavým a vykuleným kukučem silně připomíná vyjukané kotě. Amálka je kočka pozorovatelka. Bylo by fakt super, kdyby si jí někdo rychle adoptoval, aby na ní měl čas.

– Pokud někomu přebývá pletací vlna, tak prosíme nevyhazovat, Naše dobrovolnice vyrábí krásné věci do obchůdku a vlna je nedostatkovým zbožím. Sbíráme tedy vlnu! 

– Dneska takto ve zkratce dle hesla: žádné zprávy, dobré zprávy!

Dobrou noc, Tereza

 

Zpravodajská relace 13.1.14

Dnešní den byl náš nový přírůstek Maxík na kastraci. Ještě, že již mám manžela čerstvého důchodce a mohu částečně alespoň návštěvy veteriny o všední dny přesouvat na něho. Byl to hrozný stres, když jsem to musela zvládnou během 30ti minutové polední pauzy, jet domů 5 km pro kočičku, předat ji veterináři na kastraci, rychle se vrátit do práce a večer co nejrychleji ji zase vyzvednout. Veterinář i já máme stejnou pracovní dobu, muselo se na mne na vet. čekat. Maxík je v pořádku. Je to úžasný mazlínek, nekonfliktní kocourek, jakoby tu žil od narození. Doufám, že mu to vydrží. 

Ve velké místnosti nám to zase začíná kýchat. Jinak jsou všechny číči čilé, z Bárnyho se vyklubal neobytný mazlivec. Nemohu skoro nic napsat, neboť mám okamžitě min. šest koček na klávesnici – Čudla, Motůrek, Bárny, Kulíšek, Merlin, Oliver, Maceška, Nina.

Dudlínek mi připadá, že má pořád smutné oči. Hraje si, baští, lítá s koťaty, no nevím….maličko tedy šilhá, nevím, zda je to tím.
Plíseň se už lepší, tak uvidíme.

Jůlinka se stále snaží z velké místnosti do kuchyně, daří se jí to a líbí se jí tam. Není tak tolik kočiček.

Amálka chrnívá za mou postelí na dece nebo vysoko na škrabadle. Když ji spící pohladím, drží, jinak prchá. Ven do voliéry chodí také ráda.

Zuzanka se začala mrouskat, válí se po zemy a pořád by se jen mazlila. Ani na ostatní kočky tolik nevrčí a nesyčí. 
Kočičky Vendulka, Bertík a Popelka by se pořád jen hladily, vlezly by mi nejraději až na hlavu. Akorát Inuška zůstává chladnou, když přijdu. Dneska přiskočila k Popelce na škrabadlo a bila ji. To mě dost překvapilo, neřekla bych to do ní. Chudinka, je taková bojavá, bojí se koček i lidí.
Bláhově jsem si myslela, že bude průjem již za námi. Dneska ráno byly všechny hovínka stále řidší a dvě byly mimo záchod, úplně kašovité. Po poradě s paní veterinářkou dostaly zase nové léky. Snad to nikdy neskončí. Kočičky vypadají dobře, mají dietní kvalitní granule, očička jsou už téměř vyléčená, ale ten průjem? Poslední rozbor trusu již nic neukázal. Tak zase další léčba. Chtěla bych se s nimi už jen mazlit a ne je stresovat nekonečným podávání léků.

 

Zpravodajská relace 14.1.14

– Maxmilián je po kastraci v pořádku a je to velmi, velmi vhodný adept na adopci. Mazlík, překrásný kocour a pohodář.

– Dneska byla veliká očkovací akce, která se na veterině smrskla na malou očkovací akci. Vyjeli Fabián, Flora, Filoména, Dudlík, Amálka a Bárny.

– Paní veterinářka řekla, že první čtyři jmenované nenaočkuje, protože by vakcinace tolik dobře nepůsobila, protože donedávna brali léky, které by očkování mohly jakoby „vyrušit“. Takže veliká akce se přesouvá na příští týden. Hezké je, že rodina Petrásků byla pohromadě, protože vyjeli všichni, aby se přepravky unesly.

– Amálka má za sebou první naočkování. Po vzoru Čendy se zkouší čtyrkombinace, která má za přídavek i vakcínu proti chlamídiím. Pokud se ukáže jako dobrá, budou pak takto očkováni všichni příchozí.

– Bárny byl na přeočkování a paní doktorka rovnou okoukla píštěl v jeho pusince (díra) a moc si pochvalovala, že se mu to stahuje. Je také pravda, že Bárny už nemá problémy. Díra by se měla časem plně zatáhnout.

– Stolice moravských kočiček, které jsou v karanténě ve sklepní místnosti se zase o stupínek zlepšila. Měly by začít s novými léky, ale dnes jedny dobraly a tak je Míla nechce tolik pěchovat, takže chvilku počká, zda se stolice zlepší/zhorší a podle toho se léky nasadí.

– Dneska přišel krásný dárek – malované obrázky do obchůdku od paní Šedivé. Míla sem ještě vloží foto, aby jste se mohli pokochat a navnadit na nákup. Děkujeme!

– Mnohokrát děkujeme hodným dárcům, kteří myslí na útulková zvířata.
Veliké díky patří všem, kdo posíláte příspěvky na pražského kocoura Čerta v rámci sbírky, kterou Sluníčko zaštiťuje. Jména dárců jsou zveřejněny v události viz odkaz níže.
Také mnohokrát děkujeme Lucii Merliac za příspěvek pro její virtuálně adoptovanou Gitušku, Marice Štieberové za peníze pro její Terezku, Kačce Kalibánové za příspěvek na její Amálku a paní Haně Švarcové, Elišce Zahrádkové a Zdeňce Hegerové za příspěvek kočičkám. Obrovské díky patří i těm, co nám posíláte peníze na pomoc s financováním Valentýnské výstavy. Děkujeme úplně všem hodným dárcům. Bez Vás by to opravdu nešlo.

Dobrou noc, Tereza 

Zpravodajská relace 15.1.14

– Dudlík, Fabián a Flora jsou nejzlobivějším triem útulku. Míle mladší dokonce spadl Fabián do vany, naštěstí tam nebyla horká voda.

– Dneska se ozýval po útulku kočičí křik. Míla mladší se tedy po zážitku s Fabiánem rozeběhla hledat co se děje. Nakonec se křik ozýval ze sklepní karantény od opavských kočiček. Zuzanka mydlila trumpetku Bertíka. Na Bertovi byl znát strach, prý se klepal a nesměle se oháněl.
Zuzanka tedy musí na čas do klece. Je v kleci v hlavní místnosti. Spodek je pro vechny prostě moc malý, kočky se bojí Zuzky, Zuzka koček. Nikdo se nemá kam schovat. Hlavně se bojíme o Zuzky oko, které jí zůstalo, aby jí při rvačce někdo neškrábl. Zatím to vypadá, že Zuzce klec vyhovuje, protože tam k ní nikdo nemůže. Uvidíme, jak se to vše vyvine. 

– Míle se vůbec nelíbí oko Kulíška. V nejbližších dnech pojede Kulíšek na veterinu do Litoměřic. Na oko už zřejmě nevidí vůbec a nějak se bíle zakaluje a je na oku vidět, že pořád pracuje. Možná bude nejlepší variantou oko vyndat. Uvidíme, co na to řekne paní doktorka.

– Hledáme dobrovolníky na páteční pomoc se stavěním klecí. Je to od 16:00, hotel Diplomat, Praha 6. Připojíte se? 

– Mnohokrát děkujeme všem za příspěvky na pražského Čertíčka a také děkujeme paní Libušce Hellichové za nákup dvou andělských obrázků i za příspěvek pro kočičky, veliké díky posíláme Terce Trojanové, Haně Zulákové, Ivušce Safari, Mirce Šupíkové a Šárce Prucknerové za finanční pomoc sluníčkovým kočkám. Kája posílá poděkování Lence a Olze Benešovým za jejich pravidelný příspěvek pro něj.

Dobrou noc, Tereza

 

Zpravodajská relace 16.1.14

Dnes opravdu hodně ve zkratce…

– Inuška měla dneska mazlivou a vrnivou.

– Kočičky Bertík, Zuzanka a Popelka mají úplně tuhá hovínka, dneska je Míla viděla na záchodku. U Vendulky a Inušky se přesně neví, ale v toaletce průjem nebyl. Snad to zase nezakřikneme. 

– Kulíškovi se kape do očí, na úterek je objednaný k paní doktorce přes oči.

– Zuzanka se mrouská, je nám jí líto. Ono mrouskání kočičku dost unavuje, když nemá pro sebe kocoura. Ale jinak se zdá býti v kleci spokojená. Po kastraci jí zkusíme pustit do velké místnosti. Snad se nebude prát. Musí se střežit její jediné oko. Zuzanka má také stolici v pořádku.

– I v našem útulku jsou takové poloplaché kočky (některé naprosto plaché), ale i ony by si zasloužily domov s trpělivým pánem. Jmenovitě: Malvínka, Kupka, Lucinka, Matylda, Růženka, Matylda.. Každá je plachá tak nějak po svém. Některá víc, některá míň, ale všechny svým způsobem člověk zajímá a zvědavost po sblížení v nich je.

– Maceška a Julinka se tak nějak plynule přesunuly z hlavní místnosti do kuchyně. Rozhodnutí to bylo, světě div se, jich samotných. Nějak se ten systém rozdělení koček začíná rozpadat.

– Macešce od malinka teče trošičku z očí. Není to nic infekčního. Má to souvislost se slznými kanálky. Paní doktorka tenkrát říkala, že je možnost zkusit to trochu poupravit při kastraci. Ta čeká Macešku zanedlouho, ale i teď si jí už můžete osvojit. Jak píšeme, nejedná se o nic tragického, nebo přenosného.

– Probíhá chystání na mezinárodní výstavu koček, která se bude konat o víkendu. Chystají se věci do krámku, fotky koček na nástěnku, očkovací průkazy, deky do klecí, popisky… Nezdá se to, ale zabere to spousty času + samozřejmě klasická útulková rutina (záchodky, podávání léků, odhánění koček od klávesnice…) Zkrátka toho má Míla hodně, ale přesto je celá natěšená na výstavu.

– Dneska přišel balík plný Probiotik od Lenky Vavruškové. Mnohokrát děkujeme. Je to pro nás pomoc, protože probiotika se vždy kočenkám dávají spolu s atb a podávání antibiotik tady rozhodně není vyjímkou.

– Viděli jste už promo video naší nadcházející umisťovačky? Ne? Koukněte na odkaz níže. Za vytvoření originální upoutávky děkujeme adoptivní rodině Jitušky/Nuclear Holocats

– Veliké poděkování posíláme Libušce Hellichové, Janě Čížkové a Petře Netopilíkové a O.S. Mazlíci v nouzi za finanční pomoc. Také děkujem dárcům za příspěvky v rámci sbírky na léčbu Čertíčka z Prahy.

Dobrou noc, Tereza 

 

 

Zpravodajská relace 17.1.14

– Dneska odjel do nového domova mazlík roku – Maxmilián. Bude v domečku se zahrádkou a bude mít ještě jednu kočičí kamarádku. Jeho novou paničkou je dcera paní Libušky Hellichové, která nás velmi podporuje a pomáhá toulavým kočkám. Držíme palce!

– Zuzanka dnes podstoupila kastraci. Vše proběhlo v pořádku, ještě je tedy trochu malátná, ale už se začíná rozkoukávat.

– Děkujeme mojí mamce Janě za to, že byla pro Sluníčko vše chystat na nadcházející víkendovou výstavu v Diplomatu a a na akci se moc těšíme!

– I ve Sluníčku se na výstavu pilně chystáme. Zítra se odjíždí brzy ráno.

– Na závěr dnešního zpravodajství mám smutnou zprávu. Adélka, která před necelým týdnem spolu s Žofinkou odešla do nového domova k báječné rodině Špetlových dnes v noci odešla k Velké Kočce. Adélka začala před dvěmi dny zvracet a dneska v noci na veterině zemřela. Způsobilo to zřejmě masivní začervení jejího drobného tělíčka. Adélka byla samozřejmě odčervená avšak škrkavky v ní prostě zůstaly, což jsme nevěděli. Neblinkala, hovínka byla v pořádku. Jsme zase u toho, že koťata bez péče nemají na ulici co dělat, nekastrovaná kočka ven nepatří, což ale všichni víme a milované Adélce těmito řečmi nepomohu. Milá Adélko. Moc nás to mrzí. Byla jsi báječná holčička, zvědavá, mazlivá a legrační princezna. Moc děkujeme paní Špetlové za nesmírnou a krásnou péči, kterou Ti poskytla, je nám to líto a nikdy na Tebe nezapomeneme.

Dobrou noc, Tereza

 

Zpravodajská relace z 18.1.2014 od Míly.

nes ráno jsme jeli – já, Flíček, Lucinka, Jůlinka, Oliver, Merlin, Nina a Maceška na umísťovací výstavu při mezinárodní výstavě koček do Prahy, do hotelu Diplomat. Po cestě kočičky žalostně mňoukaly a mě bylo velmi smutno. Výstava byla fajn, mám ráda kolem sebe lidi podobného smýšlení, co se týká zvířat. Tentokrát navštívilo útulkové kočičky ohromné množství lidí, což jsem právě na této výstavě nikdy nezažila.

Do nového domova odjel Oliver, jel ke stejně staré nalezené kočičce do domečku se zahrádkou. Moc mu držím palce, aby tam byl šťastný a zdravý.

Některé útulky umístily docela hodně kočiček, což je moc dobře, neboť venku čeká na uvolnění místa v útulcích spousta dalším opuštěných kočiček.

Dnes také odjel do nového domova Bárny, jel do bytu k dalším kočičkám k naší velké příznivkyni. Paničku má skvělou, hlavně, aby si sedl s ostaními kočičáky.

Děkuji Janě Michlanové, že se mnou sdílela dnešní výstavu, protože Terezka a Denisa onemocněly. Sama bych všechno velmi těžko zvládala. Jana byla velmi akční v prodeji v našem charitativním krámku, tak i u kočiček. Děkuji Denise a Terezce, že přesto, že byly nemocné, tak nakonec nám i tak přišly pomoci.

Z Prahy jsme přijeli s novým přírůstkem, s asi 8mi měsíční hnědomourovatou až mramorovanou kočičí holčičkou. Toulala se již druhým dnem jedním pražským sídlištěm, chodila za lidmi a naříkala. Je na lidi zvyklá, neumí žít bez domova. Pojmenovala jsem ji Sašenka. Kočička je zdravá, vypadá, že i v dobré kondici, není nijak zanedbaná. Domluvili jsme se s paní, která pro kočku hledala umístění, že se po sídlišti vylepí plakáty s fotkou, zda ji někdo nehledá. Mohla se dostat na ulicí, leknout se něčeho a třeba nevěděla, jak se vrátit domů. Věřím, že ji někdo hledá. No uvidíme, zda to není další kočička, kterou se někdo zbavil uprostřed sídliště, kde je hodně lidí.

Zítra ráno nás čeká další výstavní den, nejedu konečně sama, jede se mnou Marcelka Kupková, bude veseleji. Přijde i Terezka, tak se docela těším.

Přeji Vám všem dobrou noc a děkuji, že čtete zprávy o kočičkách.

 

 

Zpravodajská relace 19.1.

– Včerejší příjem – Sašenka z Prahy 4 je pěkné kvítko. Furt mňouká a je těžce sebevědomá. Zdravotně se zdá býti velmi v pořádku. Snad se o ní někdo přihlásí. Po okolí budou nálezci vylepovat plakáty. Je to malá, šílená, upovídaná kočka.

– Dneska byla výstava velmi úspěšná pro naší milovanou Ninu. Našla domov, kde bude s kocouřím kámošem a s početnou lidskou rodinkou. Nina si to potom všem, čím si v útulku prošla zaslouží.

– I Flíček, který byl na výstavě po oba dva dny našel své doma. Zaplaťpánbůh za to, protože ke konci výstavy už byl velmi rozrušený. Bude jedinýmkočičím pánem u dvou hodných lidí.

– Motůrek velmi okouzlil sympatický pár, je tedy závazně rezervovaný a krajem února pojede do nového domova ke dvěma kočičím kamarádům. Neodjel již dnes, protože budoucí majitelé rekonstruují byt.

– Mnohokrát děkujeme organizátorům za pozvání na super akci, děkujeme všem nakupujícím a dárcům a zamilá setkání. Dary Vám se za moment nafocené vložím, abyste se pokochali s námi. Také děkujeme Marcelce a Andrejce za potřebnou výpomoc na výstavě.

– Dle tradic, které se vážou ke Sluníčku a umisťovacím výstavám…. I dnes byl přijat další kocourek. Je ve velmi špatném stavu. Je z Litoměřic, dlouhosrstý, ale zároveň se srstí vypadanou a prořídlou. Přijel hodně špinavý, už podstoupil koupel. Je příšerně hubený a leze mu páteř, nevíme zatím zda je to odrostlé kotě, nebo dospělák. Opravdu je vychrtlý. Jmenuje se Teddy. Věříme, že až zmohutní a zase se osrstí, tak bude jako opravdový Teddy/Medvídek. Poslední info je, že se Míle nějak porouchal pc, takže nevím, zda Vám sem ještě dnes přibudou Teddyho fotky.

Dobrou noc, Tereza

 

 

Zpravodajství z 20.1.2014 od Míly.

Opravdu každý den máme jeden přírůstek. Před chvílí odjela ze Sluníčka Terezka s její maminkou Janou, přivezli kočičku Sněženku, kterou zachránily od smrti. Majitelé pětileté bílé kočičky objížděli veteriny a scháněli, kde jim ji usmrtí. Na jejich domovské veterině to paní vet. odmítla a když na další veterině seděli v čekárně, děvčata jim nabídla, že si kočičku odnesou. Kočika trpí onemocněním štítné žlázy, počůrávala se, údajně majitelku napadala atd. Kočička se tedy podruhé narodila, uvidíme, co nám řeknou další vyšetření a jak se chuděra bude chovat. Nyní spinká v kukani, spapala prášek, je hodně vystresovaná.

Dnes byla na kastraci Maceška, Filoménka, Čudla a Sašenka na očkování. Očkujeme již čtyřkombinací, tak jsem zvědavá na výsledek.

Merlin má od soboty rýmu, začal kýchat již ke konci výstavy v Diplomatu, byla to náročná sobota.

Tedy bere antibiotika na dýchací cesty a je moc hodný.
Šašenka už tak nahlas nemudruje, ale povídání ji zůstalo.
Je to ohromně krásná kočička.

Motůrek je zamluven. Zamluvil si ho pán včera na výstavě a dnes to jeho paní telefonicky potvrdila. Domlouvali jsme se, že je na kastraci ještě malý, ale dnes jsem viděla, že je nejvyšší čas. Zamiloval si Čudlu, je malá, ale Motůrek se jí také líbí. Dost mě zaskočili, Motůrek půjde asi raději již zítra na kastraci. S Čudlou ještě týden musím počkat, byla dnes naočkovaná.po dnešním telefonátě s paní zamluven.

Kočičky od Ostravy jsou v pořádku, Inuška a Popelka také absolvují co nejdříve kastraci.
Zuzanka je již po kastraci v pořádku. Byla v kleci ve velké místnosti a líbilo se jí tam, nechtěla z ní pryč. Potřebovala jsem však klec pro Sněženku a tak se Zuzanka usadila na kleci. Chce být sama, raději dál od ostatních koček, má ráda svůj klid. K ostatním do sklepa ji už nechci dávat, neboť bije hodně Bertíka a on se úplně třese strachy. Je to tam přece jen malé.

Přeji všem příznivcům dobrou noc.

Malé ohlédnutí za naší Ninuškou, která odjela do nového domova.

Nina

21. 1. 2014

Ninuška odjela včera do nového domova. Bylo to takové moje Sluníčko, vděčná holčička. Pamatujete si ještě, jak bojovala o svůj holý život? Tady jen malé připomenutí….. Určitě se bude mít už jen dobře. Nová rodina podává  zprávy o Ninušce, bude se mít dobře.

 

 

Zpravodajská relace 21.1.14

– Motůrek dnes musel podstoupit kastraci, protože se mu nějak zalíbila Čudla a museli být od včerejška odděleni. Ne, že bychom Motora nechápali. Čudla je moc krásná kočička, ale o nějaká nechtěná koťata rozhodně nestojíme.

– Dneska se ozvala paní, možná majitelka Sašenky, že postrádá takovouto kočičku a že se ztratila v těchto místech, odkud Saša je. Paní si není úplně jistá, ale je to poměrně pravděpodobné. Pošleme paní více fotek Sašenky a kdyžtak se případně možná majitelka přijede kouknout. Bylo by to skvělé.

– Sněženka baští léky vzorově, ale je hrozně vyděšená a nechce se jí do jídla, je celá v šoku. Dostane na přilepšenou hovězí, snad neodmítne. Teď nás čeká dlouhé období sbližování, uklidnění kočičky a hlavně to, abychom přišli na kloub její štítné žláze. Její původní veterinářka nám zaslala zprávu, kterou vezmeme do Litoměřic. Mezitím si jí může někdo adoptovat virtuálně – na dálku.

– Včera jsem byla v útulku (když jsme vezly s mamkou Sněženku) a hladila jsem Tedyho. Upřímně jsem něco tak hubeného nečekala. Je to hrůza. Je to opravdu chudák. Jsme moc rádi, že je v bezpěčí.

– Dneska měl jet Kulich a Motor na veterinu do Litoměřic, ale přehodilo se to na čtvrtek a vezmou sebou i Sněženku.

– Mnohokrát děkujeme všem podporovatelům útulkových koček. Děkujeme za peníze, které nám posíláte v rámci projektů nawww.kociciprani.cz/projekty, kde prosíme o podporu naší výstavy, také srdečně děkujeme dárcům posílajícím příspěvky pro Čertíka z Prahy jemuž sbírku zaštiťujeme.
Veliké díky patří také Daniele Dvořákové a Markétě Krejčové za příspěvek Sluníčkovým kočičkám a Renatě Hrabákové ze penízky za aukci

Motůrek

 

Zpravodajská relace 22.1.14

– Dneska byla na kastraci naše Inuška i Popelka. Holky to zvládly bez problémů.

– Na očkování byl Bertík s Vendulkou a Flora s Fabiánem na doočkování.

– Zuzanka zaujala místo nahoře na skříni v pelíšku a sleduje dění a odpočívá. Když sleze dolů, pěkně všechny kočky srovná, nažere se a zase se odebere na svůj pelíškový trůn. Hledáme pro Zuzku domov bez kočiček, možná s jednou, abychom to vyzkoušeli. Zuzanka je obrovitánský mazlík.

– Dneska ráno to v kleci Sněženky vypadalo, jako po výbuchu. Zřejmě jí v noci popadl záchvat. Ráno prášek snědla bez problémů, večer už to byl problém. Krčila se, ale i útočila a to dost razantně. Zabralo to pěknou chvilku. Míla říká, že z ní má Sněženka strach. Sněženka je jako extra plachá kočka, takové se obvykle vypouštějí zpět do původní lokality. Je to zvláštní. V pěti letech začne být takto neurotická. Zítra jede na veterinu. Teď Míla studuje veterinární zprávy od původní ošetřující lékařky, která měla kočičku v péči. Uvidíme. Možná bude třeba zvířecího psychologa. Když Míla položí ruku (v rukavici) do klece, tak po ruce chvilku Sněženka vyjíždí, ale pak už toho nechá a kouká. Podobný případ byla i Malvína a už je to něco úplně jiného. Ovšem Malvínka dnes velmi se zaujetím Sněženku pozorovala, tak doufáme, že se neučí novým fíglům:). Sněženka baští i použila záchodek a stolice je v pořádku. 

Na dobrou noc přikládám fotografii krásné a přítulné Zuzanky, třeba někoho zaujme a nabídne jí domov.

Tereza

 

Poděkování + krátká zpráva o Sašence

Ještě jsem zapomněla: Včera jsem psala, že se možná našla majitelka Sašenky. Včerejší dlouhé zkoumání a porovnávání fotek kočiček ukázalo, že se o Sašenku nejedná. Avšak úžasná zpráva je, že majitelka tu svojí kočičku dnes našla! . Sašenka je tedy k mání přátelé.

Tereza

 

O onemocnění Sněženky

 Hypertyreóza je onemocnění způsobené nadměrnou činností štítné žlázy, orgánu který se nachází na krku po obou stranách hrtanu. Tato žláza produkuje hormon štítné žlázy tyroxin, který napomáhá při regulaci metabolizmu vaši kočky .

Jestliže štítná žláza produkuje nadměrné množství hormonu, „vnitřní motor“ vaši kočky se přetáčí. Onemocnění se dá úspěšně léčit, ale neléčené končí smrtí. 

Co vyvolává onemocnění ?

Hypertyreóza byla u koček poprvé zjištěna až asi před 30 lety a je vyvolána nezhoubným nádorovým bujením štítné žlázy. Zatím se přesně neví, co nádorové bujení vyvolává. Onemocnění se vyskytuje převážně u koček středního a staršího věku, zatím co u koček mladých se vyskytuje pouze výjimečně. Je to nejčastější hormonální onemocnění starších koček. 

Jaké jsou příznaky ?

Prvním příznakem, že se něco děje, je obvykle značně zvýšená chuť k jídlu. I když vaše kočka žere podstatně víc, přesto ztrácí na váze a její kožíšek se stává drsným, matným a neupraveným. Dalšími příznaky jsou neklid, agresivita, třes, žízeň, časté močení, zvracení a průjem. Asi u jednoho z deseti případů jsou příznaky netypické, opačné než se předpokládá. Jsou to deprese, nechutenství a celková tělesná slabost. 

 

Zpravodajská relace 23.1.14

– Kulíšek, Motůrek a Sněženka dnes byli na litoměřické klinice, proto bude dnešní zpravodajský speciál zaměřený především na ně.

– Obavy o Kulíškovo oko se nepotvrdily. Paní doktorka rozhodla, že oko sice pracuje, ale vyndavat se nebude. Prý ho to rozhodně nebolí. Je důležité sledovat hlavně to zdravé, zda se nezhoršilo.

– Paní doktorka měla z Motořiska radost. Oči jsou prý v pořádku, budoucí majitelé se nemusí ničeho bát. Jen pokud by oči zarudly, tak se to pak řeší, ale vypadá to, že to nehrozí. Krásně si to kluk vybojoval.

– Sněženka dělala ráno v kleci zase móresy, ale lék vzala. Potvůrka má ráda tavený sýr a na jídlo se vždy po delším boji nechá zlákat. Klec v noci zase v záchvatu přeorganizovala. Na veterině byla moc hodná, ale to je jasný. Chudinka byla konsternovaná z dalšího převozu. 
Paní doktorka myslí, že Sněženka Hypertyreózou netrpí, nemá ani boule na krku. Hodnoty z původní lékařské zprávy jsou lehounce nad normou a majitelé zřejmě kočičce lék nepodávali. Takže to bereme, že od příjmu bude Sněženka lék užívat měsíc, poté vyšetření krve (veterinářka je docela přesvědčená, že hodnoty štítné žlázy budou ok a původní diagnosa se vyvrátí) a poté se budeme soustředit na neurologický problém. Přemýšlíme, jak natočit Sněženčino noční vyvádění v kleci. Už podle videa by mohl veterinární neurolog leccos poznat. Zřejmě nás však čeká vyšetření magnetickou rezonancí, které je dost nákladné. Budeme tedy rádi, když na něj Sněžence přispějete na účet číslo: 2500438542/2010, variabilní symbol 8. Je možné, že za měsíc bude se Sněženkou všechno jinak a rezonance netřeba, ale rádi bychom byli připraveni.
Sněženka měla po návratu z veteriny docela mazlivou náladu. Nechala se hladit, byla v klidu, nebyla zalezlá. Má ráda hlavně granule.

– Tedy je boží stvoření. Je moc hodný, všechno z klece pozoruje, je tak vděčný. Už se i trochu spravil. Míla si stále netroufá odhadnout jeho věk.

– Mnohokrát děkujeme za dárky, které dnes přišly do Sluníčka. Fotky během večera nahrajeme. Jsme za ně moc rádi! Také děkujeme dárcům pro Čerta z Prahy a paní Haně Břečkové za nákup v aukci.

Dobrou noc, Tereza

 

Zpravodajská relace 24.1.14

– Maceška dneska Mílu pěkně vyděsila. Na bříšku se ji utvořila boulička. Paní veterinářka naordinovala Macešce antibiotika. Jedná se „pouze“ o alergii na šití po kastraci.

– Ráno měla Sněženka zase v kleci, jako v chlívku, ale zato večer byla Sněženka při podávání léku.

– Čudla začíná zápolit s rýmou, ale je čerstvě naočkovaná, takže zatím léky žádné nedostne.

– Zuzanka si oblíbila postel Míly a pěkně se tam napasovala. Možná už není tolik moc nervózní z ostatních koček.

– Tedy dneska přišel o cucky. Ano, byly mu vystříhány. Tedy už má pěkné bříško. Teď ještě, aby se spravil celkově. Páteř pořád neuvěřitelně vystouplá. Kocourek na sobě pracuje. Baští o sto šest a je na něm vidět, že by móc rád z klece. Míla si stále netroufá odhadnout jeh věk. Velikostně vypadá na odrostlejší kotě, ale zuby všechny nemá… Uvidíme, až se spraví.

– Mnohokrát děkujeme paní Vopelákové, Blance Kronusové, Vendul Durak, Jakubu Peškovi, Denise Jonášové, Zdence Tomášové a Haně Kuhnové za příspěvky kočičkám! , Také dorazily bezva balíky od paní Kánské. Fotky jsou v příspěvku níž .

Dobrou noc, Tereza

Tedy

Zpravodajská relace 25.1.

– Dneska Míla uklízela a uklízela a Kulíšek asistoval a asistoval. Je to pomocník.

– Tedy už rýmu nemá, ale léky ještě dobírá. Už byl vypuštěn z klece a ostatní kočičky, zdá se, nese v pohodě.

– Již ani jedna kočka z Budišovic dlouho nezápasí s průjmem. Najelo se tedy na normální stravu. Za pár dní se asi kočky, co zůstaly v dolní karanténě přesunou do hlavní místnosti. Jen s Inuškou se ještě uvidí.

– Sněženka je dnes v dobrém rozpoložení. Nesyčí, nevrčí, nechá se hladit. Jen, když jí vlezl neomalený Kulíšek přímo do klece zkontrolovat misky, tak Sněženka syčela. Dnes kráska i zavrněla. Asi se cítí jistější, jenom to nesmíme zakřiknout.

– Zpráva dne! Do nového domova odjel zlobidlo Motůrek. Bude v bytě ještě s dvěma kocourky . Motůrka si jeho noví páníčci vyhlídli na výstavě v Diplomatu. Držíme palce!

Dobrou noc, Tereza

 

Zpravodajská relace 26.1.14

Dnes odjel do nového domova Bertík z budisovicke kauzy – jeden z týraných kočiček. Noví majitelé hned psali, jak dojeli domů, že je všechno v pořádku a ostatními kočičími obyvateli se zatím zžívá dobře. Jsem moc ráda.
Do nového domova odjela dnes i kočička Čudla. Měla trochu rýmičku a tak nám noví majitelé přislíbili, že ji budou hlídat a případně navštíví vet.lékaře. Čudla bude bydlet v domečku, spíše v bytě se čtyřletým chlapečkem. Venku jsou ještě dvě štěňátka plemene rotvailer a jezevčík, tak snad bude vše dobré. Paní je cvičitelka psů. Budeme čekat na zprávy a na fotky Čudlínky.

Dnes naše kočičky navštívila naše nová fotografka a nafotila téměř hodně kočiček. Mnohokrát jí děkujeme.

Hlásila se nám také rodina od Motůrka – nyní Damiánek, našel si prý v novém domově vše potřebné k životu – záchod, jídlo a lidskou postýlku, je to šikovný kluk a je v moc hezké rodině.

Mám také nádherné zprávy od Ninušky, mají ji všichni moc rádi, je již po kastraci a je úžasným mazlíčkem. Prostě si všichni v nové rodině takzvaně „sedli“.

Miláček Sněženka již vůbec neútočí, chodím ji hladit, občas vyleze z kukaně a kouká, nechala se hezky nafotit, snad to bude pořád lepší a lepší. Na zvědavé kočičky sice zasyčí, ale nebyla na ně zvyklá. 

Kočičky ze sklepa jsem přestěhovala do hlavní místnosti, vypadá to, že se jim tu líbí, mají velký prostor, všude šmejdí, zatím nejsou žádné konflikty. 

Dudlíkovi vypadla srst za ouškem, budeme se muse poradit s vet., jinak mu nic není a kůžičku tam má čistou. 

U naší paní veterinářky jsme byli zkontrolovat kočičkám Inušce a Macešce jizvy po kastrace a mají je dobré, Macešce se již boule ztrácí. 

Tedy se dost bojí, když se vypustí z klece, chudáka jsem ho našla schovaného v záchodku. Ale přede mnou neutíká, bojí se asi ostatních kočiček, velkého prostoru, nevím. Plachý rozhodně není. Je tak roztomilý, má nádherná kukadla, ale pořád špatnou srst, za to stále hodně napapané bříško. Byl hodně zanedbaný a ještě to bude chvilku trvat než se dá dohromady. Dušička je také pošramocená.

 

Zpravodajská relace 27.1.14

– Se Sněženkou je to jako na houpačce, zase je naštvaná, nechce se jí do jídla. Čeká jí spousta vyšetření, už je dohodnut přesný postup. Na mag. rezonanci zřejmě nepůjde, ale uvidíme. Držme jí palce. Ať už se tomu konečně přijde na kloub!

– Tedyho čeká rozbor krve, musí se zjistit stav jeho orgánů. Krásně baští, ale páteř pořád hodně vylezlá. Je to medvídek. Nechce však na volno do místnosti. Je tedy v kleci.

– Dneska další příjem. Překrásné, zrzavo-bílé kotě Damián. Vypadá velmi dobře. Není pohublý ani špinavý. Je nalezen přímo v Dobříni.

– Sašenka dnes podstoupila kastraci a zvládla to s grácií sobě vlastní.

– Dnes byly na návštěvě v útulku Klára Mrázová s kamarádkou. Dovezly dárky kočičkám. Moc děkujeme! 
Také děkujeme Gabriele Fůrové, Zuzaně Peterské, Ireně Paulové a Daně Korbenové za příspěvek kočičkám. Vendulka děkuje své virtuální mamince Vendul Durak a Sněženka Janě Michlanové za příspěvek pro ní.

Dobrou noc, Tereza

Hledá se kocourek Marley – nemá ocásek, bílý s černými fleky

28. 1. 2014

 Dobrý den, 

hledám kocourka Marlyho, bydlí v obci Račiněves, je pryč od rána 24.1., což je u něj na toto zimní období nezvyklé. Odešel ven vždy ráno a odpoledne když jsem přijela z práce už byl doma .
Kocourek je bílý, na hlavě a na zadečku má černý flek. Na krku měl zelený látkový obojek. Kocourek je dobře k poznání, nemá ocásek.

děkuji
— 
Martina Točeková, tel.725324745

 

Zpravodajská relace 28.1.

Máme zase o jednu kočičku více, je z Prahy, jmenuje se Janička, je jí údajně min. 17 let, žila ještě s jedním kocourkem na pozemku jedné polikliniky v parovodu, kde nyní staví parkoviště a díru k parovodu zadělají. Kocourek se bude ještě odchytávat. Janička je kastrovaná a kolik je jí skutečně let se můžeme jen domnívat. Je to plaché stvoření, chrní to v ní, byly nasazeny do jídla antibiotika.

Sněženka dne celkem není útočná, jenže nejí, absolvovali jsme krevní vyšetření a všechny hodnoty jsou v pořádku. Ja ještě dva výsledky budeme čekat. Dnes opět zvracela vodu.

Malý Damiánek asi neví, co je to kočkolit, neboť chodí na záchod kamkoli. Uvolnila se klec po šašence, která tam byla po kastraci a tak Damián putoval do klece, aby musek chodit na kočkolit. Uvidíme , zda to pomůže. Od rána do večera jenom papá, nemůže se jídla nabažit. Zatím se o něho nikdo nepřihlásil. 

Všechny kočičky po kastraci -Zuzanka, Popelka, Inuška a Maceška mají bříška už dobrá. 

Inuška velmi často pere Malvínku, ta se jí ohromně bojí, ale nelze to vyřešit. 

Vendulka nám začala již mrouskat, takže půjde již brzy na kastraci.

Dnes jsem vyzvedla na poště balík o paní Andrey s překrásnými obrazy do Krámečku, to je strašně fajn.

 

Zpravodajství ze dne 29.1.2014 od Míly.

Dnes byla Sněženka u veterináře, protože večer opět zvracela vodu a vůbec nepapá. Dostala injekce proti zvracení a vitamíny. Doufám, že se rozjí, jinak zítra bude muset dostat kapačku.

Malý Damiánek kaká a čůrá do mé postele, to se mi tedy moc nelíbí. Stále ho nosím do záchůdku, ale marně. Putoval na noc do klece, kde konečně čůral do záchůdku, ale ráno se strašně dobýval ven. Pustila jsem ho a on běžel přímo do mé postele se vykakat. Než jsem to uklidila, už tam byl připravený se vyčůrat. Opět šel do klece. Když jsem přišla z práce, měl chuděra velikou hnisavou rýmu, chuděra. Dostal tedy antibiotika a musí to v kleci tedy vydržet, stejně mu není dobře a tam záchůdek používá, třeba se napraví.

Inuška se strašně moc mazlí, když se mazlím s někým jiným a ona to postřehne, běží ke mě a snaží být v mazlení na prvním místě. S velikým nasazením se otírá o můj obličej, vlezla by nejraději až do mne, jak se hlavičkou tlačí. Kulíšek mi dneska byl hlavu, bylo to krásné. Kulíšek je takový optimista, s každým se snese, s každým si hraje, je úžasný až legrační.

Tedy už dobral antibiotika, krásně se mu zakulatilo nejen bříško, ale i zádíčka. Nechce však ven z klece, bojí se být s ostatními kočičkami. Takže pořád jí, baští a spí.

Mám velmi špatnou zprávu, kočička Týnka, která odjela do nového domova v prosinci z umísťovací výstavy, je hodně nemocná, s největší pravděpodobností má FIP. Moc mě to trápí, stejně tak u její novou rodinu. Ta koťata, to je trápení.

Kočička Janička – ještě však zcela nevíme, zda je to holčička nebo kluk, má zástřih na oušku, je tedy kočička kastrovaná. Je vyděšená, stále je v záchodku a vůbec ještě nejedla. Uvidíme, zda již zítra bude na tom lépe.

Sašenka je dva dny po kastraci, skoro nejí a zvrací. Dnes jí byly píchuty antibiotika a zítra pojede s manželem k paní doktorce. Je chuděra celá hubená. Snad to bude dobré.

Přeji dobrou noc.

 

Zpravodajská relace 30.1.

– Sněženka baští! Máme radost, že nemusela jít na kapačku. Pořád čekáme ještě na další výsledky. Má dneska mazlivou.

– Janička je opravdu holčička a ne kocour. Pořád je velmi, velmi vystresovaná. Dnes k ní přibyl Fanda, který je ze stejné lokality. Třeba bude Janička ráda, že vidí svého kamaráda a uleví se jí, že na to „neštěstí“ není tak úplně sama.

– Divoženka Janička si dneska nechala dát v klidu lék.

– Nováček Fanda má kolem očí vypadanou srst, asi z rýmy apod.

– Inuška v hlavní místnosti ožila. Hraje si, mazlí se. Má se ráda s Kulíškem.

– Damián se Sašenkou byli dneska na veterině a dostali „protizvracecí“ injekci, věříme, že se jim uleví. Možná útulkem prolétla nějaká viróza. Sašenka už baští.

– Moc děkujeme za příspěvek kočičkám Olze Ciglerové, Ivaně Mullerové, Lucii Zbrojové a Jiřině Elicerové.
Dobrou noc, Tereza

 

Zpravodajská relace 31.1.

 Damián bohužel stále nejí. Držme mu palce, maličkému…

– Fanouš a Tedy byli dnes na kastraci, zvládli to na jedničku.

– Sašence už je dobře a viditelně se jí ulevilo. Už zase hubuje ostatní kočičky a strhává na sebe veškerou pozornost.

– Popelka s Vendulkou se ze včerejška na dnešek prospaly ve voliéře. Míla je za žádnou cenu nemohla nahnat domů, tak to vzdala a holky si užily noční, šelmovité řádění.

– Dneska zpravodajství opravdu hodně stručné, protože se Petráskovi vydali „plesat“ a tak jsme si info předali v rychlosti.

Hezký víkend, Tereza