Zpravodajská relace 1.12.

– Dneska je smutný den. Stala se opravdu nešťastná věc. Náš milovaný a veselý mazlík Čiko odešel k Velké Kočce.
Čiko se poslední měsíc choval velmi přátelsky a aktivně. Miloval pronikání dveřmi a doprovázení Míly na každém kroku. Pomáhal jí při krmení kočiček z voliéry i při krmení Standy. Asistoval u všeho. Moc rád ale pronikal i ven. Třeba, když se věšelo prádlo. Zkrátka nemohl u ničeho ani za nic chybět. Čiko byl tip kocourka, před kterým „proplouváte“ dveřmi a stejně je to k ničemu. Byl rychlý a moc zvědavý. I proto bylo rozhodnuto, že se mu bude hledat domov se zahrádkou, aby svou energii mohl pořádně vybít. Dneska, jako každý den Čiko proběhl dveřmi, když Míla jela s Cipískem a Ninou na veterinární kontrolu. Okamžitě vyběhl do silnice a začal chytat spadané lístky. Celý zaujatý, jak on býval každou prací, kterou vykonával. Svědomitě a vesele. Než ho Míla stihla zavolat a dohonit, tak Čika srazilo auto. Míla to vše viděla a je z toho zdrcená. Čiko se po nárazu rozeběhl k domu a na chodníku padl. Okamžitě se jelo na veterinu, ale milovaný kocourek v autě zemřel.
Krásný a úžasný Čiko! Nikdy na Tebe nezapomeneme. I teď, když to píšu, tak se paradoxně usmívám, protože vzpomínám, jaký si byl. Jak si i mně, když jsem byla na návštěve utekl a proháněl si všechny po zahradě. Potom si se nevinně přišmajchloval a nechal se drbat. Je nám to moc líto. Je nám líto, že si se nedočkal nového domova a že si umřel tak mlaďounký, plný elánu a citu. Sbohem laskavý kocourku z Roudnice.

Dobrou noc, Tereza

Čiko

 

 

Přípravy na Vánoce

2. 12. 2013

Kočičky chystají vánoční dekorace. Jde jim to pěkně od packy.

 

vanoce
– Šmudla byl dneska na kastraci a vše proběhlo v pořádku.

– Filoména se chce dostat ze sklepní místnosti, kde je kvůli karanténě a vyvádí. Je tam se svými dětmi – Fabiánem a Florou. Zřejmě už má toho mateřství plné zuby.

– Cipísek je na tom zdravotně o mnoho lépe a hned je to vidět. Začíná mlátit Čendu. Čenda je sice větší, ale je takový klidný. Čenda se ho bojí. Míle je ho velmi líto. Zasloužil by láskyplný domov.

– Dnes byli na doočkování Bobeš s Týnkou.

– Dneska si kočičky pochutnaly na pečených kuřatech, které jim Míla specielně připravila. Baštily o sto šest. Jó, ve Sluníčku mají kočičky pečená kuřata a pan Petrásek obědy, které rozváží pečovatelská služba… Mílo, Mílo…

– Hledáme dobrovolníky (chlapy), kteří by v pátek od 18:00 pomohli se stavěním klecí na umísťovací výstavu v Praze, Jindřišské ulici.

Mnohokrát děkujeme hodné paní Jarmile za příspěvek pro kočičky ze Sluníčka.

Dobrou noc, Tereza

 

 

Zpravodajská relace 4.12.

– Dneska ve Sluníčku další příjem. Kočička Čudla. Je to mladá, ale dospělá kočka. K člověku se má . Zítra doplním info – odkud pochází apod.

– Začíná nevraživost mezi dospěláckým, kocouřím obyvatelstvem. Bárny vs. Flíček vs. Cipísek vs. Čenda. Bárny má před všemi navrch a dovoluje si. Působí jako přitroublý medvídek, ale to rozhodně není.

– Z dlouhosrsté krasavice Filoménky se začíná klubat pěkná mazlivka. Ráda by z karantény pryč a daleko od svých dětí. Pěkně k Míle, ale musí to vydržet.

– Za nedlouho si budete moci adoptovat Motůrka. Motůrek zřejmě ani nebude potřebovat kapání do očí. Handicap má. Špatně vidí. Ale nijak mu to nevadí. Je moc krásný. Opravdu „červený“.

– Dudlík je velice rozmazlený a sebevědomý. Jsme šťastni, že už je zdravý. Pan Petrásek mu lehce podlehl a Dudlík má dovoleno vše.

– Mnohokrát děkujeme holkám Krejčovým za adopční příspěvky pro jejich virtuálně adoptované kluky – Kulíška a Motůrka.

Dobrou noc, Tereza

 

 

Zpravodajská relace 5.12.

– Dnešního Mikuláše oslavily kočky řáděním na nových škrabadlech :). Viz fotogalerie.

– Čudla s Bobešem mají rýmu. Bobeš se ale začíná mazlit! :), super.

– Filoména byla dnes na kastraci. Vše proběhlo v pořádku.

– Dnes Marika pomáhá v útulku. Moc díky! Také vyrobila super propagační plakát :).

– Mnohokrát děkujeme kočičímu klubu Felis Felix za příspěvek kočičkám :). www.felisfelix.estranky.cz

Dobrou noc, Tereza

 

Zpravodajská relace 6.12.

– Bárnyho štvou koťata a tak je vychovává. Bárník se řídí heslem „škoda každé rány, která padne vedle“. Zkrátka a dobře – fackuje je.

 

– Vše se chystá na celo-víkendovou akci. Umísťovací Mikulášskou. Moc se těšíme.

 

– Flíček by si moc zasloužil svého páníka. Je tak pohodový a mazlivý. Měl moc těžký život, teď je nádherný. V útulku trošku za otloukána… Třeba se na něj o víkendu usměje štěstí J.

 

– Na umísťovací výstavě v Kongresáku byl zamluven Šmudla a zítra opravdu odjíždí domů! Bude předán před začátkem Mikulášské akce J

 

– Mnohokrát děkujeme naší pomocnici a podporovatelce Zuzce Lakomé Srovnalové za příspěvek pro Sluníčka a za to, že nám pomáhá s věcmi okolo @kočičí přání!

 

– Také děkujeme anonymnímu dárci. Přišly peníze od České pošty. Dárce ať se nám prosím přihlásí na mail, kvůli tomu, zda není platba z aukce.

 

– Všem dárcům vystavíme potvrzení o daru J.

Dobrou noc, Tereza

 

 

Zpravodajská relace 7.12.

– Po cestě na umísťovací výstavu se chytalo pidi midi kotě. Zhruba stejně maličké, jako je Dudlík.
Pobíhalo po silnici a to by nebyla správná umísťovací výstava, kdyby s ní nebyl spojen příjem kočky do útulku.
Koťátko se schovávalo pod autem. Ne a ne se chytit. Mrštná Marika jej nakonec odlovila. Kotě je do zítřka na veterině a odtud poputuje k nám. Máme informaci, že se prý schovávalo v motoru auta již včera, paní veterinářka se o odchyt už pokoušela.

– Dnes se stala pitomá věc, ale nepřipouštíme si to, protože jsme přesvědčeni, že se Čenda najde. Čenda je velice mazlivý a přátelský kluk. Při odchytu si normálně vlezl do náruče.
Dnes šel pan Petrásek uklidit ve voliéře. Jak ho Čenda zahlídl, tak se hystericky vyšplhal nahoru a pětikilový kocour se protáhl pár centimetrovou škvírou ve voliéře a prchal. Už jednou utekl Flíček a škvíra byla zatlučena prknem. Nikoho by nenapadlo, že i to bude pro šokované zvíře málo. Standa Čendu viděl u stodoly, jak kouká směrem k domu. Právě probíhá noční hledání Čendy. Bude asi nastražen i sklopec. Jen aby neodešel z pozemku…! Vůbec nevíme, co mazlivého Čendu tak polekalo. Bojí se z nějakého důvodu mužských? Čendíku prosím, hlavně se nevzdaluj z pozemku! Míla je už vyčerpaná. Pořád se musí něco kazit…

– Třeba to, že dnes domov našli tři naši krásní kocourci! Šmudlík, Samuel a Míša. Máme radost a držíme palce.

– Děkujeme pomocníkům na výstavě – Andree, Marcele, Denise, Marice a Radkovi. Děkujeme i nakupujícím, organizátorům, dárcům a odběratelům koček.

– Prosíme toho, kdo nám poslal na účet přes Českou Poštu 300,- Kč, ať se nám ozve, ať víme, kam si to přiřadit… aukce?

Dobrou noc a držme palce Čendovi, Tereza

1500874_245378618960082_604110694_o

 

Zpravodajská relace 8.12.13

– Čendík se nenašel, kontaktovali jsme krmiče z původní lokality, zda by pomohli s hledáním. Máme o něj strach.
Dneska se Kupka přesune do jiné voliéry a ta původní se nechá otevřená, kdyby si to Čenda rozmyslel a vrátil se. Pořád tomu nelze uvěřit, jak se mohl protáhnout takovou škvírkou. Už je zatlučená úplně.

– Dneska na umísťovací výstavě našly domov Týnka (bude jubilejní pátou kočičkou u páníků) a Sisinka! Sisi už byla jednou umístěná, ale vrátila se a nyní čekala v útulku na svou šanci rok a dva měsíce. Držíme palce, ať to vyjde.

– Dneska byl přivezen z veteriny včerejší příjem. Kotě je kluk, je pěkně začervený. Syčí, vyhrožuje a nahání „hrůzu“. Je chudák vyděšený. Jeho lapitelka Marika jej pojmenovala Sergi.

– Děkujeme všem, kdo pomáhali na výstavě i všem návštěvníkům za dobrou atmosféru.

– Linduška konečně našla svou adoptivní maminku na dálku. Je jí Zuzana Kovářová. Linda i my jsme vděčni a děkujeme.

Dobrou noc, Tereza

 

Zpravodajská relace 9.12.13

– O Čendovi žádné zprávy. Míla si vzala na zítřek dovolenou, aby ho mohla intenzivněji hledat.

– Dneska odjel do nového domova Cipísek. Bude bydlet v domečku se zahrádkou. Jeho páníček se na něj moc těšil, jen se čekalo, až bude Cipajs v pořádku.

– Kettynka nevypadá dobře. Za poslední dobu výrazně pohubla a je taková utlumenější. Pojede na veterinu, na krevní rozbor.

– Nejnovější příjem Sergi je pěkné kvítko. Dudlíkovi roste konkurence v roztomilosti.

– Mrzout Kája hodně naplácal Dudlíkovi. Dudlík byl v šoku, ale to by nebyl on, aby se z toho hnedka nevzpamatoval.

– Motůrka čeká očkování. Jeho oči jsou sice trvale poškozené, ale neměly by se horšit. To Kulíškovi se občas prokapávat musí.

– Mnohokrát děkujeme paní Zuzaně Kovářové za příspěvek pro její Lindu a za štědrý příspěvek pro ostatní kočičky. Také děkujeme Nuclear Holocats za příspěvek na pořádání výstavy.

Dobrou noc, Tereza

http://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=yOQRa-vEFL8

 

Zpravodajská relace bude zítra

10. 12. 2013

Zpravodajskou relaci odkládám na zítřek. Poděkování však odsouvat nebudu. Mnohokrát děkujeme Vendul Durak, Radce Pňačkové, Ivaně Špetlové a Renatě Machartové za peníze za aukci,paní Daně Srnkové za příspěvek kočkám a Jarmile Karlíčkové za pochoutky micinám..
Přikládám alespoň fotku Sergiho

Tereza

 

Zpravodajská relace 10.12.13

– Kettynka byla na vyšetření krve. Má v krvi močovinu, má špatné ledviny. Kettynka hodně pohubla a začíná se s ledvinovou dietou. Dostává infuzi. Je to 14ti letá kočička. Do jídla se dvakrát nehrne, je nám to moc líto.

– Čenda se stále nenašel, měla by dorazit paní krmička a zkusit pomoci s hledáním. Fantazie pracuje… Kde je? Jak daleko od domova? Nebo je opravdu stále na pozemku? Nezapadl někam?

– Míla objednala čističku vzduchu. Zaplatí ji ze svého a až přijdou peníze od Providentu, tak si to zase proplatí.

– Probíhalo vysvěcování germicidkou. Okolo toho veliký stres, aby v místnosti žádná kočka nezůstala.

Hezký den, Tereza

Ketty

 

 

Zpravodajská relace 11.12.13

 

– Dnes nový příjem. Kráska, nalezena v Lovosicích, jmenuje se Mája, věk asi tak 2 roky, je moc hodná. Nalezla ji Iva Vodochodská, ujala se jí, vyléčila, ale bohužel kočička nezapadla do již stávající kočičí smečky. Iva Máju alespoň adoptuje na dálku za což jí děkujeme. Zítra Mája poputuje na kastraci, ať to již máme za sebou.

 

– Sluníčková kočička Ketynka přímo chřadne před očima. Je to jakoby od včera zhubla snad ještě o polovic. I přes dodávanou výživu a tekutinu kapačkou, přestala jíst, dnes jen posedává v nahrbené poloze, evidentně jí je stále hůře. Vyšetření potvrdilo selhání ledvin, což se ve věku 14 let stává velmi často. Je nám to líto. Je vidět, že kočičce je hodně špatně, je to stav, který už se pravděpodobně nezlepší a ve Sluníčku se už s kočičkou pomalu loučí…

 

– Velmi děkujeme Monice Veselé, Kláře Kabeláčové a panu Jaroslavu Samkovi za příspěvky pro kočičky, Marcele Kupkové a Honzovi Gavlíkovi za adopční příspěvky jejich virtuálně adoptovaným kočičkám (Kupkovi a Čertíkovi) a Katce Čepelkové za peníze za aukci…

Na dary (i hmotné) vystavujeme potvrzení o daru, zájemci pište prosím na mail.

 

Dobrou noc, Tereza

Mája

Mája

 

Zpravodajská relace 12.12.13

V dnešní relaci se s Vámi podělím o jednu velmi dobrou zprávu a o jednu smutnou. Vůbec nevím, jak to napsat, furt jsem přemýšlela a nemá to cenu, napíšu to, jak to je. Na jedné straně je loučení s Kettynkou, se starší kočičkou, která už ke Sluníčku neodmyslitelně patřila a na druhé straně veliká radost. Našel se Čenda!

– Kettynka musela dnes být uspána. Během posledních 3-4 dní rapidně pohubla. Ledvinové testy s velmi špatnými hodnotami. Kettynka vůbec nejedla. Jenom pila a pila. Chudince začalo i hodně zapáchat z tlamičky. Bylo jasné, že je to hodně bídný stav.
Ketty přišla do Sluníčka jako kotě. Někdo zlý jí vyhodil do pole. Od malinka trpěla dýchacími problémy, padala jí srst…
Ketty byla nádherná. V dospělosti se jí jedno oko zbarvilo dohněda. Byla to taková kočičí husky. Měla ráda pozornost člověka, moc ráda se tulila. Byla však také trochu neurotická, nervózní a lítostivá. Dožila se hezkého věku.
Milá Ketty. Nikdy nezapomenu mou první návštěvu v útulku a tvůj uhrančivý, dvoubarevný pohled. Málokdy se vidí něco tak podivuhodného. Sbohem kočko-kamarádko…

– Je moc těžké přejít od tohoto k tak skvělé zprávě, že se Čenda našel.
Ten ťululum byl celou dobu na zahradě. Zřejmě moc vyděšený a dezorientovaný a někde schovaný trávil poslední dny v nějakém houští. Dneska byla na návštěvě virtuální maminka Elsy – Pavla Šorfová, která něco černého zahlédla.
Čenda má velikou rýmu a prská, takže musel jít hned do klece. Byla to veliká úleva.

– Děkujeme Pavle Šorfové za dárky pro kočky (a za Čendu!), manželům Turkovým za kočičí pochoutky, které do útulku dovezli, dále děkujeme za penízky za aukci Ivaně Mullerové, Katce Černé a Haně Hudákové.
Marice Štiebrové a Šmoulince děkuje Terezka za příspěvek pro ní a my děkujeme paní Anně Veselé za dar kočičkám.

Dobrou noc, Tereza

 

 

 Malá rekapitulace činnosti našeho Sluníčka od 19.6.2013:

do dnešního dne činí příjmy 160742,- Kč, výdaje 154370,- Kč (bez nákladů na provoz útulku, benzínu a stavby voliéry), umístilo se 41 kočiček (za celý rok 70 kočiček), 7 jich zemřelo, přijato bylo 89 kočiček, k dnešnímu dni je ve stavu 33 kočiček. Snad je to celkem příznivá zpráva o naší činnosti

 

Zpravodajská relace 13.12.13

– Bárny s Flíčkem odstartovali opravdové kocouří bitky. Museli se rozdělit. Nevíme, co to do nich vjelo. První impuls pocházel od Bárnyho a Flek už toho má asi taky dost a řekl si, že si to nenechá líbit.

– Sergi je živé kotě, pořád něco vymýšlí a dělá naschválníčka.

– Macíček se rozhodl, že bude dělat společnost Nině, která není v kočičí místnosti. Už to začíná – stěhování kočkonárodů podle kočkopředstav. Představy Petrásků se pomalu, ale jistě začínají rozpouštět do ztracena.

– Dnes byl pátek třináctého a my trochu doufali v umístění nějaké černé kočky, aby byla zachována symbolika. Míla se totiž v těch krásných, sametových, černých šelmách začíná ztrácet a ony vůbec neubývají.

– Čudla na svůj útěk opravdu doplatil. Pěkně kašle a rýma také neustupuje. Dostal antibiotika.

– Mnohokrát děkujeme Lucii Merliac za příspěvek její Gitušce, Andree Illéšové a Lence Loucké za platbu za aukci a Elišce Zahrádkové za příspěvek kočičkám. Moc si toho vážíme.

Dobrou noc, Tereza

 

Zpravodajská relace 14.12.13

– Dneska pěkně Mílu prohnali kocouři – puberťáci. Daneček, Merlin a Bobeš vzali dráhu na zahradu, když se při úklidu blbě zavřely dveře. Pěkně se nakrucovali a užívali si nepolapitelnosti. Bobeš byl největší oříšek. Nakonec se mu Míly zželelo a šel domů.

– Na návštěvě za Kupkou byla Marcelka. Je to neuvěřitelné. Je na ní tak závislý.
Jinak není vůbec šťastný. Strašně by potřeboval trpělivého majitele, který by na něj neměl veliké nároky a nechal by vše na Kupkovi, za nějaký (třebaže dlouhý) čas by si Kupka utvořil pouto určitě i s páníkem.

– Zdá se, že nás největší rýmové období přešlo. Jen Čenda po útěku je nemocný. Ostatní zdají se být konečně fit. (Musím zaklepat).

– Zítra startuje dlouho očekávaná společenská událost. Vrchol sezóny! Strom kočičích přání. www.kociciprani.cz. Velmi děkujeme DEVĚT ŽIVOTŮ za organizaci a naší úžasné Zuzce Lakomé Srovnalové, že nám ke kočičkám do stromu připravila povídání, fotky a vůbec vše co je třeba.

– Dnes přišel balík plný konzerv od neznámého dárce! Mnohokrát děkujeme a určitě se přihlašte, třeba na mail. I na hmotné dary vystavujeme potvrzení k daním. Také velmi děkujeme paní Cvalingové za peníze pro čičiny .

Dobrou noc, Tereza

 

 

Zpravodajská relace z 15.12.2013

-Terezka je velmi zaneprázdněná, připravuje další akci na Pomáháme s Providendem, bude spuštěna dnešní půlnocí, abychom získali alespoň nějakou korunu na naší 1. umísťovací výstavu, bude se konat 8.2.2013 v KC Zahradě, Praha – Chodov, bude nás stát 15tis. Kč. Tímto opět prosím všechny naše příznivce a jejich známé o klikání na akci.

– Dnes byla spuštěna také vánoční akce Strom splněných kočičích přání, kde si můžete vybrat kočičku a obdarovat ji potřebným dárkem.

– Naše Sluníčkové kočičky dneska nic neprovedly, žádná (musím předem zaklepat) neomarodila. Čenda sice ještě není úplně zdráv, ale jeho chrčení se lepší. Čudla ještě pokašlává.

– Přízviná zpráva je, že Bobeš odjel do nového domova do Štětí. Bude bydlet v bytě u jednoho mladého pána, který si ho vybral i přes to, že se Bobeš ještě bojí lidí. Pánovi se líbilo, že si ho může sám ochočit, za to mu moc děkuji. Přece jen u nás Bobeš neměl potřebu se lísat, měl kolem sebe spoustu stejně starých kámošů, když spal, mohl se pohladit a dokonce i vrně.  Ráno ležel se mnou v posteli, ovšem jen dokud jsem se neposadila. Určitě si brzy zvykne.

– Mrňata řádí, hlavně Serží s Dudlíkem, Dudlík kvičí. Serží je přece jen o něco větší. Nina je také s nimi, je však už zase o hodně větší než Serží. Bojím se jí dát k ostatním stejně starým koťatům do hlavní místnosti. Očkování už má sice za sebou, je zcela zdravá, mám však pořád v sobě, jak to bylo hrozné, když byla nemocná.

– Bárny s Flíčkem se moc spolu nemusí. Bárny tráví více času ve venkovní voliéře, je mi ho však líto, tak ho často beru domů. Flíček se více drží doma než ve voliéře.

– Kája, jak může, tak stepuje u dveří, chce ven, je naštvaný a seká kolem sebe. Musí ještě nějaký čas doma vydržet, přece jen kulhá (to mu asi zůstane ) a nemá na operované noze srst.

Všechno jsou to moje Zlatíčka, dneska jsme měli hezký den, i když stále uklízím, ale přece jen to bylo ve větším klidu než o všední den. Zítra zase začne pracovní  maratón.

Omlouvám se, že píšu v pozdních hodinách.
Všem přeji dobrou noc.

 

Zpravodajská relace 16.12.13

– Mája je úžásná. Moc milá kočička. Zatím na ní nikdo neútočí. Z toho jsme měli obavy. Byla dneska vypuštěna mezi ostatní a vypadá to na pohodu.

– Daneček s Merlinem musejí v nejbližší době na kastraci. Začínají na ně jít choutky a „obšťastňují“ již vykastrované kocoury. Mají v tom zmatek. Míla je z toho v rozpacích, prý je to jako kdyby načapala vlastní děti.

– Filoménka je poctivá máma. Floru a Fabiána ještě občas nakojí. Míla se jí snažila vnutit i Dudlíka. Bezúspěšně. Filoména nechce a Dudlíkovi stačí na výkrm pan Petrásek.

– Sluníčko zřejmě čeká v tomto týdnu objemný příjem. Jde o kauzu týraných koček z Moravy. Až přijedou, napíšu víc.

– Mnohokrát děkujeme za peníze za aukci anonymu  (u jednoho příspěvku nevíme, kdo jej poslal) a Marcele Czakové, dále děkujeme za obdarování našich micinek přes Kočičí přání panu Radku Kučerovi, paní Alici Roubíčkové, paní Lucii Opichalové a paní Olze Frídlové. Už se těšíme až dary budeme hromadně objednávat! . Nezapomeňte prosím, že na veškerou podporu vystavujeme potvrzení o daru. Pište nám prosím do mailu a připište i Vaši adresu.

Dobrou noc, Tereza

Zpravodajská relace 17.12. 13

Omlouvám se, že jsem včera vynechala zpravodajství, ale dohnaly mě školní povinnosti a únava.

– Kája je rozpolcená osobnost, vyhovuje mu, že je oddělen a nevidí ostatní kočky, ale na druhou stranu je nesmírně naštvaný, že nemůže chodit ven a dává to znát.

– Moc bychom si přáli domov pro Flíčka. Přišel v mizerném stavu. Teď už je moc hezký, neuvěřitelný mazel a vděčný kocourek. Je bezkonfliktní, ale Bárny na něj útočí.

– Čenda se rychle zotavuje, jsme rádi.

– Kupka se zatím vůbec neosmělil. Prostě je permanentně ve stresu. Je to brouček. Neví se, jak na něj.

– Včera dorazil balík konzerv od Pavly Šorfové! Děkujeme.

– Peníze na dárky z kočičího stromu přání chodí ve velkém . Děkuji tedy všem, kdo posílají a podporují tím útulkové micinky. Nebudu jmenovat, byl by to dlooouhý seznam. Jsme Vám velmi vděčni.

– Děkujeme Terezce Řezáčové (mamince Sandry/Amálky), Terce Trojanové, Libušce Hellichové (krmičce divokých koček ze Štětí), Markétě Krejčové, Kláře Mrázové a Mirce Šupíkové za příspěvek kočičkám.
https://www.fio.cz/scgi-bin/hermes/dz-transparent.cgi?ID_ucet=2500438542

Kája

Pěkný den, Tereza

 

 

 

Zpravodajská relace 18.12. 13

Znovu se omlouvám za zpoždění se zpravodajstvím.

– S Dudlíkem je sranda. Vydrápe se člověku po kalhotech a nechá se takhle „vozit“. Včera to udělal Míle. Chodila s ním po bytě, až Dudlík spadl dolů, do misky s vodou. Dělal, že se nic nestalo, že to bylo naschvál.

– Největší zlobivci v hlavní místnosti jsou jednoznačně Kulíšek s Motůrkem. Je to až dojemné, že téměř slepí kocourci mají takové energie a chuti do života. Opravdu je jejich hžandicap v ničem neomezuje. Přejeme si pro ně již domovy.

– Nina začíná mít toulavé manýry. Včera se pokusila o průnik na zahradu. Pokus se vydagil, ale dlouho tam nebyla. Nině nyní nemá ve své místnosti kámošku. Milovaly se s Týnkou. Holky byly super dvojice.

– V útulku byla na výpomoc Marika. Pomazlila kočky, vyčistila jim záchodky. Díky! Také přišly peníze ze stromu přání… Děkujeme Vám a děkujeme za balík Pavle Šorfové (viz foto níže).

Pěkný den, Tereza
( Dnešní zpravodajství už bude normální, večerní)

 

 

Zpravodajská relace 19.12.13

 

– Dneska byli na kastraci Daneček s Merlinem a i Kulíšek. Všechno, zdá se, proběhlo v pořádku.

– Na očkování byli Flora, Fabián, Sergi a Motůrek.

– Kulíšek i Motůrek už jsou vhodní k adopci. Kulíškovi potencionální majitelé musí počítat s občasným vykapáváním oka. Motůrek má oči lepší. Nehodil by se někomu téměř slepý, mladý, buď černý, nebo zrzavý (nebo oboje), šikovný kocourek? Oba se bez problémů orientují.

– Nechceme to zakřiknout, ale zdá se, že se nám tu pomalu přestaly rozhánět kašle, rýmy a podobně. Možná pomohla germicidní lampa a čistička vzduchu. Třeba budou svátky klidnější.

– Co se vyzdravila Malvína a není v kleci, tak už je zase trochu problém s pokračováním „vymazlování“. Ta potvůrka se lýsala hlavně, když měla horečku, ale samozřejmě jsme raději, když se nemazlí a je zdravá, než naopak.

– Matylda – kočička co už je rok zalezlá za gaučem má nějaké osmělovací období. Chodí za Mílou jako pejsek. Nenechá se sáhnout, ale pozoruje dění a zajímá se. Její sestřička Růženka je stále dost plachá.

– Děkujeme paní Benešové za penízky za aukci a dárcům z kočičího přání.  Ještě chybí pár kočičkám dárky a mističky. Už jste většinu Sluníček obdarovali. Díky za to!  Doufejme, že Ježíšek navštíví i ten zbytek.

Dobrou noc, Tereza

Dan Daneček

 

Zpravodajská relace 20.12.13

– Z Macíčka se vyklubala Maceška. Na věci to nic nemění. Pořád je to úžasné stvoření. Jen Míla prodělala malý šok.

– Mája je opravdu božská. Je to upovídaná kočka… Člověk udělá „čičiči“ a Mája hnedle odpoví krátkým mňouknutím. Miluje mazlení, ale takové divoké… Jakože se chce úplně do člověka vmáčknout.
Pro Máju si dnes měli přijet zájemci. Nikdo nepřijel a ani se neozval.

– Nejaktivnějšími kocourky jsou handicapovaní Motůrek s Kulíškem. Blbnou, blbnou… nemají dost. Jsou fakt boží, jak si se špatným zrakem poradili.

– Dlouho jsem nepsala o Čudle. Je to fajn, bezproblémová kočička. Velmi přátelská a nekonfliktní. Líbilo by se jí v domově, kde by měla ještě nějakou kočičku k sobě.

– Čenda stále kašle, ale jsou to spíš takové dozvuky. Je v kleci kupodivu rád (nejsou tam kočky), ale spokojenější je v lidské náruči.

– Na transparentním účtu můžete vidět výběr z bankomatu 5000,-. Jsou to peníze použité na veterinu v Roudnici. Za kastrace, léky a očkování. V případě zájmu můžeme doložit faktury. Neradi bychom se dostali do nějakých řečí. Paní doktorka nám dělá velmi dobrou cenu, proto alespoň platíme hotově, aby nemusela platit 2,5 procenta za platbu kartou.

– Mnohokrát děkujeme za všechny dary, které jsou nafoceny v příspěvkách tady na webu ve článku níže. Také moc děkujeme dalším Ježíškům z kočičího přání. Už jsou obdarovány skoro všechna Sluníčka kromě čtyř. Úžasné!
Velmi děkujeme také Markétě Krejčové za její pravidelný příspěvek.

– Na dobrou noc přikládám fotku Čudly.

Čudla

Tereza

 

 

Zpravodajská relace 21.12.13

– Dnes nám lidé z občanského sdružení Mazlíci v nouzi dovezli čtyři kočičky, které byly odebrány z absolutně šílených podmínek. Mazlíci v nouzi provozují útulek pro psy, na kočičky nejsou vybaveni.
Paní pod rouškou ochránkyně zvířat hromadila kočky, kterým neposkytla ani tu nejzákladnější péči, přesto přijímala další a dalšízvířata.
Mazlíky v nouzi kontaktoval starosta obce a upozornil na problém. OS tedy vyjelo na zevrubnou kontrolu statku.
Kočky žily v katastrofálních podmínách, byly nalezeny mrtvé kočičky, všude špína, jed na myši, ke kterému mohly kočky, na místě byl nalezen doslova roztržený kocourek, všechny kočičky měly krvavý průjem, svrab, byly vyhladovělé. Bylo odchyceno 13 koček, 3 se nepodařilo odchytit, pracuje se na tom. Kočičky se rozdělily po útulcích, jedno koťátko bohužel zemřelo na dehydrataci.
Největší průšvih je, že by tam mělo být mnohem,mnohem víc koček (odhaduje se 50), ale nikdo neví, kam se poděly. Ozývají se lidé a ptají se na kočky, které tam dovezly, ozývají se i ochranářské organizace, které této ženské také naletěly a svěřily jí kočky. Ta samozřejmě návštěvám neukazovala ty hrůzné části svého statku.

FOTO – ODEBÍRÁNÍ KOČEK

– Teď k jednotlivým kočičkám/Sluníčkům …

Bertík: Černý kocourek s krvavým průjmem. Přibližně roční, kastrovaný… Zítra se udělá rozbor stolice.

Amálka: Zdá se, že je v dobré kondici. Má tedy svrab, ale s tím si poradíme. Doufejme, že nevyplave něco dalšího. Zdá se nejvíce ostražitá vůči člověku.

Vendulka: Kotěcí holčička, zřejmě narozená v srpnu. Tečou jí očička, nic dramatického, ale má špatnou srst, místy velmi prořídlou.

Inka: Je zbědovaná kočička, hodně hubená. Má úplně holá ouška – prostě neosrstěné, nevíme co to znamená.

Zítra se jede se všemi čtyřmi na veterinu.

 

FOTO – KOČIČKY JIŽ VE SLUNÍČKU

Dobrou noc, Tereza

Zpravodajská relace 22.12.13

– Dneska bylo kvarteto z Budišovic na veterině v Litoměřicích. Všichni mají zánět spojivek, což značí i celkový zánět v tělíčku. Kočičkám byly nasazeny silnější antibiotika, kromě Amálky – ta dobere to, s čím přijela. Bertíkova stolice byla poslána na rozbor.

– Sergi má docela vysokou teplotu. To není dobré, ale Míla už má s tímto zkušenost od jiných kočiček. Je to podobné, jako jiné „horečkové“ případy. Není mu dobře, nechce se mu do hry, ale baští. Dostal léky.

– Míla s Marcelkou byly vylepovat letáky ohledně Štěpánka, který se ztratil po adopci… Kéž bychom dostali nějakou zprávu…

– Úžasná zpráva dne: Mája našla domov. Bude bydlet v bytě v Roudnici u milé rodinky. Držíme palce!

– Dneska byla na návštěvě ve Sluníčku nálezkyně Bárnyho a dovezla mňamky kočičkám. Děkujeme! Také děkujeme paní Jarce Chvojkové za příspěvek kočičkám a Ježíškům ze Stromu přání

Dobrou noc, Tereza

 

Zpravodajská relace 23.12.13

– Dneska byli na očkování Malvína, Čudla a Bárny a Filoménka.

– Probíhalo vysvícení hlavní místnosti germicidní lampou a okolo toho spusty klasického stresu a prohledávání, jestli se nějaká micinka neschovala. Lampa by mohla i vážně uškodit. Je to však velmi šikovný pomocník.

– Dobrá zpráva je, že Bertík má tužší stolici. Cpe se z klece ven, projevuje aktivitu.

– Zato Inuška na tom evidentně není dobře, dnes jela na veterinu na krevní testy, ale na potvoru byl rozbitý přístroj, který test provádí. Zítra se možná pojede testovat do Litoměřic. Inka jí, ale je velmi apatická a taková smutná. Nepřibírá, je v žalostném stavu. Je nám jí moc líto.

– Mnohokrát děkujeme Lence a Olze Benešovým za příspěvek Kájovi a paní Libušce Hellichové za příspěvek pro kočičky k Vánocům. Děkujeme také všem, kdo posílají peníze na dárky ze Stromu přání. Dnes jsme již část darů objednali.

Dobrou noc, Tereza

 

Zpravodajská relace 24.12.13

Štědrý den, od Míly.

Dneska byl u nás celkem pohodový den. Pekla se kuřata, smažily řízky, kapr, klobásy…..
Protože bylo hezké počasí, kočičky měly celý den otevřené okno do voliéry a tak chodily sem a tam.
Ráno se nasnídaly jako každý jiný den konzervami, jen Bertík měl kuře s rýží. Protože už Bertík tak často nekaká, sice nemá stolici úplně tuhou, ale o velký průjem se už nejedná, nechala jsem ho venku s klece s ostatními, aby se mohl protáhnout. Z klece na mě mňouká, chce se pořád mazlit a také by stále jen jedl, sní téměř všechno v jeho dosahu. Bohužel však chodil kakat všude, kde se zrovna vyskytuje a protože hodně baští, není to jen jednou denně. Navíc čůrat byl v pelíšku. Takže na noc putoval zase do klece. Věřím, že se to u něho všechno spraví, má velkým průjmem hodně podrážděný konečník a asi dle toho, jak téměř doposud žil ve výkalech, se nemůžu divit, přijde mu to asi normální.

Odpoledne dostaly všechny čičiny kuřata, Opaváci hned vše snědli, za to ve velké místnosti misky vyjídaly postupne až do večera, že by čekaly něco lepšího? Domů z voliéry nepřišel Čenda, večer jsem ho musela přinést, přece jen ještě trochu kašle a přitom jsem nesla kuře Matýskovi Kupkovi, nechtěla jsem, aby mu to všichni snědly, protože z boudičky vylézá až večer. Na Čendu toho moc už nezbylo a tak dostal ještě kuřecí řízek.

Malý Dudlík odpoledne absolvoval koupel v „chytré houbě“, protože je celý plesnivý. Nemá stále dobrou imunitu, doufám, že to dostanou i ostatní, se kterými kámoší, prý abych se nenudila.
Ninušce se moc líbil vánoční stromek, vyšplhala až do třetího patra, nešla sundat, málem jsme stromek zase odzdobili.

Amálka se pořád bojí, teď večer se nechala hladit na škrabadle a přitom vrněla.
Inuška dobře jí, ale pořád mi přijde smutná, má červená očička, mažeme mastičkou.
Vendulka je hravé zlatíčko, stále ji však teče z očiček.
Filoménka s Flórou a Fabiánkem jsou v pořádku, pořád jsou její koťata kojená. Serží stále více spí, snad už bude brzy v pořádku.

Všem přeji dobrou noc a sladké sny.

 

Zpravodajská relace 25.12.13

Zpravodajství z prvního vánočního svátku 25.12.2013, tentokrát zase od Míly.

Terezku necháme ještě odpočinout, ať nemá o svátky žádné povinnosti. Já jsem šťastná, že jsem doma a ráda Terezku zastoupím.

Dnes byl zase celkem pohodový den, i když jsme jako rodina museli absolvovat rodinnou návštěvu. Přesto jsem spala skoro až do půl desáté a při probuzení jsem byla obležena miláčky, asi zkoumali, zda ještě žiju a jak je možné, že ještě nedostali konzervu. Hned jsem to napravila a přidala, když je ten sváteční den i dvě kila syrového masa, které jsem snad spravedlivě rozdělila.

Ve velké místnosti je zdravotní stav všech snad pořád dobrý (nechci to moc zakřiknout), celý den byli doma, až večer a ještě nyní mohou do voliéry, takže běhají sem a tam, ale venku je docela obstojně, protože při otevřeném okně tu ani nemrznu.
Jsou tu stále stejní velcí mazlíci: Motůrek, Maceška, Kulíšek Merlin – ten vede, spí na mě snad celou noc a ještě k tomu mi vrní před usnutím a i při probuzení, je to moc milé. Nejraději by i toto zpravodajství sami napsali, nestačím je sundavat z klávesnice, nevím, zda by jste jejich řeči rozuměli, i když občas se tak stane, že se jim něco napsat podaří.

Koťata v druhé půlce domu lítají, hrají si, dnes se už účastnil i Serží (teď nevím, zda se jeho jméno nepíše jinak asi s „g“). Matka Filoména leží na stole a dohlíží. Nijak nám to nevadí, stůl přes noc stejně kočky odzdobily, zůstal jen holý stůl (pokoušela jsem se dvakrát ubrus s ubrousky a svíčkou vrátit, ale marně), budu ho muset zpátky složit a připevnit na něho opět osvědčený „vikslajvant“ – svátky nesvátky, pro větší pohodu.

Kočičky z Opavy se lepší, hlavně Bertík, už často nekaká, dobře baští a je to na něm i vidět, každým dnem je celkově mohutnější. Má pravděpodobně plíseň na ouškám, má tam pár holých teček, ale to není nic vážného, je to ohromný mazlík.
Amálka měla dnes poslední antibiotika, vypadá zdravě, nic jsem na ní neshledala.
Vendulka má stále hodně ubrečené oči a na konci zad má řidké chlupy, pravděpodobně plíseň. Jinak je hravá, živá, moc mazlivá a krásně se celkově zakulacuje.
Zítra jsme objednaní na veterinu do Litoměřic hlavně ohledně Inušky. Naší paní veterinářce se rozbil přístroj na rozbor krve a nechci vyšetření Inušky oddalovat. Ta sice papá, ale nevypadá pořád zdravě, kulatí se jí jen bříško po jídle, pořád leží s nožičkami pod sebou, nevypadá to, že by se její kondice a zdravotní stav vylepšoval. Vezmu s sebou na veterinu raději i Vendulku.

Také jsem už téměř „hysterčila“, že se ztratil Čertík, asi dva dny jsem ho neviděla, nešel jíst domů a dole ve sklepě v pelíškách také nebyl, i když Standa říkal, že byl s ním a se psíma holkama včera večer na malé čůrací procházce, stejně jsem nebyla klidná, protože jsem ho prostě sama venku nenašla. Naštěstí jsem ho dnes večer viděla, byl před dveřmi, domů však nešel (možná mu tam někdo vadil) a mě se ulevilo.

Přeji dobrou noc, skoro dobré ráno.

 

Zpravodajská relace 26.12.13

– Kočičky si dneska uhívaly teplého počasí a dovádění ve voliéře.

– Dneska byli na veterině Bertík, Vendulka a Inuška…

Bertík:
Už se velmi zlepšil, hovínko má tuhé… Panu veterináři se Berťa moc líbil a Bertík si užíval pozornosti a na veterině se pěkně nakrucoval. Ještě se stále čeká na výsledek rozboru stolice.

Vendulka:
Má lysinku nad ocáskem, obávali jsme se plísně, protože v lysině byly i černé flíčky, pan veterinář má lepší zrak . Černé flíčky jsou ve skutečnosti dorůstající srst. Lysinu měla z toho, jak si vykousávala blešky.

Inuška:
Jelo se na veterinu s velkým strachem. Holčička totiž opravdu vypadá špatně. Testy naštěstí dopadly dobře. Holčička má orgány v pořádku. Jenom jaterní hodnoty jsou vyšší, možná kvůli antibiotikům, ale není to katastrofa, to je normální po takovém živoření. Panu doktorovi se však Inka také nelíbí. Inuška papá, ale je opravdu hodně „utlumená“. Pan veterinář říká, že je to psychického rázu. Není divu potom všem… I než se dostala Inuška k psychopatické „ochránkyni“ zvířat, tak žila také ve velmi špatných podmínkách. Je asi tak nějak celoživotně v šoku a i smutná, ještě neví, že teď už jí čeká jenom to dobré. Za čas bude určitě stejně krásná, jako náš bílo-černý Flíček. Je zřejmě opravdu v nějaké depresi, nechce se jí např. mýt se … Dneska jí Míla vykoupala, třeba kočičce
i to uleví.

Dobrou noc, Tereza

 

Zpravodajská relace 27.12.13

– Merlinek je obrovitánský mazel. Míla nesmí spát na zádech, protože jí Merlinek hnedle zalehne obličej. Je to mazlící ďábel.

– Kulíškovi zase začalo téct z oka. Zase začínáme kapat.

– Flíček dělá tatínka odrostlým koťátkům, mazlí je a myje je. Je moc hodný.

– Oliver je dolejzačka, chtěl by se mazlit, ale důvěra není stoprocentní. Potřeboval by nový domov, kde na něj bude čas. Rád by byl i s jiným zvířátkem.

– Maceška je takový outsider. Nikdo jí neubližuje, ale nikdo si s ní nechce hrát. Je oproti jiným mlaďochům neprůbojná.

– Amálka se nechá už hladit, než se to ale povede, tak to trvá, ale potom chce být hlazená dlouho.

– Inuška je stále rezervovaná, odtažitá. Je nám jí líto. Má poraněnou dušičku.

– Bertík a Vendulka jsou opravdové duo. Hrajou si. Bert je i veliký mazlík.

Na dobrou noc přikládám Oliverovo foto, Tereza.

 

 

Zpravodajská relace 28.12.13

– Dneska to vezmu opačně a začnu netradičeně poděkováním. Mnohokrát děkujeme za návštěvu Radce Pňačkové, která nám přivezla ručníky, pelíšky a obaly na posílání věcí z aukcí. Dále děkujeme za návštěvu Sluníčka kolegyním ze Šanty a naší příznivkyni paní Hodrové. Děkujeme všem Ježuchům co kladou dary pod Kočičí strom splněných přání. Moc si vážíme každé pomoci i projevené přízně. Za příspěvky kočičkám děkujeme Jakubu Peškovi, Zuzce Peterské, Vendul Durak děkuje Vendulka osobně za příspěvek pro ní a my děkujeme Mazlikům v nouzi za poslání příspěvku pro kočky z Opavy. Na tyto kočičky byla pořádána sbírka a Mazlíci v nouzi vše spravedlivě rozdělili.

– Teď již k samotným kočičkám a dění…

– Dudlíkovi opravdu vypadává srst. Původně jsme si mysleli, že je to plíseň, ale tohle tak vůbec nevypadá. Na neosrstěné kůži nemá žádný viditelný problém. Zítra jede na veterinu. Začíná z něj být holátko.

– Inka se Míle zdá lepší. Nedokáže přesně popsat v čem, ale zdá. Už nemá třetí víčka tolik zarudlá. Má ale trošku průjem, dostala lék. Pokud stolice neztuhne, bude se postupovat dále jinak.

– Flora, Fabián a Filoména: To jsou díla! Pořád v pohybu. Filoméně navíc stouplo sebevědomí (neznámo čím) a začíná ostatní kočky trošku rovnat.

– Jsme v plných přípravách na výstavu, nejdůležitější je samozřejmě propagace.
Uvítáme Vaši pomoc! Více informací v mailu.

Dobrou noc, Tereza

 

Jupí o Ince – 28. 12. 2013

Musím se podělit o krásnou zprávu, Inuška u mne v náručí začala vrně a mazlila se, otírala svojí hlavičku o mojí tvář a vůbec neměla zájem odemne odejít. Škoda, že jí nemohu mít u sebe, že musí být pořád v karanténě.

 

Zpravodajská relace 29.12.13

Terezka má dnes hodně práce s propagací naší Valentýnské výstavy a tak musíte vzít za vděk mnou.

Většina kočiček je naštěstí zdravotně v pořádku. Kočičky od Opavy jsou stále lepší a lepší, průjem vyléčen zcela není, čekáme na výsledek rozboru stolice. Kočičky však přibírají na váze a stále rády jedí – kuře s rýží a vitamíny. Inuška sice vypadá lépe, začínají ji růst chloupky na ouškách, ale je pořád taková smutná, nožičky má hubené. Hledala jsem na facebooku o Inušce co nejvíce informací a našla jsem, jaká to byla chudinka zbídačená, když ji odváželi od paní z depozita v Budišovicích. Před rokem v září byla na facebooku inzerována, to ještě nevypadala tak hrozně.

Dnes mě překvapil Bárny, byl venku společně v jedné boudičce s Matýskem Kupkou. Nečekala jsem, že jako dospělí kocouři se spolu takto zkamarádí. Jsem moc ráda, protože je mi venku Matýska líto.

V kuchyni a v ostatních prostorách bytu mám velmi pracovitou uklízecí četu: Flóru a Fabiána, když dám byt jakž takž dohromady, přijde jim, že je to špatně a hned běží a v cuku letu sundají ručník na ruce, osušky v koupeně, pelíšek na pračce se jim také líbí více na zemi. Než se naději, uklízí na lince, hned zase postele v ložnici, zkontrolují, zda má páníček chutně namazaný chleba a běda, když se na něco nedokáží sami dostat, tak křičí a křičí. Je to dvojka. Jejich maminka na jejich práci řádně v leže dohlíží, sledovací pozici zaujme vždy na lednici, odkud vidí na všechny strany bytu.

Volala mi dneska Eva Matějíčková, že nám zase začně plést do charitativního krámku, posílám ji tedy od Vás nasbíranou vlnu, knoflíky a vnitřky z Kinder vajíčka. Ruka po operaci karpálů se jí pomalu lepší, není to samozřejmě ještě ono, ale Eva bez práce nemůže jen tak sedět. Evi, moc Ti děkujeme!!!!

Ještě jsem málem zapomněla, Dudlínek byl dneska u paní veteřinářky, raději ještě jednou vyšetřit jeho vypadávání chloupků, i když se to již nehorší, ale raději jsem si chtěla nechat ještě jednou potvrdit diagnozu. Jedná se o plíseň, ta žije všude na nás a kolem nás a Dudlínek, jak má oslabenou imunitu z ošklivé nemoci, plíseň jeho kůžičku přemohla. Léčíme se, bude to dobré.

Všem Vám přeji dobrou noc, Míla

 

Zpravodajská relace 30.12.13

– Dneska byla Filoména na veterině. Jizva po kastraci je zarudlá, hnisavá. Možná je to z toho, že si Malincí občas chodí cucnout mléka a v jizvě přešlapujou. Vlastně jí vůbec nedají pokoj. Dostala antibiotikové injekce na 5 dní.

– Inuška dneska byla zase bázlivější. Je těžké si získávat její důvěru, když se jí zároveň musí podávat léky. Ona to blbě snáší.

– Kája už smí chodit ven. Je moc rád. Sice mu noha ještě nezarostla chlupy, Míle ho je líto, ale Kája raději bude běhat s oholenou nohou v zimě po venku, než být pořád doma.

– Pan Petrásek svádí soukromý boj s Fabiánem a Florou. Především v záležitosti „Chci se v klidu najíst, nic nedostaneš!“… Je to 1:0 pro Fabiána a Floru. Dostali přezdívku piraně.

– Mnohokrát děkujeme za další penízky, které posíláte kočičkám a tím plníte jejich vánoční přání. Je to krásné – sledovat, jaký úspěch akce má a že se najde tolik lidí, co si na bezdomové kočičky vzpomene. Také děkujeme paní Oldřišce Doležalové a paní Janě Pospíchalové za příspěvek sluníčkovým kočičkám .

– Máme dobrou zprávu! 19. a 20.ledna se zúčastníme s některými z našich kočiček a s charitativním krámkem ojedinělé výstavy ušlechtilých koček v hotelu Diplomat, Praha. Máme zkušenost. že i na takovéto výstavě mohou najíít domov útulkové kočičky. Moc děkujeme chovatelům, že nás pozvali a doufáme, že se tam potkáme i s Vámi .

https://www.facebook.com/events/1455536604673059/

Dobrou noc, Tereza

 

Zpravodajská relace 31.12.13 a 1.1.14

Silvestrovská a Novoroční zpravodajská relace ze Sluníčka ve zkratce…
31.12.13 a 1.1.14

– Jsem příšerná, včera jsem prostě zpravodajství nenapsala. Jsem hanba. Omlouvám se. Budiž útěchou, že jste o nic významného nepřišli. Kočičky byly hodné, petard se ani moc nelekaly.

– Vyhráli jsme překrásné a nejlepší 1. místo v soutěži „To mě baví“ s Providentem. Díky všem za aktivitu. Jste úžasní. Nějakou tu Novoroční nadílku už kočičky dostaly. Objednávali jsme ze Zoohitu stelivo, krmení a hračky (celkem něco přes 11 tisíc), platilo se to ze sbírkového účtu, který nelze sledovat online na internetu jako ten běžný. Nicméně tím kočičí nadílka rozhodně nekončí. Už se těšíme na výhru. Tedy hlavně naši žrouti se těšej.
Zatím ještě nedorazily peníze z minulého kola (čistička vzduchu – funguje báječně), ale očekáváme je každým dnem.

– Dneska měla Míla perné ráno. Od brzkých hodin hledala Filoménu. Začala veliká panika. Prohledávala se zahrada, nějaký ten pláč také proběhl… Po návratu z dlouhé pátrací akce po zahradě se na Mílu udiveně koukala Filoména z kuchyňské linky a dožadovala se svého přídělu konzervy.

– Jak víte, Filoména dostává antibiotikové injekce na zhojení hnisavé jizvy po kastraci. Filoména je matkou svých ďábelských dětí a je to znát. Všichni Petráskovi jsou podrápaní. Je opravdu těžké dát Filoméně dávku léku.

– Dneska bylo odpoledne ve znamení velkého úklidu. Sklepní místnost s kočičkami z Opavy prošla řádnou desinfekční čistkou. Ovšem co je úžasné: Inušce zřejmě moc voní savo a dělala pěkné brikule. Hnedle se s Mílou chtěla mazlit, tu se zase nakrucovala a tu se povalila na záda a dožadovala se drbání na bříšku! Velikou radost z ní máme!

– Dudlíkovi se lysina z plísně zaplaťpánbůh už nešíří. Dneska byl vykoupán v léčebném roztoku.

– Děkujeme dárcům za příspěvky kočičkám. Velké díky patří plničům kočičích přání z www.kociciprani.cz a také panu Davidu Špačkovi, paní Hance Pánkové a paní Ivaně Habeltové za příspěvky Sluníčkovým kočičkám.

– Díky Vašim darům mohl útulek koupit sušičku. Jde především o to, že sušička na prádlo opravdu vytahá z pelíšků a dek chlupy, možná budou mít konečně delší trvanlivost. Klasické praní sice pelíšky krásně vypere, ale chlupy spíš do vláken jakoby „zataví“. Jak se zjistilo, vysavač je na toto krátký Sušička se objednala dražší, zato však energeticky mnohem úspornější.
záznam z účtu:
01.01.2014 -17 990,00 Bezhotovostní platba 0558 14010006

Filoména

Dobrou noc, Tereza