Tony

Kocour Tony

Pohlaví: Kocour
Věk*: 8 let
Kastrace: Ano
Čip: Ano
Odčervení: Ano
Očkování: Ano
Datum příjmu: 5.12.2015
Doba v útulku: 7 let
Umístění kocourka:Hlavní útulek - Dobříň
Virtuální maminka
nebo tatínek**:
Stanislav Beran; Zora Marasac; Alice Zemanová; Jitka Sobotková, Simona Šafandová
Ev. číslo:291
Sdílejte ZDE:

* Kočičkám, u kterých neznáme datum narození jsme stanovili jejich věk ve spolupráci s veterinářem.
** Virtuální maminkou nebo tatínkem se může stát každý, kdo chce finančně podpořit konkrétní kočičku. Zde najdete informace jak Adopce kočky na dálku funguje.

Dárek pro Tonyho

Snažíme se našim kočičkám a kocourkům zajistit tu nejkvalitnější péči, a to nejen v oblasti krmení, ale také veterinární péče. Bohužel se k nám často dostávají kočičky v žalostném stavu a právě náklady na léčení (zlomeniny, virové nemoci, průjmy, záněty očí apod.) jsou velmi finančně náročné. Každý Váš příspěvek nám nesmírně pomůže v péči o kočičky.


Pro Tonyho krmení na 1 týden
Podestýlka na 1 měsíc
Pro Tonyho granulky nebo konzervy na 2 týdny
Veterinární péče
Měsíční náklady na Tonyho

Pár slov o kocourkovi

Mourovatý kocourek Tony ze Židovic nemá v životě moc štěstí.  Toníček přišel nemocný s rýmou a asi po týdnu ve Sluníčku se začaly u něho objevovat dýchací obtíže. Bylo vyloučeno plicní onemocnění a lékaři se domnívali, že jde o srdeční onemocnění. Důkladné kardiologické vyšetření specialistou ukázalo, že Tony má srdíčko zdravé! Proč však má Toníček obtíže se nedařilo identifikovat. Měl časté záchvaty, kdy apaticky seděl, rychle dýchal, vrněl, slintal, hledal bezpečí tisknutím se na člověka nebo na jinou kočičku.

V podezření byl neurologický problém, záchvaty, které trvaly i několik dní, se projevovaly jako by byl otrávený. Magnetická rezonance ukázala, že Toníčkův mozeček je v pořádku. Dalšími hloubkovými vyšetřeními bylo zjištěno, že nefungují játra, neboť céva s krví na čištění vede mimo játra a tak krev je toxická a Toníčkovy stavy jsou opravdu z otravy. Musel držet přísnou dietu stejnou jako, když selhávají ledviny, užívat antibiotika a další léky. Prognóza u této nemoci je  špatná. Jedinou nadějí byla náročná operace, kterou Toníček podstoupil díky skvělému dárci. Aby k ní mohlo dojít, musí být delší dobu zcela stabilní. Úspěšnost operace je u kočky jedno třetinová, ale byla pro něho jedinou šancí na delší život a všichni jsme věřili, že bude patřit k těm šťastným, kdy operace vrátila kočičku k normálnímu životu.

Toníček se podrobil náročné operaci, ta však spustila ohromné a časté epileptické záchvaty. V průběhu záchvatů se zužovaly cévy a byl poškozen Toníčkův mozeček. Toníček si žije svůj život, moc nás nevnímá, nehraje si, nepodívá se na nás. Chodí si jen tak sám pro sebe, nabaští se, dojde si v pohodě na záchod. Čekáme na možné zlepšení jeho vnímání, ono však nepřichází. Co se týká cévy a čištění krve, tak to se operace povedla, poškodila Toníčka však jinde a to je veliká škoda. Epileptické  byly na nějaký čas léky potlačeny, ale zase se vrátily.  Léky na epilepsii musí tedy stále užívat a ty ho zklidňují ještě více. Poslední dobou má záchvaty i přes léky na epilepsii. Záchvat není hezký zážitek, Toníček sebou trhá, třese se, silou naráží do všeho, ulomil si i zoubek a vždycky má rozkousanou pusinku. Jsem ráda, když jsem u Toníčka nablízku, abych ho při záchvatu mohla držet, aby si neublížil. Téměř vždy se to stává, když déle spinká. Třeba se stane zázrak.

Zeptejte se na Tonyho

Tony je v adopci na dálku kvůli své plachosti nebo handicapu. O důvodu se zmiňujeme v odstavci výše.

Kočičky bojácné nebo s handicapem zůstávají u nás, kde se jim snažíme maximálně zpříjemnit jejich život, jak to jen jde. Bohužel rodinu nenahradíme. Pokud byste kocourkovi přesto chtěli dát domov a lásku, tak Vám o něm rádi podáme další informace.

Vy se pak v klidu můžete rozhodnout, zda zůstanete u adopce na dálku, nebo zda kocourkovi poskytnete pelíšek u vás doma, za který by byl Tony velmi rád.

Zde najdete informace, jak Adopce kočky na dálku funguje.

Můžete nám zavolat na tel. číslo 606 689 254, 606 371 414 (ve dnech pondělí až pátek vždy 18-20 hod., pokud se nedovoláte, tak pište SMS) nebo nám napište a my se Vám ozveme zpět.

DALŠÍ KOČIČKY K ADOPCI